Baldur´s Gate: Siege of Dragonspear - Znamy zawartość kolekcjonerki i datę premiery!
Kiedy znów zawitamy do "oberży czystej jak tyłeczek elfiej panny"?
Prawidłowa odpowiedź: nigdy, bo też wrota Candlekeep (w którego murach padła powyższa kwestia) zostały bezpowrotnie zamknięte. Ale oferujący świeże miejscówki Siege of Dragonspear pojawi się na naszych dyskach za niespełna miesiąc, 31 marca (oczywiście w wersji PC. Nieco później tytuł trafi zapewne na platformy mobilne).
Scenariusz (nad którym pracuje m.in. Chris Avellone) opowie o przygodach, jakie spotkały dziecię Bhaala już po pokonaniu Sarevoka (finał "jedynki"), ale jeszcze przed pochwyceniem przez Irenicusa (początek "dwójki"). Centralną postacią skryptu ma być niejaka Shining Lady, której armia maszeruje przez Wybrzeże Mieczy zakłócając spokój jego mieszkańców. Jeśli zresztą wierzyć pogłoskom - sprawczyni niepokojów jest kolejnym z dzieci Pana Mordu.
Tytuł rozpisano na ponad 25 godzin i poza znanymi i lubianymi towarzyszami (powróci Khalid!), zaoferuje on możliwość włączenia do drużyny trójki zuchów z Enhanced Edition i czterech zupełnie nowych awanturników. Sporą nowością może się też okazać kolejna klasa postaci (szaman) i tryb "story mode" (w którym taktyczne walki zejdą na plan dalszy).
Podstawowa edycja ma zawierać wyłącznie grę (sprzedawaną w relatywnie niskiej cenie 20 dolarów). Edycja Deluxe (40 dolarów) dołoży do puli ścieżkę dźwiękową oryginalnego Baldur's Gate'a i soundtracki skomponowane przez Sama Hulicka (seria Mass Effect), autora muzyki do EE i Siege of Dragonspear właśnie.
Poznaliśmy również szczegóły pudełkowej kolekcjonerki. Wyłożywszy na ladę 130 $ dostaniemy...
Chomiki i łowcy wszystkich krajów - radujcie się!
Do lutego 2023 prowadziłem serwis PolskiGamedev.pl i magazyn "PolskiGamedev.pl", wcześniej przez wiele lat kierowałem działem publicystyki w CD-Action. O grach pisałem m.in. w Playu, PC Formacie, Playboksie i Pikselu, a także na łamach WP, Interii i Onetu. Współpracuję z Repliką, Dwutygodnikiem i Gazetą Wyborczą, często można mnie przeczytać na łamach Polityki, gdzie publikuję teksty poświęcone prawom człowieka, mniejszościom i wykluczeniu.