27.05.2016, 09:00Lektura na 6 minut

Zawartość CD-Action 07/2016

1 czerwca (środa) to nie tylko Dzień Dziecka, ale i data premiery najnowszego CDA (07/2016). Dawno już nie było numeru, w którym jest tak wiele rzeczy wartych wzmianki. Na płytach 3 pełne wersje gier: Enemy Front PL + DLC (FPS, Steam), Tom Clancy's EndWar PL (RTS) i Dungeons Gold Edition PL + DLC (RPG/strategia, Steam). Jako bonus 90-dniowa wersja antywirusa G Data Total Protection PL.


Daniel „CormaC” Bartosik

W zapowiedziach niemal same hiciory: Battlefield 1, Dishonored 2, Warhammer 40,000: Dawn of War III, Sid Meier’s Civilization VI, a na deser polski horror Husk. Nie gorzej jest w beta-testach, bo znalazły się tam Paragon, Nioh, World of Warcraft: Legion, Forza Motorsport 6: Apex (pierwsza Forza na PC, w dodatku darmowa!), Parkitect, Dreadnought, Man O’ War: Corsair (piraci w świecie Warhammera fantasy!), a także dwie bardzo obiecujące rodzime produkcje: Shadow Warrior 2 (FPS, którego intensywność urywa głowę) i Seven: The Days Long Gone (miks erpega ze skradanką). Niezła przystawka przed atrakcjami czekającymi w dziale recenzji.

A tam... Doom. Wiedźmin 3: Dziki Gon – Krew i wino. Uncharted 4: Kres złodzieja. Total War: Warhammer. Hitman Episode 2: Sapienza. Battleborn. Homefront: The Revolution. A to przecież wcale nie koniec, bo jest też sporo gier o mniej znanych tytułach, które zachwyciły recenzentów, np. rewelacyjny twin-stick shooter Alienation. Takiego zestawu recenzji nie było od dawna. W sumie znajdziecie ich w numerze 28 (nie licząc mobilek). Oczywiście nie każdy z Dużych Tytułów był głaskany po głowie, ale... mamy ocenę 10/10, dwie gry się o dychę otarły, są też dziewiątki. Nieźle, prawda?

W Publicystyce też mamy pyszności. Najpierw „Pod kontrolą”, czyli tekst o rozwoju padów. „Ślepe zaułki technoewolucji” to ostatnie z naszych podsumowań z okazji 20-lecia CDA – piszemy o rozmaitych „przełomach” technologicznych, które przez te dwie dekady miały zrewolucjonizować nasze życie lub granie, ale coś im nie wyszło. W cyklu Wielcy branży tym razem Sid Meier. „Kluczący klucznik” to próba odpowiedzi na pytanie, skąd niektórzy sprzedawcy biorą podejrzanie tanie klucze do gier (np. na Steama) – naprawdę warto ten tekst przeczytać. Podobnie jak felieton „Przyczajony biznesmen, ukryty geniusz” – najdziwniejszy tekst, jaki Smuggler popełnił w CDA. Drugi felieton nosi dość wymowny tytuł „Porno-gra-fia” i współgra z tekstem „Ma(ca)m cię”. Chyba wiecie o czym będą... Symulujemy też nadchodzące Euro za pomocą Football Managera 2016 („Do boju, Polsko!”). Gdyby w realu Polacy zagrali jak w naszej symulacji, to... zresztą sprawdźcie sami. Spragnionym tekstów spod znaku retro polecamy Gry Wiecznie Żywe – Doom, kolejną odsłonę „Sekretnego życia twórców gier” oraz drugą część historii konsol przenośnych. Oczywiście nie mogło zabraknąć Szpil.

W dziale technologicznym znajdziecie megatest słuchawek i głośników w przeróżnych odmianach i cenach. Poza tym testujemy GeForce’a GTX 1080, smartfony, smartwatche, opaskę gamingową/fit, zakrzywiony monitor ultrapanoramiczny, mysz dla graczy, klawiaturę mechaniczną oraz najnowszą wersję Kindle’a (Oasis). W Trendach zajmujemy się streamingiem gier na PC, konsolach i urządzeniach mobilnych.

Na deser jak zawsze Action Redaction i Na Luzie. Na DVD obok pełnych wersji gier m.in. mody do Wiedźmina 3, e-booki i wiele innych atrakcji (w tym wiedźmiński cosplay).

Przypominamy: premiera we środę (nie wtorek!) 1.06, 15,99 zł za 132 strony i 2 płyty DVD. Warto!


Redaktor
Daniel „CormaC” Bartosik

Gram od ponad 30 lat (zaczynałem na Atari 130 XE, które wciąż mam na biurku), najchętniej sięgam po produkcje z silnym pierwiastkiem akcji, a najbardziej cenię te, które wciągają opowieściami i szarpią za emocje. W wolnych chwilach uprawiam na gitarze metal, czytam, oglądam (za) dużo seriali i odpędzam kijem Football Managery, w których topiłem kiedyś mnóstwo godzin.

Profil
Wpisów1227

Obserwujących20

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze