Battlefield 1: Potworny wyciek
Poznaliśmy szczegóły na temat kampanii, listę dostępnych broni, map i trybów rozgrywki.
Pierwszowojenna lokomotywa od DICE przystanęła właśnie na stacji "zamknięta alfa". Część podróżnych nie zachowała tego postoju w tajemnicy, czego efektem jest wysyp nowych informacji.
Czego się dowiedzieliśmy? Kampania ma się składać z siedmiu "epizodów" (w tym prologu i epilogu) podzielonych na 20 rozdziałów. Jeśli posiadacie Battlefielda 4 i/lub Hardline'a, możecie otrzymać specjalne nieśmiertelniki. Wystarczy zaliczyć "drogę do Battlefielda 1", czyli specjalne misje przygotowujące do debiutu "jedynki". Dog tagi zgarniemy także za sam fakt posiadania poprzedniczek oraz za uczestnictwo w zamkniętej alfie bądź w otwartej becie.
W grze pojawi się 30 pukawek, w tym "behemothy" (dotychczas wiadomo było, że będą tak określane największe w historii serii wehikuły), "broń kawaleryjska" (?) czy działo przeciwczołgowe. Wiemy też, czym będziemy atakować na krótki dystans (łopata, maczuga, pałka, szabla, nóż, bagnet, topór) i że skorzystamy z min, flar, bomb, masek przeciwgazowych, apteczek i sześciu typów granatów (dymnych, gazowych, zapalających). Naszych bohaterów spersonalizujemy natomiast przebierając w 11 skórkach.
Ujawniono również listę map (jeśli wierzyć wyciekowi - gra wystartuje z dziesięcioma planszami) oraz trybów (siedem. W tym drużynowy deathmatch, dominacja, szturm, podbój. Słowem: klasyka).
Na koniec warto wspomnieć, że dokopano się do dwóch przedziwnych osiągnięć, a mianowicie "horse killed" i "horse wounded".
Jeśliście szczególnie zainteresowani tematem, polecam zajrzeć do tego wątku. O zasadności powyższych informacji przekonamy się już 21 października.
Do lutego 2023 prowadziłem serwis PolskiGamedev.pl i magazyn "PolskiGamedev.pl", wcześniej przez wiele lat kierowałem działem publicystyki w CD-Action. O grach pisałem m.in. w Playu, PC Formacie, Playboksie i Pikselu, a także na łamach WP, Interii i Onetu. Współpracuję z Repliką, Dwutygodnikiem i Gazetą Wyborczą, często można mnie przeczytać na łamach Polityki, gdzie publikuję teksty poświęcone prawom człowieka, mniejszościom i wykluczeniu.