Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITLament, że fragment

Papkin wtorek, 13 sierpnia 2019, 9:02 O grach inaczej

Szanowni Czytelnicy!

Piszę do Was w poczuciu odpowiedzialności za kontrowersję, którą wywołało opublikowanie na cdaction.pl tekstu „CDPR znów nadaje [FRAGMENT]”. W mediach społecznościowych wielu z Was głośno wyraziło niezadowolenie z publikacji jedynie kawałka większego materiału (dostępnego w papierowym wydaniu CD-Action). Ruchem błyskawicy roznosiły się oskarżenia o stosowanie clickbaitów.

Fragmenty artykułów z pisma zamieszczamy od kwartału. Intuicyjnie czujecie, dlaczego to robimy. Rynek prasy ma się coraz słabiej; walkę o medialne zainteresowanie wygrywają tabloidowe newsy i publicystyka w formie wyliczanek. Tymczasem chcemy pisać dla Was wartościowe teksty – zaglądać w miejsca, w które nikt w naszej branży nie patrzy, rozmawiać z ekspertami, patrzeć developerom i wydawcom na ręce, wychodzić naprzeciw problemom.

By to jednak robić – potrzebujemy waszego zainteresowania.

Zarzut, że chcemy promować magazyn, próbując zaciekawić Was jego artykułami jest mniej więcej równie trafiony, jak wyrzucanie zebrze, że przykuwa uwagę swoimi pasami. Tak, chcemy się chwalić naszą publicystyką. Dodam również, że podobnie promują się w sieci „Polityka”, „Newsweek”, „Wprost” i „Do rzeczy”... z dwiema istotnymi różnicami jednak. Raz, że żaden z ww. nie udostępnia tak obszernych fragmentów publikacji. Dwa, że żaden z ww. nie oznacza już w tytule, iż czytelnik ma do czynienia jedynie z zajawką tekstu.

 

Z publicystycznym pozdrowieniem,

Papkin

 


...o tym, w jaki sposób przygotowujemy w CD-Action publicystykę, jak chronić się przed odpływem czytelnika w dobie YouTube'a i Twitcha oraz jak zmiany na rynku medialnym wpływają na naszą pracę – nie przeczytacie w CDA 09/2019. Gdybym chciał opublikować jedynie fragment artykułu, oznaczyłbym to już w tytule materiału (z użyciem nawiasów kwadratowych i kapitalików!).

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 15 sierpnia 2019, 20:35   Lukii
Może to niewiele zmieni, ale dzisiaj kupiłem wasz magazyn :)
środa, 14 sierpnia 2019, 18:33   Szaman
Och, edycja cyfrowa to moje marzenie - najlepiej gdyby była dodawana jako bonus do wersji papierowej, choćby na zasadzie "w obecnym numerze dostajesz dostęp do wersji cyfrowej sprzed miesiąca/dwóch/trzech" to ja już bym skakał z radości. Kupuję wszystkie numery, ale z powodu częstych podróży nie mogę sobie pozwolić na zabieranie ich ze sobą - cyfrowa wersja umożliwiłaby mi czytanie w takich chwilach.
środa, 14 sierpnia 2019, 8:39   megasnajper
Jak już niektórzy wspomnieli, cyfrowa edycja mogłaby trochę pomóc. Sam przestałem kupować regularnie już dawno, a same teasery publicystyki raczej tego nie zmienią bo nie mieszkam w Polsce. Miło się czyta teksty spikaina, ale co zrobić jak brak dostępu.
wtorek, 13 sierpnia 2019, 22:47   Śledziks
Mi to nie przeszkadza. Jak dla mnie to nawet dobry pomysł, żeby zachęcić ludzi do kupna. Nie ma co ukrywać, druk powoli odchodzi do lamusa, a pełniaki w CDA też już jakoś nie zachęcają, więc moim zdaniem wrzucanie fragmentów na stronę jest dobrym posunięciem. Trzymam kciuki.
wtorek, 13 sierpnia 2019, 22:19   Tokagero
Ja tam lubie zobaczyć na stronce, czego tam jeszcze w piśmie regularnie nabytym nie przeczytałem. Taki teaser.
wtorek, 13 sierpnia 2019, 21:43   western
Kupuję CDA bodajże od 16 lat (z małymi przerwami). W zasadzie, to taki rytuał. Czasopismo co prawda miało lepsze i gorsze momenty (albo po prostu starzy fani byli przyzwyczajeni do starych redaktorów), jednak poniżej pewnego poziomu nigdy nie schodzicie. Ten poziom, to od początku, niezmiennie numer 1 w Polsce w tej branży. Dlatego cieszę się, że jesteście i mam nadzieję, że będziecie jeszcze długo, długo. Pozdrawiam.
wtorek, 13 sierpnia 2019, 21:36   targon97
Powiem krótko: ludzie to debile skończone jednak.... a wy róbcie swoje dalej! Do boju CD-Action!
wtorek, 13 sierpnia 2019, 20:50   spikain
@Unmade i Szaman: Dzięki za miłe słowa. Nawet nie zdajecie sobie sprawy, jakie to orzeźwiające. :p
wtorek, 13 sierpnia 2019, 20:25   Unmade
@freynir myślę że porównywanie CDA do science jest całkiem pochlebne, ale one się jednak niespecjalnie pokrywają treściowo. Mamy w Polsce trochę droższych i tańszych czasopism, choćby zawód architekt, ale to jednak gruszki i jabłka
wtorek, 13 sierpnia 2019, 20:10   freynir
@Mercykiller- i tu właśnie CDA też ma przewagę. Na portalu wyszukuję czy (i kiedy) pisali o grze, którą chcę kupić, a następnie sięgam do wersji papierowej, aby przeczytać porządną recenzję.
@Unmade- znam takie redakcje, ale powtarzam, to kosztuje, i to bardzo drogo. O ile taki na to „Wired” (www.wired.com) kosztuje 10$/rok, to już zakup „Science” 15$/numer.

Artykuły

Czy, w tym przypadku, budowania i niszczenia.

Komentarzy:
2

I całkiem często ktoś mi oddaje.

Komentarzy:
3

Godny szejka pokój z widokiem na chmury? Właśnie je podziwiam. Otwarta butelka whisky i napełniona nią szklanka? Stoją przede mną. Chwila tylko dla siebie z dala od wścibskich oczu gości? Ochrona zaraz wróci, ale dopiero „zaraz”. Do wymierzenia sprawiedliwości potrzebny jest zatem już tylko jeden składnik: trutka na szczury.

Komentarzy:
14

Bo przecież świąteczne i sylwestrowe obżarstwo to za mało.

Komentarzy:
6

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z