Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

[Sprawdzam] Czy wciśniesz czerwony przycisk?

9kier poniedziałek, 17 maja 2021, 18:42 O grach inaczej

Czy zdecydujesz się poznać odpowiedzi na wszystkie pytania, jeśli nie będziesz mógł się nimi z nikim podzielić?

 

Papetura

Petums | PC | przygodowa • technika poklatkowa

Nie grywam zbyt często w point’n’clicki, bo od dłuższego czasu po prostu mnie – oczywiście z pewnymi wyjątkami – nudzą. W Papeturę zagrałam, bo wygląda bardzo ładnie, a ja mam słabość do techniki poklatkowej, wiedziałam też, że to gra na maksymalnie dwie godziny. Fabuła, przekazywana zresztą bez słów, to opowieść o ratowaniu papierowego świata przed spłonięciem, w której nie brakuje amanitowego, a konkretnie botaniculowego sznytu. Wykonany z papieru świat prezentuje się znakomicie, a i łamigłówki, bazujące przede wszystkim na rzucaniu w obiekty, są w porządku. Ponownie jednak – jak mi się to już zdarzało dziesiątki razy – zadaję sobie pytanie: czy zagadki łączą się w naturalny sposób z uniwersum, czy są dodatkiem do fabuły? W przypadku polskiej Papetury jest w najlepszym przypadku, powiedziałabym, pół na pół. A ja trochę dość mam łamigłówek, które nie wyrastają ze świata i nie mają związku z fabułą, zwłaszcza jeśli ta ostatnia nie porywa. To na pewno gra ładna, ale niestety pusta i płaska jak kartka.


 

Will You Press The Button

WillYouPressTheButton.com | przeglądarkowa | dylematy moralne

Trudno to nawet nazwać grą – kiedy wchodzisz na stronę, otrzymujesz losowy dylemat moralny i pytanie „czy naciśniesz przycisk?”. Czy zrobisz to, jeśli zostaniesz bogiem, ale w zamian ograniczać cię będą łańcuchy, a do tego będziesz słyszeć głosy w głowie? Czy za umiejętność zamiany w dowolne zwierzę zapłacisz brakiem możliwości powrotu do ludzkiej formy? Czy zdecydujesz się poznać odpowiedzi na wszystkie pytania, jeśli nie będziesz mógł się nimi z nikim podzielić? O, albo to – będziesz zawsze ładnie pachnieć, ale wszyscy będą śmierdzieć. Co ty na to? Czy wciśniesz przycisk, jeżeli pozwoli to zapobiec cierpieniu zwierząt, ale ty nie będziesz mógł już nigdy skosztować mięsa? Podejmij decyzję, kliknij czerwony przycisk lub tego nie rób, a potem porównaj swoją odpowiedź z dziesiątkami tysięcy innych osób, które zmierzyły się z tym samym dylematem wcześniej. Spoiler: ponad połowa ankietowanych nie byłaby w stanie zrezygnować z mięsa, nawet jeśli ich poświęcenie miałoby zapobiec cierpieniu wszystkich zwierząt na świecie.


 

Grindstone

Capybara Games | NS, iOS | logiczna

Tego switchowego exclusive’a (już wkrótce w sklepie Epica) polecił mi enki, który pokonał w grze kilkadziesiąt poziomów. Ja jestem dopiero po dwudziestu z hakiem, bo wszystko maksuję, i wrażenia mam na razie mieszane. Z jednej strony to, przynajmniej na razie, rozgrywka – polegająca na wyrzynaniu jak najdłuższych ścieżek w tłumie potworków – całkowicie bezmyślna, więc mam przy niej bardzo silne poczucie marnowania czasu, trochę jak przy produkcjach typu „połącz trzy”. Z drugiej spędziłam przy niej cały piątkowy wieczór, więc w jakiś sposób mnie angażuje. Developerzy umieścili w grze różne rodzaje wrogów – to nie tylko podstawowe „creepy”, przez które przechodzi się jak przez masło, ale także wielohapekowi przeciwnicy o różnych zdolnościach – a także karczmę, w której można się podleczyć lub wycraftować ekwipunek. Oprócz głównej kampanii w grze są też zadania dzienne. Jeśli potrzebujesz prostej, niewymagającej zabawy i czegoś do zabicia czasu w tramwaju, rzuć na Grindstone’a okiem.


 

„Sprawdzam” to cykliczny segment, w którym co poniedziałek przyglądam się trzem ogrywanym akurat produkcjom – głównie niezależnym, ale nie tylko. Jeżeli ci się podoba, zachęcam do rzucenia okiem na POPRZEDNIE ODCINKI

Jeśli masz ochotę razem ze mną poznawać nowe tytuły, zapraszam na MÓJ KANAŁ NA TWITCHU (od wtorku do czwartku od ok. 13, w piątki od ok. 20, a w soboty od ok. 16). Do zobaczenia!

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 20 maja 2021, 19:35   9kier
@Quel: Też lubię mięso, ale zrezygnowałabym z niego, gdyby zwierzaki miały przestać cierpieć dzięki temu. Piona! Nie było Cię w zeszłym tygodniu! @Lewakoprawako: O bogowie, ale suchar, doceniam! :D
czwartek, 20 maja 2021, 13:31   Quel
Z powyższego zestawu to jednak Grindstone najbardziej przykuł moją uwagę. Nie mam jednak Switcha bo generalnie za mało jest tam exclusive'ów, które czuję potrzebę ogrania. Przynajmniej tak mi się wydaje. Jako tako moje zainteresowanie wzbudza Legend of Zelda: Breath of the Wild oraz The Legend of Zelda: Link’s Awakening.
czwartek, 20 maja 2021, 13:28   Quel
"Spoiler: ponad połowa ankietowanych nie byłaby w stanie zrezygnować z mięsa, nawet jeśli ich poświęcenie miałoby zapobiec cierpieniu wszystkich zwierząt na świecie." Nie jestem wegetarianinem, jem dużo białego mięsa i od czasu do czasu czerwone ale to najsmutniejsza rzecz jaką dzisiaj przeczytałem. Gdyby ktoś dał by mi taki wybór to bez wahania zrezygnował bym z mięsa. Sporo białka pobieram też z warzyw lubię fasole i soczewice. Możliwość zapobiegnięcia cierpienia wszystkich zwierząt wydaje mi się bezcenna
wtorek, 18 maja 2021, 9:42   Lewakoprawako
wyjaśniać co i jak - błyskawicznie wyciągam rękę i naciskam czerwony guzik. "Jak to" - pyta ufol - "nie potrzebowałeś się nawet zastanowić nad tym dylematem?". "To była okazja i bałem się, że się rozmyślicie" - odpowiedziałem - "muahaha" (mój demoniczny i seksowny śmiech). ;)
wtorek, 18 maja 2021, 9:39   Lewakoprawako
Czerwony przycisk mnie zaciekawił. Lubię takie klimaty w dylematy (np. film "Circle" z 2015r). Sam nawet kiedyś wymyśliłem sobie taki problem moralny z czerwonym przyciskiem w roli głównej. Otóż porywają mnie kosmici do swojego spodka orbitującego wokół Ziemi i mówią, że chcą wykończyć ludzką rasę. Stawiają mnie przed czerwonym przyciskiem i dają wybór: jeśli go nacisnę, to wszyscy ludzie wyparują oprócz mnie. Jeśli odmówię naciśnięcia - ocalę ludzkość, ale sam zginę. No cóż, kiedy tylko kosmita kończy mi

Artykuły

Czyli urlop, na którym właśnie jestem. Całe 40 minut od domu! 

Komentarzy:
0

W odcinku z tego tygodnia odnajdą się przede wszystkim entuzjaści grania we dwoje. A także ci, którzy mają ochotę rzucić wszystko i uciec do lasu.

Komentarzy:
2

To samo co każdego dnia, Pinky. Pijemy wino i mścimy się na ludzkości.

Komentarzy:
7

Czy zdecydujesz się poznać odpowiedzi na wszystkie pytania, jeśli nie będziesz mógł się nimi z nikim podzielić?

Komentarzy:
5

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z