29.01.2024, 09:04Lektura na 5 minut

Granie w chmurze z Orange i Boosteroidem – to świetny pomysł!

Gaming stał się częścią naszego życia. Nie każdy jednak ma odpowiedni sprzęt, który sprosta wymaganiom współczesnych gier. Tutaj z pomocą przychodzą Orange, czyli dostawca dostępu do sieci, oraz Boosteroid – nowoczesna i wydajna platforma do cloud gamingu.

Advertisement

Przeciętnemu człowiekowi chmura może kojarzyć się z deszczem lub bujaniem w obłokach. W świecie gamingu jednak jest to trend, który pojawił się w ostatnich latach i… przyniósł nam wolność, jeśli chodzi o zabawę.


Granie w chmurze przyszłością

Do uruchomienia danej gry platforma, która ją obsługuje, musi dysponować odpowiednią mocą obliczeniową. W praktyce jeszcze do niedawna oznaczało to konieczność zakupu konsoli lub porządnego, wyposażonego w dobrą kartę graficzną komputera i ze względu na cenę takiego sprzętu wiązało się z bardzo dużymi wydatkami.

Z pomocą serwisu Boosteroid zagramy w największe hity bez potrzeby kupowania gamingowego komputera.
Z pomocą serwisu Boosteroid zagramy w największe hity bez potrzeby kupowania gamingowego komputera.

Cloud gaming powstał jako remedium na problem kosztów. Zasada działania? Bajecznie prosta: to usługa, w ramach której nasza gra jest uruchamiana na zdalnym serwerze, obraz zaś dociera do nas w postaci interaktywnego streamu wideo. Eliminuje to konieczność posiadania mocnej „maszyny” w domu. By móc bawić się w nawet najbardziej wymagających tytułach, wystarczy np. biurowy, niezbyt wydajny laptop, starszy komputer, smartfon, odpowiedni model telewizora lub podpięte do niego urządzenie set-top-box. Pomiędzy tymi urządzeniami możemy się przesiadać, gracz nie jest zatem ograniczony do jednego miejsca, a zamiast wydawać tysiące złotych na nową kartę graficzną, płaci niewielką miesięczną kwotę, która umożliwia mu granie wszędzie tam, gdzie ma dostęp do internetu.


Boosteroid i Orange – idealny duet!

Granie w chmurze nie jest zależne od posiadanego sprzętu – liczy się tu jakość połączenia internetowego. To sprawia, że sieć Orange oraz Boosteroid to wręcz idealny duet. Dzięki niezawodnemu dostępowi do sieci w ramach usług Orange możemy cieszyć się rozrywką z doskonałej jakości obrazem, w wysokiej rozdzielczości i przy zachowaniu płynności na poziomie 60 klatek na sekundę niezależnie od platformy.

Usługę Boosteroid uruchomimy na wszystkich liczących się platformach.
Usługę Boosteroid uruchomimy na wszystkich liczących się platformach.

Orange dostarcza internet, za uruchamianie gier odpowiada zaś Boosteroid, który pojawił się na rynku w 2019 roku i od tego czasu stale zyskuje na popularności. Firma współpracuje z wieloma gigantami technologicznymi z różnych branż: aplikację Boosteroid znajdziemy na telewizorach Samsunga czy LG, wśród obsługiwanych urządzeń mamy m.in. Chromebooki, Boosteroid jest również partnerem Microsoftu czy Bethesdy. Wszystko to sprawia, że obecnie z usług cloud gamingu Boosteroid korzystają aż cztery miliony aktywnych użytkowników na całym świecie.

Co warte podkreślenia, Boosteroid ma swoje centra danych zarówno w USA, jak i w Europie. W naszej części świata jest ich aż 12 – najbliższy serwer znajduje się niedaleko granicy Polski, na Słowacji, co pozytywnie wpływa na samą usługę: im krótsza odległość od serwera, tym lepsza płynność i jakość grania. Innymi słowy, Boosteroid z Orange nad Wisłą działa świetnie, samo partnerstwo jest zaś technologicznym strzałem w dziesiątkę.


Jak działa Boosteroid?

Boosteroid jest wszechstronną platformą. Klienta tej usługi uruchomimy bezpośrednio na telewizorze, smartfonie, tablecie, urządzeniach STB Orange z Androidem lub w przeglądarce komputera – mamy więc wsparcie dla większości sprzętów z systemami operacyjnymi Windows, Linux, MacOS, Android i iOS oraz dla przeważającej części przeglądarek internetowych, takich jak Chrome, Opera, Safari czy Edge. Dla maksymnalnej wygody możemy dokupić sobie również klawiaturę, myszkę czy słuchawki – sprawdzone, zgodne z Boosteroidem akcesoria znajdziecie m.in. w sklepie Orange.

By zyskać dostęp do gier, trzeba się zalogować np. do Steama, Epic Games, Rockstar Games czy Wargamingu – usługa Boosteroid umożliwia zabawę w ramach już istniejących kont platform cyfrowych, nie musimy więc kupować dodatkowego dostępu do tytułów. Boosteroid pozwala również grać w wiele produkcji free-to-play. Pełny katalog wspieranych przez platformę tytułów znajdziecie na stronie usługi po zalogowaniu się.

Katalog dostępnych gier można sprawdzić po zalogowaniu się na stronie Boosteroid.com.
Katalog dostępnych gier można sprawdzić po zalogowaniu się na stronie Boosteroid.com.

W praktyce korzystanie z Boosteroida jest bardzo proste. Wystarczy opłacić abonament (9,89 euro miesięcznie lub 89,89 euro za rok z góry), zalogować się na wybranym urządzeniu, a następnie uruchomić jedną ze wspieranych gier. Nie ma tu konieczności pobierania i instalacji tytułów, z kolei nasze postępy zapisują się w chmurze. My zaś, z pomocą internetu Orange, możemy swobodnie „przerzucać się” pomiędzy różnymi platformami. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zabawę, którą zaczęliśmy na domowym telewizorze – korzystając np. z przystawki STB Orange z Androidem lub ekranu w sposób natywny – kontynuować na biurowym laptopie, pececie czy nawet smartfonie. Jak widać, Boosteroid to wygoda, oszczędność czasu i koszty dziesiątki razy niższe niż np. zakup gamingowego komputera. To także wolność – grać możemy bowiem wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do sieci. Z Orange zaś ta ostatnia kwestia nie jest oczywiście problemem.

Z serwisu Boosteroid można zrobić użytek niezależnie od wielkości ekranu.
Z serwisu Boosteroid można zrobić użytek niezależnie od wielkości ekranu.

Więcej informacji na temat usługi znajdziecie na stronie dostawcy sieci oraz witrynie Boosteroid – ta ostatnia dostępna jest również w języku polskim. W międzyczasie zaś wypatrujcie informacji na temat wspólnych działań oraz promocji na dostęp do usług Orange i Boosteroid.

Artykuł powstał we współpracy z partnerem.


Czytaj dalej

Redaktor
Partner
Wpisów121

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze