Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Autor: Pita

Newsy i Artykuły

[Kalendarz adwentowy cdaction.pl] Dzień szesnasty

Dodane przez: Pita wtorek, 16 grudnia 2014, 15:00 O grach inaczej
[Kalendarz adwentowy cdaction.pl] Dzień szesnasty

Większość kartek z kalendarza już za nami, czas więc na coś, czego raczej się nie spodziewacie. Bohaterką szesnastego dnia jest wydana w tym roku mieszanka dwóch serii pewnego wydawcy...

Komentarzy:
1

HIT Baldur?s Gate Dark Alliance - nieznane oblicze serii

Dodane przez: Pita czwartek, 20 listopada 2014, 18:00 O grach inaczej
Baldur?s Gate Dark Alliance - nieznane oblicze serii

Sukces PlayStation 2 oraz utrata licencji na Dungeons & Dragons skłoniła Interplay do ciekawego eksperymentu. Firma znana jako wydawca świetnych cRPG-ów odkurzyła Baldur’s Gate po raz kolejny próbując zawojować nią konsole. Wydawca legendarnych cRPG-ów w końcu konsolowego Baldura ludziom dał... I wywołał małą burzę.

Komentarzy:
8

HIT Shadow Tower ? o tym jak From Software wciąż robi jedną grę

Dodane przez: Pita sobota, 27 września 2014, 15:44 O grach inaczej
Shadow Tower ? o tym jak From Software wciąż robi jedną grę

From Software wypuściło swojego czasu grę o tajemniczym wojowniku zmagającym się z siłami ciemności. Tytuł w dużej mierze opierał się na wymagającej walce... a dodając do tego porządnie zrobione blokowanie, zajmującą eksplorację (bez muzyki! sam ambient!) oraz bardzo wysoki poziom trudności, kupił sobie przychylność grona maniaków.

Komentarzy:
9

HIT Kero Blaster - recenzja cdaction.pl

Dodane przez: Pita czwartek, 17 lipca 2014, 11:34 Recenzja
Kero Blaster - recenzja cdaction.pl

Najnowsza gra Daisuke „Pixela” Amayi, znanego przede wszystkim z doskonałego Cave Story, przez złośliwych nazywana jest jego ubogą wersją. Powód? Kero Blaster to dosyć klasyczny platformer z jasnym podziałem na etapy i gra w żadnym przypadku nie tak rozbudowana jak pierwsza produkcja Japończyka. Natomiast, jak dla mnie, jeszcze lepsza!

Komentarzy:
2

HIT [Weekend] 3D Monster Maze ? pierwsza skradanka w historii?

Dodane przez: Pita sobota, 8 lutego 2014, 10:00 O grach inaczej
[Weekend] 3D Monster Maze ? pierwsza skradanka w historii?

Tytuł pierwszej skradanki przypisuje się różnym grom. Thiefowi, ze względu na jego niesamowite połączenie rozgrywki i fabuły oraz, co tutaj ukrywać, pecetowy rodowód. Metal Gearowi, jeszcze temu z MSX-a, wyprzedzającemu o lata przygody Solida w trzech wymiarach. Czasami nawet Tenchu – zapominając o całej rzeszy gier, które bawiły się w skradanie wcześniej.

Komentarzy:
6

HIT [Weekend] Gry tak złe, że aż dobre

Dodane przez: Pita sobota, 25 stycznia 2014, 12:00 O grach inaczej
[Weekend] Gry tak złe, że aż dobre

Kategoria „tak złe, że aż dobre” przeżywa prawdziwy renesans. Internet potrafi szybko spopularyzować coś, co ma wszelkie zadatki na bycie crapem, ale w istocie często okazuje się nie tylko zabawne i ożywcze, ale wręcz wybitnie interesujące. I kategoria ta, na całe nasze szczęście, dotyczy również gier.

Komentarzy:
30

HIT [Weekend] Niektóre konsole nie umierają nigdy

Dodane przez: Pita sobota, 11 stycznia 2014, 15:20 O grach inaczej
[Weekend] Niektóre konsole nie umierają nigdy

Gry niezależne nie były w blasku reflektorów, aż Microsoft zainwestował w ich promocję grube pieniądze. Rzadko kto interesował się "flaszówkami", chociaż wielu wychowało się na tych „giereczkach ze stron internetowych”. Rzadko kto interesował się grami tworzonymi w RPG Makerze. Rzadko kogo interesują pogrobowce – gry tworzone przez pasjonatów na platformy rzekomo zmarłe.

Komentarzy:
10

HIT Gry ciekawe: Hundred Swords

Dodane przez: Pita poniedziałek, 30 grudnia 2013, 19:00 O grach inaczej
Gry ciekawe: Hundred Swords

Wśród tytułów, po których nie spodziewałem się niczego poza tym, że będą ciekawe, odnalazłem sporo ze swoich ulubionych gier. Co najwyżej ciekawy miał być Nier. Ciekawostką miało być Tactics Ogre (to wydane jeszcze jako słaba konwersja na pierwsze PlayStation). Ciekawym crapem miał być Deadly Premonition i ciekawostką miało być Sto Mieczy.

Komentarzy:
1

HIT [Weekend] Shin Megami Tensei ? z czym to się je?

Dodane przez: Pita sobota, 21 grudnia 2013, 12:28 O grach inaczej
[Weekend] Shin Megami Tensei ? z czym to się je?

Święta to idealny moment, żeby sięgnąć głębiej w siebie, dotknąć swojego ja i zacząć przyjaźnić się z bandami demonów. Niekoniecznie w Personie. Zacznę od siebie: jest pewna rzecz, którą robiłem świadomie. Kiedy tylko mogłem, zawyżałem oceny Personie 3, chociaż uważam, że poza wersją na PSP żadna edycja tej gry nie była specjalnie wybitna. Robiłem to z premedytacją.

Komentarzy:
25

HIT [Weekend] Biblia w cyfrowym wydaniu

Dodane przez: Pita piątek, 20 grudnia 2013, 17:00 O grach inaczej
[Weekend] Biblia w cyfrowym wydaniu

W 1994 roku Super Nintendo nawiedziła gra niezwykła. Był to jeden z pierwszych konsolowych FPS-ów, oparty na silniku Wolfenstein 3D i na bazie pewnego fragmentu Biblii, opowiadającego o Potopie i zbieraniu zwierzątek. Na dodatek wydany został na wpół legalnie.

Komentarzy:
9