2
22.06.2022, 11:00Lektura na 1 minutę

„Doktor Strange w multiwersum obłędu” od dziś na Disney+

Od kinowej premiery filmu minął troszkę ponad miesiąc, a teraz możemy się nim nacieszyć rozsiadając się wygodnie na własnej kanapie.


Bolesław Zapałka

Mutliwersum obłędu” to pierwszy horror Marvela, a stoi za nim Sam Raimi, reżyser klasyków z serii „Martwe zło”. Sam po trzecim filmie z Człowiekiem-Pająkiem niechętnie podchodził do kręcenia kolejnych obrazów o superbohaterach, ale ostatecznie dał się przekonać. I nakręcił widowisko, które wygląda jak milion dolarów, a nawet i dwieście (bo tyle wynosił budżet „Multiwersum obłędu”).

Od kilku dni możemy korzystać z oferty Disney+ w Polsce, a dzisiaj biblioteka tej platformy została zasilona o najnowszy, piąty film rozpoczętej w zeszłym roku „czwartej fazy”. Czuć w nim styl Raimiego i niektórzy upatrują w tym zalet. Miło zobaczyć elementy horroru w marvelowskim kinie. Tłumy rzucały pieniędzmi w kinowe ekrany, bowiem najnowszy „Doctor Strange” zarobił już ponad 900 milionów dolarów. W niecałe dwa miesiące!

Thor: Miłość i grom”, kolejna odsłona tej spandeksowej epopei, ma mieć premierę za ponad dwa tygodnie, a dokładnie 8 lipca. Kolejna „Czarna Pantera” wskoczy na kinowe ekrany w listopadzie, a w 2023 roku pojawi się trzeci „Ant Man”, trzeci „Strażnicy Galaktyki” oraz „The Marvels”. I na tym, jak pewnie się domyślacie, nie koniec. „Doctor Strange” to zaledwie 28. film tego uniwersum, jeszcze sporo przed nami.

Redaktor
Bolesław Zapałka

Redaktor bezczelny giereczkowej grafomanii. Antyfan gazety, który dostał robotę newsmana, by zinfiltrować i zniszczyć ten serwis od środka. Zagorzały przeciwnik craftingu, rozwoju postaci i dialogów w grach.

Profil
Wpisów76

Obserwujących3

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane