Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITPlayStation Suite: Gry z pierwszego PlayStation na urządzeniach z Androidem

Hut czwartek, 27 stycznia 2011, 8:09 News
PlayStation Phone
PlayStation Phone

Na trwającej wciąż konferencji Sony, japoński koncern zapowiedział nie tylko PSP 2 NPG, ale również usługę o nazwie PlayStation Suite, "sklep" dystrybucji cyfrowej, przeznaczony na urządzenia oparte o system operacyjny Android, który umożliwi pobieranie i uruchamianie gier z pierwszego PlayStation.

Jak powiedział na pokazie Kaz Hirai, szef Sony Computer Entertainment, PlayStation Suite to:

"Odpowiedź na zmieniające się oblicze przenośnego grania, które przeszło radykalną odmianę od czasu, gdy wypuściliśmy PSP. Wtedy trzeba było nosić ze sobą oddzielną konsolę, ale dziś dostęp do doświadczenia, jakiem jest każualowe grania, można uzyskać z poziomu smartfona. Jako twórcy platformy do gier musieliśmy zmierzyć się z tym wyzwaniem".

PlayStation Suite dostępne będzie na wszystkich telefonach i tabletach opartych o system Android, w tym również na PlayStation Phone/Xperia Play.

 

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: PlayStation, Xperia Play - PlayStation Phone, PlayStation Vita, PlayStation Suite (PS Suite),
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 4 lutego 2011, 12:35   matiyyy

dark elvis - ale nie z PSP, a te są znacznie lepsze niż te z PS 1

piątek, 28 stycznia 2011, 13:44   dark elvis

Na androidzie już dawno można odtwarzać gry z ps1. A także SNESy, NESy, GBA i inne takie pierdoły :D

czwartek, 27 stycznia 2011, 15:01   boss134

"Aż strach pomyśleć co potrafi Wildfire czy HD2 [no ten po wgraniu nieoficjalnego Androida]."
Wildfire ?Dobrze się czujesz? Chyba miałeś namyśli ZTE Blade bo ten Wildfire na standardowym 2.2 ssie może,już na modyfikowanym Romie nie ... a i tak HD2 bez androida po prostu wymiata. Na nieoficjalnym ROMie WM z nowymi sterownikami do GPU i emulatorem PSX z multitouch&039;em (jak narazie!) miażdży Xperie Play. Swego czasu tez Toshiba TG01 była interesująca bo już producent sie szczycił że PSX emu na niej super śmiga

czwartek, 27 stycznia 2011, 13:24   Sergi

Nie bardzo rozumiem, co wynika z Twoich komentów ;)
NPG wychodzi w tym roku, do tego obsługuje 3G, więc zbliża się coraz bardziej do telefonu.
Poza tym te funkcje - pilot IR, skaner QR etc. - To są d*perele, dodatki, a nie prawdziwe funkcje, jak emulowanie innych platform, odpalanie dużych gier czy robienie dobrych zdjęć.

czwartek, 27 stycznia 2011, 12:20   k4cz0r

Pamiętam jak kumpel miał starego Siemensa, w którym miał aplikacje przez które np. wkradał się na czyjeś telefony przez Bluetooth albo &039;uniwersalny pilot&039; na podczerwieni. :P Jeszcze parę lat a komputery będą wyglądać jak w filmie Pierwsze 20 Milionów - podręczny komputer, który wygląda jak latarka na hologramie.

czwartek, 27 stycznia 2011, 12:17   k4cz0r

Tego nowego handhelda jeszcze nie ma. ;) Zresztą handheld a smartfon to zupełnie inna rzecz. Bo ja właśnie mówię o TELEFONACH, dlatego co najwyżej to Xperii Play można to porównywać. O iPhone oczywiście nic nie mówię bo to oddzielna bajka, oddzielny telefon i nie jest jakby...ogólnodostępny. Jak kiedyś się przyesyłało grami Java, tak teraz będą to gry przypominające grafiką pierwszego Half-Life, Quake 3 czy NFS Underground. Android staje się nowym Symbianem sprzed 5 a nawet niemal 10 lat...

czwartek, 27 stycznia 2011, 11:50   Sergi

@k4cz0r - Z jednej strony - owszem, a z drugiej - Popatrz na moc najnowszego handhelda Sony. Różnica mocy pomiędzy stacjonarnym a przenośnym sprzętem maleje coraz bardziej. Kiedyś było nie do pomyślenia, żeby po pięciu latach przenieść taką potężną maszynę prawie że do kieszeni.

czwartek, 27 stycznia 2011, 11:04   k4cz0r

@Sergi, wiem, że telefony z Androidem są już potężne jak na takie zabaweczki ale bez przesady, PS2 do niedawna jeszcze zaskakiwało swoją mocą przy np. Gran Turismo 4 czy God of War 2. Chociaż....mój przstarzały [jak na smartfona] HTC Magic uciąga Quake 3 Arena z 6-15 fps...cud! :> Aż strach pomyśleć co potrafi Wildfire czy HD2 [no ten po wgraniu nieoficjalnego Androida :) ].

czwartek, 27 stycznia 2011, 10:23   kolas

No i ładnie, widać że Sony wyciągnęło wnioski z tego co działo się na rynku przez ostatnie 2 lata, teraz tylko nie trzeba będzie zdecydować PSP2 (NPG), czy 3DS? :)

czwartek, 27 stycznia 2011, 9:57   Sergi

Dobre i to, choć dużo bardziej chciałbym gry z PS2 ;)

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
2

Żadna z poniższych gier nie ma z najlepszymi przyjaciółmi człowieka (fight me!) nic wspólnego, ale korzystając z okazji, zapraszam na koci stream charytatywny – dziś ok. 20.00 na twitch.tv/9kier.

Komentarzy:
2

Wyobraź sobie, że wsiadamy do wehikułu czasu, wbijamy datę – rok 1986 – i naciskamy czerwony guzik... Zzzium! Witamy w PRL-u, gdy w telewizji były dwa kanały, w radiu rozbrzmiewały Kombi i Kapitan Nemo (Lorelei!) , a pojęcie „oryginalnej gry” nie istniało w świadomości polskiego gracza.

Komentarzy:
24

Myśl na dziś: Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°.

Komentarzy:
1

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z