Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

E3 2013: Final Fantasy XV: Sequele, system walki i nietypowa historia

spikain czwartek, 13 czerwca 2013, 13:58 News
Final Fantasy XV
Final Fantasy XV

Z ostatniej wypowiedzi pracującego nad Final Fantasy XV Tetsuyi Nomury wynika, że, choć gra będzie stanowić spójną całość, jej historia zostanie rozwinięta w kolejnych częściach.

Tetsuya Nomura odniósł się do nietypowego, jak na Final Fantasy, systemu walki, który zaobserwować mogliśmy w opublikowanym ostatnio materiale filmowym z gameplayem oraz równie nietypowej dla serii "natury" historii w grze. Oba elementy wynikają z faktu, że gra początkowo nie miała należeć do "głównego" cyklu. Sam Nomura mówi zresztą, że pozwolił na zmianę nazwy z Final Fantasy Versus XIII na Final Fantasy XV dopiero wtedy, kiedy został zapewniony o tym, iż oba aspekty zostaną zachowane.

Możemy się też spodziewać, że sequele w jakiś sposób rozwijające historię "piętnastki" pojawią się dość krótko po premierze tej części - podobnie jak w przypadku Final Fantasy XIII. Nomura mówi bowiem, że nie chce kazać nam długo czekać na kolejne odsłony serii.

Tetsuya Nomura dodał, że od momentu podjęcia decyzji o przeskoczeniu na następną generację twórcy odkrywają możliwości zawarcia w grze trybu online. Nie wykluczył również planów dotyczących PS Vita i smartfonów (choć nie sprecyzował, o jakie plany chodzi).

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: E3 2013, RPG, Square Enix,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
Nikt jeszcze tego nie skomentował.

O autorze

Dawid 'spikain' Bojarski
Dawid 'spikain' Bojarski

Podobne newsy

Final Fantasy XV czwartą najlepiej sprzedającą się grą serii

News
niedziela, 22 grudnia 2019

final-fantasy-xv-czwarta-najlepiej-sprzedajaca-sie-gra-serii Przed nią znajdują się już tylko oczywiste hity, które gracze pokochali najbardziej – „siódemka”, „dziesiątka” oraz „ósemka”.

Komentarzy:
9

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Wyobraź sobie, że wsiadamy do wehikułu czasu, wbijamy datę – rok 1986 – i naciskamy czerwony guzik... Zzzium! Witamy w PRL-u, gdy w telewizji były dwa kanały, w radiu rozbrzmiewały Kombi i Kapitan Nemo (Lorelei!) , a pojęcie „oryginalnej gry” nie istniało w świadomości polskiego gracza.

Komentarzy:
13

Myśl na dziś: Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°.

Komentarzy:
1

Podczas prezentacji i sesji hands on Outriders otrzymałem widowiskową rozgrywkę, interesujące pomysły, zalążek czegoś, co może okazać się niezłą historią i obietnicę braku jakichkolwiek mikrotransakcji. Nie doczekałem się natomiast pokazu własnej tożsamości.

Komentarzy:
2

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
2

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z