7
9.07.2013, 10:27Lektura na 1 minutę

1666: Amsterdam - "To miał być nowy Assassin´s Creed"

Po zwolnieniu z Ubisoftu Patrice Desilets stracił kontrolę nad 1666: Amsterdam - swojej najnowszej grze tworzonej pierwotnie dla THQ. W jednym z wywiadów projektant ujawnił pierwsze szczegóły o produkcji, która miała być "kolejnym Assassin's Creedem".


Piotrek66

W wywiadzie udzielonym hiszpańskiemu serwisowi GameReactor Desilets wyjawił kilka informacji o 1666: Amsterdam. Według niego, gra miała być kolejnym wielkim dziełem projektanta na miarę przygód asasynów. Jak mówi:


Miał to być nowy Assassin's Creed. Pierwszy rok miał być przeznaczony na zbudowanie zespołu, przestudiowanie okresu historycznego i stworzenie nowej marki.


W fazie pre-produkcji ekipa Desiletsa chciała jednak skoncentrować się na elementach rozgrywki, a nie wątkach fabularnych. Jak mówi:


Nie było to łatwe, ponieważ byłem tam gościem wymachującym wkoło mieczem, a my robiliśmy shootera. Próbowaliśmy czegoś innego, po raz kolejny przesunąć granice.


Desilets potwierdził także, że akcja gry miała zostać osadzona w Amsterdamie i skupiać się na postaciach historycznych. Jak mówi:


Rembrandt wciąż żył w 1666 roku, zmarł w 1669. Wziąłem jego jeden z najbardziej znanych obrazów, Filozofa pogrążonego w medytacji, i dołączyłem go do dokumentów projektowych. Tak więc mniej lub bardziej odwoływałem się do niego.


Niestety najpewniej nie dane nam będzie zobaczyć 1666: Amsterdam w akcji – po zwolnieniu z Ubisoftu, francuski koncern zawiesił prace nad produkcją. Kto wie, może obawiał się, że nowa gra będzie zbyt wielką konkurencją dla Assassin’s Creeda?


Redaktor
Piotrek66
Wpisów17556

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze