Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HIT[Biuletyn e-sportowy] Mistrzostwa Świata Osu!

P_aul sobota, 9 listopada 2013, 20:07 O grach inaczej

Cały świat gier żyje finałami Starcrafta i Blizzconem, a tymczasem mniej znane gry też mają swoje turnieje. Dziś zaczęła się faza grupowa Mistrzostw Świata w grę rytmiczną Osu! Polska też jest reprezentowana i w pierwszym meczu nasi pokonali Rosjan.

Co to właściwie jest Osu!? To darmowa gra rytmiczna polegająca na klikaniu kolorowych kółek we właściwej kolejności i w rytmie lecącej w tle muzyki. Znaczna większość dostępnych „bitmap” czyli piosenek z mapą kliknięć to hity popu japońskiego i koreańskiego, przede wszystkim muzyka z anime. Fani amerykańskiej muzyki popularnej czy metalu też znajdą coś dla siebie. Gra jest niebezpiecznie uzależniająca, ma też tryb multiplayer. A skoro jest multi, to i jest e-sport.

Pierwszego dnia mistrzostw Polacy pokonali 4:0 Rosję. Inne mecze też były bardzo jednostronne, najciekawszy był ostatni grany dzisiaj – Argentyna przeciw Holandii. Argentyńczycy początkowo mieli przewagę, rzadziej dropując combo i częściej grając bezbłędnie. Od wyniku 2:1 przegrali oni jednak trzy kolejne piosenki i ostatecznie skończyło się 2:4. Kolejne mecze już jutro (sobota, 9.11), Polacy grają o 20.

  • Tajwan vs. Indonezja (4:0)
  • Polska vs Rosja (4:0)
  • Finlandia vs Estonia (4:0)
  • Niemcy vs Brazylia (4:1)
  • UK vs Belgia (4:1)
  • Argentyna vs Holandia (2:4)

 

Ber: P_aul prosił o update taki --

PS. a możesz też dać update - Polacy właśnie niszczą Finów w osu! potwornie - WubWoofWolf sam w drugim meczu miał więcej punktów niż cała przeciwna drużyna :D

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 11 listopada 2013, 7:19   Trizer

@ MakeSomeNoise - To pytanie jest poważne ? Po pierwsze sporo osób po prostu lubi patrzeć jak ktoś gra ( stąd popularność Lest play itd.. ). Po drugie jeśli się komuś kibicuje na turnieju to się odczuwa emocję itd. Tak samo jak mecz piłki nożnej czy czegoś innego. Ja się jedynie zastanawiam czy zmieniające się cyferki podczas trafiania w kółka to wystarczające widowisko.. Mimo że sama gra jest przyjemna i wciągająca ( również wymagająca.. ).

niedziela, 10 listopada 2013, 21:59   MakeSomeNoise

@Trizer co jest ciekawego w oglądaniu kogoś ja gra ?

niedziela, 10 listopada 2013, 14:51   rafioza02

A nie daliście info kto nad ranem stał się mistrzem świata w SC II? O.o

niedziela, 10 listopada 2013, 11:26   Skate

Polecam Elite Beat Agents na DSa. Rozgrywka jest taka jak w OSU, ale utwory bardziej przystępne dla ludzi spoza Japonii.

niedziela, 10 listopada 2013, 0:38   Trizer

Osu! ? Naprawdę ? Tego się nie spodziewałem.. W sumie fajnie że ten tytuł zyska teraz jeszcze większą popularność. Z drugiej jednak strony gra rytmiczna jako tytuł E-sportowy ? Nie jestem pewien czy można to oglądać z takimi emocjami jak turniej w DoTA, LoL czy SC2. Ten tytuł o wiele bardziej wciąga gdy się w niego gra ( a nie patrzy jak ktoś klika kółka i dostaje punkty.. ).

sobota, 9 listopada 2013, 22:49   Pointer669

U mnie wyglądało to mniej więcej tak.
"W co ty grasz? Matko boska co to za babskie dziadostwo. Daj spróbować"
Powiem tylko tyle że mogłem nie próbować. Moja nauka do sesji skończyła się na młóceniu bitmap.

sobota, 9 listopada 2013, 20:21   jeloneq7

Preferuję DDR~Stepmanię. :P Ale się przyjrzę, poprawię kontrolę nad myszką może. Przyda się do SC2^^. Bo na razie cienko przędne :P

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Moja kosztowała jeden punkt krwi i miała statystyki 7/7.

Komentarzy:
4

Długo musieliśmy siedzieć jak na szpilkach, wyczekując nowej adaptacji arcydzieła Franka Herberta. Czy teraz, gdy film wreszcie wszedł do polskich kin, warto kupić bilet na Arrakis?

Komentarzy:
15

Zainteresowani wiedzą już zapewne, że nowy Baldur nie będzie miał wiele wspólnego ze starym. Czy fan serii powinien zatem chwycić za Karsomira i z nabożną pieśnią w sercu ruszyć na siedzibę Lariana? A może jednak po 12 miesiącach we wczesnym dostępie udało się stworzyć coś, co przekona niedowiarków?

Komentarzy:
26

Przyniosłam w plecaku trochę Nintendo, trzecią część To the Moon oraz ostatnią grę twórców No Man’s Sky. Smacznego! 

Komentarzy:
2

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z