Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITPięciolatek z San Diego złamał zabezpieczenia Xboxa One

Adzior piątek, 4 kwietnia 2014, 17:22 Pierdoły
Kristoffer Von Hassel
Kristoffer Von Hassel

Twórcy i posiadacze konsol dysponują różnymi narzędziami, które mają odciąć dostęp osobom niepowołanym oraz uniemożliwić dzieciom grę w nieodpowiednie tytuły. Do czasu. Pięcioletni gracz z Ocean Beach w San Diego ominął zabezpieczenia i zalogował się na konto swojego taty bez jego wiedzy. 

Ani mały Kristoffer Von Hassel, ani jego rodzice czy tym bardziej pracownicy Microsoftu nie spodziewali się zapewne, że pięciolatkowi uda się zalogować do innego konta na Xbox Live bez znajomości hasła. Pewnego dnia chłopak postanowił skorzystać z konta swojego ojca, a gdy wprowadził błędne hasło, system wyświetlił okno weryfikacji. Kristoffer wielokrotnie wcisnął spację, zatwierdził i... witamy ponownie w Xbox Live.

Kristoffer przed kamerą przyznał, że na początku bardzo się ucieszył z sukcesu, jednak później bał się momentu, w którym jego tata zorientuje się, że Von Hassel junior myszkuje na jego koncie. Niesłusznie, bo z racji zawodu Von Hassel senior ucieszył się ze zdarzenia.

Głowa rodziny bowiem na co dzień zajmuje się pracą nad komputerowymi systemami bezpieczeństwa. Widocznie jego syn myśli w podobnych kierunkach, bo "włamanie" do Xbox Live nie było jedynym takim przypadkiem. Kristoffer podobno kilka razy wykorzystał różne zabezpieczenia - najwcześniej kiedy miał zaledwie rok i przytrzymując palec w odpowiednim miejscu smartfona ominął kontrolę rodzicielską.

Microsoft został powiadomiony o błędzie systemu, załatał dziurę i podziękował małemu geniuszowi, odnotowując jego nazwisko na liście pomocników w rozwijaniu oprogramowania. Kris został też nagrodzony czterema grami, 50 dolarami kieszonkowego oraz rocznym abonamentem Xbox Live Gold.

Strach się bać.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Ciekawostki,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 14 kwietnia 2014, 19:29   LEYDER

Pewnie gdyby to jakiś gościu 18+ zrobił to został by posądzony o próbę "wykradzenia lub samo włamanie"
i M$ dał by bana oraz jeszcze odszkodowania zażądał za wykorzystywanie luk w systemie dla swoich celów :P ,,wyłączenie kontroli rodzicielskiej mogło wyglądać tak - "czy chcesz wyłączyć kontrolę rodzicielską?" dziecko nacisnęło "Potwierdź" i zostało geniuszem. Fakt jest taki że strasznie mnie denerwuje jak dziecko przed 8 rokiem gra ciągle na komie lub komputerze/konsoli i uznaje to za najlepszą rozrywkę.

poniedziałek, 7 kwietnia 2014, 0:10   subiektywny

<facepalm>
coś czuję, że jakiś amerykański tabloid wymyślił ten artykuł na 1 kwietnia, a później wszystkie media zaczęły go powtarzać w kolejnych dniach. Naprawdę można było obejść to spacjami i nikt wcześniej na to nie wpadł? A kontrolę rodzicielską za pomocą trzymania palca w jednym miejscu? Really?

niedziela, 6 kwietnia 2014, 16:22   DoMiNo1992

A kierowca autobusu wstał... i dla odmiany nie zaczął klaskać. :)

niedziela, 6 kwietnia 2014, 16:21   DUSTDEVIL

PS: ja dostałem pierwszy komputer w wieku 9 lat, a i tak "ryło mi banię". A tu 5latek już gra regularnie. Widzę, że tatuś z mamusią mają gdzieś prawidłowy rozwój swojej pociechy.

niedziela, 6 kwietnia 2014, 16:18   DUSTDEVIL

Biorąc pod uwagę dziury jakie czasem zostawiają twórcy, strachłem mocno z małego hakiera. Jak będzie się uczyć, to możliwe, że przerośnie samego hakiera Bonzo Tigera (który swego czasu groził calemu internetowi!)

niedziela, 6 kwietnia 2014, 12:34   Kedzioras

Może wyrośnie z niego drugi Snowden. :)

sobota, 5 kwietnia 2014, 22:52   Tricky

Z jednej strony całe zajście wydaje się zabawne , choć skoro dzieciak ma rodziców dobrze znających się na komputerach , to pewnie i sam jeszcze więcej wie
Z drugiej miło , że sam M , łagodnie potraktowało całą sytuacje . Choć pewnie przesadzam , ale oby dzieciak nie przyzwyczaił się do prób łamania zabezpieczeń i oczekiwania nagród za złoszenie błędów

sobota, 5 kwietnia 2014, 21:44   Kaparo

Ogólnie śmiech na sali że Microsoft pozwolił sobie na taki fake. Ale cóż czasem się zdażają i to jest nieuniknione:P

sobota, 5 kwietnia 2014, 20:40   Adrianeq

Pentagon już sie młodego boi :D

sobota, 5 kwietnia 2014, 15:41   oirahin

Chłopak nie jest geniuszem, jest tylko sprytniejszy niż przeciętny użytkownik (i wcale nie twierdzę, że konsolowcy są głupi).
@KRZYZAK1410 Mimo wszystko miło byłoby mieć dostęp do edycji. Nawet takiej ograniczonej czasowo np. 5min czy do czasu pojawienia się innego komentarza. Mógłbyś wtedy poprawić swoją "naukę dokładności".

O autorze

Adzior

Podobne newsy

Patrice Desilets zakłada nowe studio - Panache Digital Games

News
czwartek, 13 listopada 2014

patrice-desilets-zaklada-nowe-studio---panache-digital-games Patrice Desilets, który niegdyś pracował nad grami z serii Assassin’s Creed, się nie poddaje – po zakończonych niepowodzeniem próbach współpracy z Ubisoftem i THQ, projektant postanowił założyć własne studio. Czym się zajmie?

Komentarzy:
2

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
2

Żadna z poniższych gier nie ma z najlepszymi przyjaciółmi człowieka (fight me!) nic wspólnego, ale korzystając z okazji, zapraszam na koci stream charytatywny – dziś ok. 20.00 na twitch.tv/9kier.

Komentarzy:
2

Wyobraź sobie, że wsiadamy do wehikułu czasu, wbijamy datę – rok 1986 – i naciskamy czerwony guzik... Zzzium! Witamy w PRL-u, gdy w telewizji były dwa kanały, w radiu rozbrzmiewały Kombi i Kapitan Nemo (Lorelei!) , a pojęcie „oryginalnej gry” nie istniało w świadomości polskiego gracza.

Komentarzy:
24

Myśl na dziś: Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°.

Komentarzy:
1

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z