Game Developers Choice Awards: Wiedźmin 3 i MGS V faworytami!
Złożona z developerów kapituła doceniła także Battlefronta, Her Story i Fallouta 4.
Dziwić może kryminalne nadużycie, jakim jest brak nominacji dla Undertale'a w kategorii "gry roku". Prywatnie nie jestem też przekonany co do "innowacyjności" The Beginner's Guide (serio, proszę mi ją wyłożyć w komentarzach) i do nagradzania projektu F4.
Ale, nie przedłużając, oto pełna lista nominowanych:
Gra roku
Fallout 4 (Bethesda Game Studios / Bethesda Softworks)
The Witcher 3 (CD Projekt RED / CD Projekt)
Metal Gear Solid V (Kojima Productions / Konami)
Bloodborne (FromSoftware / Sony Computer Entertainment)
Rocket League (Psyonix)
Nagroda za innowacyjność
Her Story (Sam Barlow)
Super Mario Maker (Nintendo EAD Group No. 4 / Nintendo)
Undertale (Toby Fox)
Splatoon (Nintendo EAD Group No. 2 / Nintendo)
The Beginner’s Guide (Everything Unlimited Ltd.)
Najlepszy debiut
Studio Wildcard (ARK: Survival Evolved)
Toby Fox (Undertale)
Moon Studios (Ori and the Blind Forest)
Moppin (Downwell)
Steel Crate Games (Keep Talking and Nobody Explodes)
Najlepszy projekt
Rocket League (Psyonix)
Metal Gear Solid V (Kojima Productions / Konami)
Bloodborne (FromSoftware / Sony Computer Entertainment)
Fallout 4 (Bethesda Game Studios/ Bethesda Softworks)
Splatoon (Nintendo EAD Group No. 2 / Nintendo)
Najlepsza gra na handheldy/urządzenia przenośne
Lara Croft: GO (Square Enix Montréal / Square Enix)
Fallout Shelter (Bethesda Game Studios / Bethesda Softworks)
Downwell (Moppin / Devolver Digital)
Her Story (Sam Barlow)
AlphaBear (Spry Fox)
Najlepsze wizualizacja
Ori and the Blind Forest (Moon Studios / Microsoft Studios)
The Witcher 3 (CD Projekt RED / CD Projekt)
Star Wars Battlefront (DICE / Electronic Arts)
Bloodborne (FromSoftware / Sony Computer Entertainment)
Splatoon (Nintendo EAD Group No. 2 / Nintendo)
Najlepsza narracja
Her Story (Sam Barlow)
The Witcher 3 (CD Projekt RED / CD Projekt)
Life is Strange (Dontnod Entertainment / Square Enix)
Undertale (Toby Fox)
The Beginner’s Guide (Everything Unlimited Ltd.)
Najlepsze udźwiękowienie
Star Wars Battlefront (DICE / Electronic Arts)
Ori and the Blind Forest (Moon Studios / Microsoft Studios)
Everybody’s Gone to the Rapture (The Chinese Room / Sony Computer Entertainment)
Metal Gear Solid V (Kojima Productions / Konami)
Crypt of the NecroDancer (Brace Yourself Games)
Najlepsza technologia
Metal Gear Solid V (Kojima Productions / Konami)
The Witcher 3 (CD Projekt RED / CD Projekt)
Star Wars Battlefront (DICE / Electronic Arts)
Fallout 4 (Bethesda Game Studios / Bethesda Softworks)
Just Cause 3 (Avalanche Studios / Square Enix)
Jak widzicie: Wiedźmin i MGS mają szanse po cztery statuetki, w tym te najbardziej prestiżowe, dla gry roku. Czy wilk zje węża przekonamy się 16 marca, relacja z wręczenia statuetek będzie ogólnodostępna na Twitchu.
... wciąż jednak nie zapominamy, że w słusznie minionym 2014, po laury dla najlepszego tytułu sięgnął Shadow of Mordor.
Do lutego 2023 prowadziłem serwis PolskiGamedev.pl i magazyn "PolskiGamedev.pl", wcześniej przez wiele lat kierowałem działem publicystyki w CD-Action. O grach pisałem m.in. w Playu, PC Formacie, Playboksie i Pikselu, a także na łamach WP, Interii i Onetu. Współpracuję z Repliką, Dwutygodnikiem i Gazetą Wyborczą, często można mnie przeczytać na łamach Polityki, gdzie publikuję teksty poświęcone prawom człowieka, mniejszościom i wykluczeniu.