Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITKONKURSMetro 2033 "Prawo do zemsty" oraz "W ruinie": Wygraj jeden z pięciu zestawów książek [ZAKOŃCZONY]

Ghost środa, 28 czerwca 2017, 14:39 Konkurs
Prawo do zemsty
Prawo do zemsty

W środę 14 czerwca miała miejsce premiera nowego wydania „Czasu zmierzchu”, niezwykłej powieści Dmitrija Głuchowskiego, autora kultowej trylogii Metro 2033, 2034 oraz 2035, a także twórcy międzynarodowego projektu Uniwersum Metro 2033.

Okazją do publikacji „Czasu zmierzchu” w poprawionej i odświeżonej wersji jest wizyta Dmitrija Głuchowskiego na Big Book Festival w sobotę 24 czerwca o godzinie 18.00. Spotkanie odbędzie się w Audytorium Medium przy ul. Emilii Plater 31; autor roztoczy przed nami swoją wizję jutra, opowie o fantastycznej wyobraźni, podziemnej Rosji i literaturze, która staje się grą komputerową.

A co łączy wierzenia Majów z nasza współczesną cywilizacją? Odpowiedzi można szukać w kryminalno-fantastycznej powieści Głuchowskiego „Czasu zmierzchu”. Jej bohaterem jest zawodowy tłumacz, który otrzymuje zlecenie przekładu hiszpańskiego dziennika wyprawy sprzed setek lat. Wyprawy zleconej przez franciszkanina Diego de Landa, a mającej zdobyć święte księgi Majów. Im bardziej tłumacz ulega fascynacji dziennikiem, tym śmielej tajemnicze bóstwa Majów przenikają do współczesnej Moskwy. Duszna atmosfera tropikalnej selwy zadomawia się w arbackich zaułkach... Tymczasem z gazet oraz wiadomości radiowych i telewizyjnych napływają doniesienia o kolejnych kataklizmach. Zniszczenia są ogromne, a ofiar – tysiące.

Czerwcowa wizyta Dmitrija Głuchowskiego w Polsce zbiega się również z premierą ostatniego tomu trylogii Denisa Szabałowa. Od 14 czerwca, tego samego dnia co „Czas zmierzchu”, w księgarniach czytelnicy mogą znaleźć „Prawo do zemsty”, trzecią po „Prawie do użycia siły” i „Prawie do życia” powieść Szabałowa w ramach serii Uniwersum Metra 2033. Polskie tłumaczenie ukazuje się jako pierwsze na świecie, wyprzedzając nawet premierę oryginału w Rosji. Do książki dołączony jest bezpłatny zbiór „W ruinie” – dwanaście opowiadań wyłonionych w ramach IV edycji konkursu na najlepsze opowiadania fanów Uniwersum Metra 2033.

Stajecie przed szansą wygrania jednego z pięciu pakietów składających się z powieści "Prawo do zemsty" i antologii "W ruinie". Aby wziąć udział w konkursie, należy krótko napisać (w jednym komentarzu), za co lubicie książki z uniwersum Metro 2033.

Na zgłoszenia konkursowe czekamy do piątku włącznie (23 czerwca do godz. 23:59). Każdy ma prawo do jednego zgłoszenia. Zwycięzcy zostaną wyłonieni w ciągu 3-5 dni roboczych od zakończenia konkursu. Będa oni potem mieli tydzień na dostarczenie nam swoich danych osobowych. Jeśli tego nie zrobią w podanym czasie, nagroda przejdzie na kolejną wytypowaną przez redakcję osobę. Wysyłka nagród tylko na terenie Polski. Osoby używające multikont zostaną automatycznie zdyskwalifikowane.

Laureaci

Przyszło całkiem sporo zgłoszeń. Część argumentów powtarzała się, co zdecydowanie utrudniło nam wybór najciekawszych wypowiedzi. W końcu jednak wyłoniliśmy laureatów. A są nimi:

Artius

Za co lubię książki z tego uniwersum? Niby proste pytanie, ale nie. Uniwersum to dla mnie jest mega wciągające, szczególnie metro wraz z jego tajemnicami i mrocznymi sektami, czy legendami. Same wyprawy na powierzchnię są jeszcze ciekawsze. Klimat, klimat, i jeszcze raz mutanty. Nic więcej nie trzeba. Książki te po prostu chce się czytać, właśnie za to jakie są - czyli taki jak Metro. Tajemnicze, mroczne, spowite wieloma opowieściami.

McBuumen1729

Spośród wielu post-apokaliptycznych powieści te z Uniwersum Metro wyróżniają się niespotykanym wręcz klimatem zimnego, brutalnego świata, który nigdy nie wybacza. Uwielbiam to uniwersum za świetną krytykę ludzkich wad i dzisiejszego społeczeństwa. Glukhovsky a następnie inni autorzy współtworzący ten przesiąknięty bólem świat niesamowicie wzbudzają depresyjną atmosferę. Żałość i bieda panuje nad ludźmi zaszczutymi w podziemiach, który sami na siebie to nieszczęście sprowadzili.

PanMateusz

Za co lubię książki uniwersum Metro 2033? Przede wszystkim za rozmach projektu. Zaczęło się od jednej książki ukazującej Moskwę w 2033 roku po globalnej wojnie jądrowej. Później dostaliśmy sygnały, że ludzkość przetrwała w innych miejscach, a autorzy z całego świata zaczęli opisywać co u nich słychać po globalnej apokalipsie. Właśnie to ogólnoświatowe zaangażowanie czyni według mnie z Metra tak niezwykłe i barwne uniwersum.

kiwiiiwik

Cenie je za tajemnice przewijającą się przez całą lekturę. Atmosfere grozy i niebezpieczeństwa, którą czuć jeszcze moment po zamknięciu książki. Wypycha wyobraźnie poza jej własne granice, udowadniając geniusz każdego kolejnego tomu i jego autora. Lubię, gdy odkłądam na moment książkę, bo nie chce przeczytać, tego co zaraz się stanie, ale jednak sięgam po nią ponownie, bo musze wiedzieć co będzie dalej. To jak oglądanie nieprzerwanie całego sezonu ulubionego serialu. Tylko o niebo lepsze.

SALETAPC

Uniwersum metra przemówiło do mnie niepowtarzalnym, tajemniczym światem w którym każda, z pozoru normalna lokacja, ukrywa ciekawą historię, której próżno szukać w innych powieściach. Cieszy mnie również że główny bohater nie musi być niezniszczalnym terminatorem bez uczuć, że ludzie którzy go otaczają nie są jedynie ozdobami, a pełnoprawnymi mieszkańcami tego świata, którzy z pozoru mogą się wydawać tacy sami, ale każdy ciągnie za sobą swój własny bagaż grzechów, do których popchnęła go chęć przeżycia.

Osoby te proszę o jak najszybsze podesłanie maila ze swoimi danymi na adres konkurscda@cdaction.pl. W mailu powinno być: ksywka z forum, imię i nazwisko, adres korespondencyjny oraz telefon kontaktowy. Wiadomość należy zatytułować "Konkurs - Metro 2033 Prawo do zemsty" i wysłać z adresu mailowego jaki macie powiązany z kontem na forum. 

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: konkurs,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 28 czerwca 2017, 21:03   pulka103
Gratuluję zwycięzcom!
Swoją drogą - "Glukhovsky"? Ale żeby tak słowianin słowianinowi?
piątek, 23 czerwca 2017, 23:42   Ksiazna
Nie miałam jeszcze styczności z twórczością Dimitrijem Głuchowskim, więc najwyraźniej jak najszybciej muszę się zapoznać. ;)
piątek, 23 czerwca 2017, 23:15   gasket
Książki z uniwersum Metro 2033 póki co lubię za to że jeszcze ich nie przeczytałem dzięki czemu mam jeszcze nadzieję że coś ciekawego jeszcze mnie w życiu czeka.
piątek, 23 czerwca 2017, 21:44   Bolarier
Lubię Metro za to, że jest inne niż dotychczasowe książki, które przeczytałem. Po pierwsze jest wizja tego co w obecnych czasach może być smutną rzeczywistością. Po drugie walka o przetrwanie, gdzie nie wiesz kto jest dobry, a kto zły. Po trzecie czytając Metro mam uczucie zżycia się z głównymi bohaterami. Nieraz odkrywałem, że mamy wspólne cechy toteż pozwoliło się wczuć w klimat ponurego życia w tunelach metra. Skażenie na powierzchni jest wielkie, a ludzie żyją gorzej niż zwierzęta w klatkach.
piątek, 23 czerwca 2017, 21:42   SALETAPC
Uniwersum metra przemówiło do mnie niepowtarzalnym, tajemniczym światem w którym każda, z pozoru normalna lokacja, ukrywa ciekawą historię, której próżno szukać w innych powieściach. Cieszy mnie również że główny bohater nie musi być niezniszczalnym terminatorem bez uczuć, że ludzie którzy go otaczają nie są jedynie ozdobami, a pełnoprawnymi mieszkańcami tego świata, którzy z pozoru mogą się wydawać tacy sami, ale każdy ciągnie za sobą swój własny bagaż grzechów, do których popchnęła go chęć przeżycia.
piątek, 23 czerwca 2017, 20:43   ActionMe
Intrygująca i ciekawa, prost fabuła pozwala wciągnąć się w mroczny klimat postapokaliptyczny. Koncentruje się na sferze natury ludzkiej i na jej temat przemyśleniami podążając wgłąb świata powstałe za sprawą ludzkich pomyłek.
Nadal polityka, przeżycie, okrucieństwo, podłość i przepychanki by chwycić w ręce ostatni skrawek tego co zostało.
Tak wygląda moje upodobanie do książek z uniwersum Metra.
piątek, 23 czerwca 2017, 15:08   Joanka
Lubię książki uniwersum Metro 2033, bo są niesztampowe. Post apokaliptyczna wizja ludzkości, rosyjskie metro i przeplatające się z nimi zagadki przeszłości/przyszłości w jednym. Nietuzinkowe podejście, mroczna szczegółowość, atmosfera grozy i wyczekiwania. Dualizm fabuły - wartka akcja, mroczna stagnacja. Książki są nieprzewidywalne i tak nierzeczywiste, że stają się realne...
piątek, 23 czerwca 2017, 11:54   Paskudka
Za to że dzięki tym książkom wygrałam zakład z chłopakiem że przeczytam więcej książek UM niż on
piątek, 23 czerwca 2017, 8:07   ewa1234666666666
W sumie sama nie wiem. Może dlatego, że zawsze mnie one zaskakują. A może dlatego, że lubię się bać czytając je.
czwartek, 22 czerwca 2017, 21:37   kapustamocy
W UM2033 fajne jest to że każdy twórca trochę inaczej podchodzi do przedstawienia świata po wojnie atomowej. W Polsce dostęp do broni palnej jest trudniejszy niż w Rosji toteż w polskich książkach kto ma pistolet ten ma władze, w przeciwieństwie do rosyjskich powieści gdzie sporo ludzi ma kałacha, więc pojedyncza pukawka za dużo nie zdziała. W Moskwie ludzie siedzą w tunelach, kiedy dalej na wschód działają iście madmaksowe grupy zbrojne, dla których przeżycie w świecie na powierzchni nie jest wyzwanie

O autorze

Tomasz
Tomasz "Ghost" Matusik
Redaktor CD-Action, główny admin Forum Actionum, redakcyjny admin, redaktor DVD, wymyślacz przecieków
Life is brutal, a admin bardziej - to wymyślone przeze mnie lata temu powiedzonko dobrze oddaje mój charakterek. Z jednej strony staram się pomagać, ale z drugiej lepiej mi na odcisk nie wejść. :)

Podobne newsy

Konkurs Cyberpunk 2077 - wygraj oficjalną książkę o świecie gry [Zakończony]

News
piątek, 18 grudnia 2020

konkurs-cyberpunk-2077---wygraj-oficjalna-ksiazke-o-swiecie-gry-zakonczony W księgarniach jest dostępna jedyna oficjalna książka o świecie gry Cyberpunk 2077. W naszym konkursie pięć osób ma szansę wygrać jej egzemplarz. 

Komentarzy:
106

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

I całkiem często ktoś mi oddaje.

Komentarzy:
3

Godny szejka pokój z widokiem na chmury? Właśnie je podziwiam. Otwarta butelka whisky i napełniona nią szklanka? Stoją przede mną. Chwila tylko dla siebie z dala od wścibskich oczu gości? Ochrona zaraz wróci, ale dopiero „zaraz”. Do wymierzenia sprawiedliwości potrzebny jest zatem już tylko jeden składnik: trutka na szczury.

Komentarzy:
18

Bo przecież świąteczne i sylwestrowe obżarstwo to za mało.

Komentarzy:
6

Tanie granie już dawno nie jest tylko wymysłem marketingowców – nowego Xboksa możemy kupić w abonamencie, a najnowsze gry odpalimy nawet na kilkuletniej karcie graficznej. Całe szczęście, że do tego trendu już jakiś czas temu dołączyli producenci gamingowych monitorów.

Komentarzy:
0

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z