1
22.08.2018, 13:49Lektura na 1 minutę

11-11: Memories Retold – Sporo rozgrywki z tej wojennej przygodówki z Frodo [WIDEO]

Uwagę przykuwa oryginalny styl graficzny.


Rafał „hraboll” Pieczka

Poniżej możecie obejrzeć obszerny fragment rozgrywki z inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami przygodówki 11-11: Memories Retold, która zabierze nas na front I wojny światowej, by tam zaprezentować skomplikowane losy dwóch postaci – Harry’ego (w tej roli Elijah Wood, czyli Frodo Baggins z „Wladcy Pierścieni”) i Kurta (Sebastian Koch znany m.in. z „Mostu szpiegów” i „Homeland”). Główni bohaterowie gry staną po przeciwnych stronach barykady, a zatem będziemy mieli okazję spojrzeć na globalny konflikt z dwóch perspektyw.

Zaproponowana przez studio DigixArt (Lost in Harmony) rozgrywka składa się z dość prostych interakcji (przynieś wiadro z wodą, zadbaj o zapasy amunicji, zrób zdjęcie) – przynajmniej taki wniosek można wysnuć po obejrzeniu prezentacji. Większy nacisk postawiono – wzorem choćby takiego Life Is Strange – na narrację. Oczywiście trudno nie wspomnieć tu o wyjątkowym stylu graficznym, za który w dużej mierze odpowiada wytwórnia filmów animowanych Aardman („Baranek Shaun”, „Uciekające kurczaki”, „Wallace i Gromit: Klątwa królika”).

Gra trafi 9 listopada na PC, PS4 i XBO.

Warto też rzucić okiem na zwiastun fabularny.


Redaktor
Rafał „hraboll” Pieczka

Niegdyś byłem ekspertem od klasycznych przygodówek, zaś obecnie jestem nieuleczalnym łasuchem i nieprzyzwoicie zatwardziałym fanem angielskiego futbolu. Zaczynałem z poziomu wiernego czytelnika CD-Action, pisałem w kilku miejscach. Aktualnie spełniam swoje marzenia.

Profil
Wpisów1397

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze