Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITRed Dead Redemption II: Jak wielką tajemnicą były owiane prace nad grą?

El_Pachon czwartek, 13 grudnia 2018, 16:15 News

Aktorom wcielającym się w postacie nie powiedziano nawet, w czym i kogo grają.

Aktor użyczający głosu Javierowi Escuelli – jednej z postaci w najnowszej odsłonie Red Dead Redemption – nie miał zbyt łatwego zadania. Okazuje się, że znany z serialu  „Narcos” Gabriel Sloyer nie mial bladego pojęcia, że bierze udział w pracach nad drugą częścią interaktywnego westernu. Jak przyznał w wywiadzie dla Eurogamera:

Ludzie w Rockstarze są mistrzami sekretów. Nie mogłem opowiadać o projekcie, nad którym pracuję, swojej dziewczynie ani nikomu innemu, a prace trwały przecież pięć lat!


Sloyer, który pracował z Rockstarem już wcześniej przy okazji GTA V, nie poznał tym razem nawet imienia postaci, w którą miał się wcielić, ale nie trwało zbyt długo, zanim artysta domyślił się, w jakim celu został zatrudniony. Na trop naprowadziły go... buty używane przy sesjach motion capture:

W tamtym czasie nie wiedziałem nawet, w jaką postać się wcielam. Udało mi się do tego dojść dopiero po dwóch pierwszych miesiącach. Obsada domyślała się z powodu butów oraz używanego języka, że gra w westernie. Ostatecznie nie trzeba było geniusza, żeby domyślić się, nad jakim westernem może pracować Rockstar.


Wywiad w języku angielskim, w którym aktor opowiada o wrażeniach z prac nad tak dużym projektem, znajdziecie pod tym adresem.

Może się wydawać, że utrzymywanie takich tajemnic nie jest zbyt rozsądnym posunięciem, ale jak się okazuje, takie praktyki są często stosowane przy produkcji gier – podobna sytuacja spotkała Keythe Farleya, który wcielał się w rolę Kelloga w Falloucie 4.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 14 grudnia 2018, 9:54   lastmanstanding
to można być tak głupim, żeby się nie domyślać po wypowiadanych kwestiach? chyba, że nagrywał po jednym słowie, albo od tyłu, no nie wiem, głupi news
czwartek, 13 grudnia 2018, 19:05   sal371
Ale bujda... Nie wiedzieli w czym grają. Nie obchodziło ich to a nie. Postacie zwracają się do siebie po imieniu, nie raz też po nazwisku. Połączyć fakty łatwo biorąc pod uwagę, że większość postaci przewijała się przez pierwszą część. Tajemnica była na pewno, ale bez przesady.
czwartek, 13 grudnia 2018, 17:53   ja0lek
@Rickerto Serio to Desmond? Mało podobny :P
Swoją drogą dziwne, że dopiero po dwóch miesiącach grania się domyślił, że gra w westernie...
czwartek, 13 grudnia 2018, 16:43   Rickerto
O, Desmond Miles.

O autorze

El_Pachon

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
14

Tym razem słowo klucz to „tajemnica”.

Komentarzy:
3

…a dorywczo także pracowniczką cyrku i gladiatorką, kierowczynią ciężarówki i grafficiarą.

Komentarzy:
3

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z