9
14.03.2019, 11:32Lektura na 1 minutę

’83: Współtwórcy Rising Storm 2: Vietnam zabiorą nas w czasy zimnej wojny [WIDEO]

NATO kontra Układ Warszawski.


Paweł „Cursian” Raban

Antimatter Games, czyli firma, która między innymi u boku Tripwire tworzyła wietnamską odsłonę Rising Storm, pochwaliła się swym najnowszym projektem. W wymyślonym przez nich świecie zimna wojna miała znacznie gorętszy przebieg niż w rzeczywistości, a wzajemne oskarżenia i polityczne napięcie w roku 1983 doprowadziły do wybuchu otwartego konfliktu. O dziwo świat nie wyparował w ogniu bomb atomowych, a NATO i państwa Układu Warszawskiego. Postanowiły poobijać się po buziach w konwencjonalny sposób. Niezbyt to wszystko mądre, ale w przypadku sieciowego shootera, a tym właśnie będzie ’83, nie ma to przecież większego znaczenia.

Twórcy obiecują potyczki na sporą skalę. W walce weźmie udział ponad 80 żołnierzy, podzielonych pomiędzy wymienione wcześniej frakcje. Obok autentycznej broni palnej, odtworzonej podobno z niezwykła precyzją i przywiązaniem do realnych osiągów danych zabawek, zasiądziemy też za sterami rozmaitych pojazdów i samolotów. Wyniki poszczególnych meczów będą zliczane i analizowane, a od przebiegu bitew zależeć może przyszły kierunek rozwoju gry. Twórcy obiecują, że będą też nagradzać „indywidualne akty odwagi”, a odpowiedzialni za nie gracze otrzymają swoje pięć minut chwały. Więcej informacji otrzymamy w nadchodzących miesiącach.


Redaktor
Paweł „Cursian” Raban

Jestem wielbicielem turówek i wszelkiej maści erpegów: zarówno klasycznych, jak i współczesnych. Do tego zdeklarowanym zwolennikiem tytułów dla jednego gracza, przy czym od tej zasady istnieje jeden poważny wyjątek – World of Warcraft. W Azeroth przesiedziałem więcej godzin, niż chciałbym przyznać, raz ciesząc się każdą chwilą, kiedy indziej zrzędząc na czym świat stoi. Nie wyobrażam sobie dnia bez książki (niemal zawsze fantastyki), za to spokojnie obyłbym się bez kina i seriali. Z CDA związany jestem od 2011 roku.

Profil
Wpisów3207

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze