Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Ubisoft: Portowanie gier na Google Stadię nie jest drogie

Witold poniedziałek, 22 lipca 2019, 14:05 News

Czyżby usługa miała się przez to doczekać bogatej biblioteki?

O tym, że francuski wydawca lubi się ze streamingiem gier, wiemy aż za dobrze. W końcu nie bez powodu to właśnie ich sztandarowa produkcja, Assassin's Creed Odyssey, służyła za papierek lakmusowy przy google'owskim Project Stream, zanim ten został przemianowany na Stadię. Ba, w okolicach pierwszej oficjalnej prezentacji usługi obie firmy nie szczędziły sobie ciepłych słów, a krótko po premierze na tym „Netfliksie dla gier” (co mimo wszystko nie jest koniecznie najlepszym określeniem) znajdziemy kilka hitów Ubisoftu. Co równie istotne, w 2020 na owej platformie pojawi się także Uplay+, czyli usługa abonamentowa firmy.

Patrząc po ogromnej liczbie produkcji wydawcy, które docelowo trafią na Stadię, trudno nie zastanawiać się, ile tak naprawdę pracy wymaga przeniesienie danego tytułu, aby poprawnie działał w usłudze Google. Jak się okazuje – nie tak znowu wiele. Podczas spotkania z inwestorami prezesowi firmy, Yves Guillemotowi, oraz jej dyrektorowi finansowemu, Frederick Duguetowi, zadano bowiem pytanie o koszta tego procesu. Guillemot podsumował to krótko:

Dodatkowe wydatki, jakie musimy ponieść, aby gry działały dobrze na Stadii, nie są tak wysokie. To teraz część naszych działań i utrzymujemy dobre kontakty ze Stadią, żeby mieć pewność, że jest to dla nas opłacalne.

Prezes zaznaczył też, że mowa tutaj o produkcjach z obecnego portfolio firmy – w przyszłości doczekamy się „gier 2.0”, przy których „potrzeba będzie więcej pracy”, a co za tym idzie – więcej wydatków. Dyrektor finansowy skomentował zaś całą sprawę słowami

Na temat prowizji na platformie pozwolimy mówić Google. To, co możemy powiedzieć w tej chwili, to to, że bilans finansowy jest dla nas dobry.

Oczywiście koszta portu to nie wszystko, bo pozostaje jeszcze kwestia „podatku”, który będzie popierać właściciel Stadii. Może się jednak okazać, że twórcom tworzenie wersji swoich tytułów dla tej usługi nie będzie sprawiać żadnych problemów, co na pewno posłuży zdobywaniu kolejnych produkcji do jej biblioteki. A czy przekona to do niej graczy (w końcu same gry nie będą tańsze), to już zupełnie inna sprawa.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Ubisoft, Google Stadia,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 22 lipca 2019, 18:25   tommy50
Im więcej sie o czym pisze i chwali przed premiera tym bardziej okazuje sie to na koncu po prostu bryndzą (juz sie boje o Cyberpunk2077).
O onlive tez czytem wszystkie newsy i artykuly w 2009 i co? I kaput, trup.
Stadia niech lepiej sie stara pojawic w telewizorach jakp aplikacja jak Netflix inaczej zdechnie.
Pecetowcy pokaza jej faka, konsolowcy tak samo. Tylkk atak na rynek TV ma szansę cos zawojować.
poniedziałek, 22 lipca 2019, 16:46   DarZ
Niech pociągną światłowód na moim osiedlu, żebym również mógł ze Stadii korzystać. Dla nich to nie będzie drogie :P

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Ubisoft: Ceny gier na nową generację w tym roku nie wzrosną

News
czwartek, 23 lipca 2020

ubisoft-ceny-gier-na-nowa-generacje-w-tym-roku-nie-wzrosna Dowiedzieliśmy się też, że kolejną prezentację firmy zobaczymy już niedługo.

Komentarzy:
2

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
2

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Kiedy myślisz o kinie samurajskim, automatycznie przychodzi do głowy jedno nazwisko – Kurosawa. Jeśli więc ktoś ma ambicję stworzyć olbrzymiego sandboxa z akcją osadzoną w XIII-wiecznej Japonii, z konieczności będzie musiał szukać inspiracji w obrazach mistrza. Nie inaczej było w przypadku Ghost of Tsushima.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z