Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

[Na marginesie] Strach przed lataniem cię bierze, zbudź w sobie VR-u zwierzę

Witold wtorek, 15 października 2019, 18:00 News

Nowe ruchy postaci w Soulcalibur VI, kolejna postać z Apex Legends pokazana (mniej więcej), Microsoft Flight Simulator 2020 z obsługą VR-u, World of Warcraft trzecią najchętniej oglądaną grą w ostatnim kwartale.

Aż dziw, że Microsoft nie wpadł na to wcześniej. Okazuje się, że w planach twórców nowego Flight Simulator 2020 nie było obsługi VR-u. Rzeczy przecież stworzonej do właśnie takich gier! Na szczęście ogromny odzew fanów po pierwszej prezentacji na E3 domagających się takiej funkcji. Developerzy postanowili więc się jej bliżej przyjrzeć i „bardzo chcieliby ją dodać”. Może niekoniecznie uda się to osiągnąć przy okazji premiery, ale w jakimś późniejszym patchu powinniśmy się tego spodziewać. I super.


Troszkę zdążyliśmy zapomnieć o wydanym prawie równo przed rokiem Soulcalibur VI, ale jak się wydaje absolutnie niesłusznie. Bandai Namco zamierza bowiem rozwinąć grę w stopniu aż zaskakującym: w darmowej aktualizacji z okazji rozpoczęcia sezonu drugiego wszystkie obecne w produkcji postaci dostaną nowe ruchy (w tym, przypomnijmy, wiedźmin Geralt). Ma to nastąpić „niedługo”.


W zwiastun halloweenowego wydarzenia w Apex Legends mamy okazję zobaczyć potencjalnie nową (a przynajmniej tak się plotkuje) postać w tytule Respawnu – Revenanta.


World of Warcraft było w miniony kwartale trzecią najchętniej oglądaną grą na Twitchu. Ustąpiło miejsca tylko Fortnite'owi oraz League of Legends, wyprzedzając chociażby Dotę 2, Hearthstone'a, Minecrafta czy nieśmiertelne „Just Chatting”. Produkcja Blizzarda miała o 118% większą publikę niż w okresie między kwietniem a czerwcem. Nie oszukujmy się – ogromna w tym zasługa premiery Classica, chociaż wciąż jest to lekkie zaskoczenie. Zresztą najpopularniejszym streamerem na platformie był w tym czasie Asmongold – najsłynniejszy chyba gracz WoW-a. W trzecim kwartale 2019 oglądano go łącznie przez 28 milionów godzin (a 13 milionów w samym wrześniu).


Dziś premiera Overwatcha na Nintendo Switch. Tak mówię, jakbyście nie wiedzieli.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 17 października 2019, 9:15   Hagan
Może i Flight Simulator 2020 wygląda zjawiskowo, ale będzie wymóg "always online" aby pobrać dane o terenie. autorzy przegięli z rozmiarem danych i teren zajmuje łącznie 2PB (petabajty - 1024 terabajtów). Czyli na kompresji i optymalizacji to oni raczej się nie znają.
wtorek, 15 października 2019, 22:42   Poganin
@Witold: Zapisz się na jakiś kurs doszkalający z języka polskiego.
wtorek, 15 października 2019, 20:22   aRo
...a myślicie, że jakość grafiki Flight Simulatora dałoby się utrzymać w VRze? Wątpię.
wtorek, 15 października 2019, 18:58   skurczybyczek666
@Witold:
w tytule w słowie "cię" brakuje "ę" (ogonka).

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
2

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Kiedy myślisz o kinie samurajskim, automatycznie przychodzi do głowy jedno nazwisko – Kurosawa. Jeśli więc ktoś ma ambicję stworzyć olbrzymiego sandboxa z akcją osadzoną w XIII-wiecznej Japonii, z konieczności będzie musiał szukać inspiracji w obrazach mistrza. Nie inaczej było w przypadku Ghost of Tsushima.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z