Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Ubisoft pozywa twórców cheatów do Rainbow Six Siege

Wokulski czwartek, 24 października 2019, 20:39 News

Oferowali je w formie subskrypcji. Cena? 300zł miesięcznie.

Ubisoft pozywa firmę MizuSoft, twórców cheatów do Rainbow Six Siege. Zawiadomienie zostało złożone 23 października w Kalifornii. Spodziewana kara to zamknięcie serwisu oraz zapłata 25.000$ za każdy z naruszonych trzech przepisów prawa.

Francuski developer zarzuca twórcom produkcję zaawansowanych i trudnych do wykrycia obejść. Do ich zadań należy między innymi poszerzanie pola widzenia, ukazywanie niewidocznych przeciwników oraz zwiększanie obrażeń zadawanych przez bronie. Ubisoft stwierdza, że wydał „olbrzymie sumy pieniędzy” i poświęcił „znaczącą ilość czasu” na namierzanie i eliminowanie graczy, którzy skusili się na usługę.

Rozwiązanie oferowane przez MizuSoft jest bowiem specyficzne; polega na wykupieniu kosztującej 12$ za dzień lub 77$ za miesiąc subskrypcji. Po uiszczeniu niemałej sumy otrzymujemy dostęp do „niemal niewykrywalnych” oraz rzekomo stale przeprogramowywanych cheatów. Zdenerwowana korporacja zauważa, że nad rozwojem i utrzymaniem tak rozbudowanego serwisu musi czuwać rzesza zatrudnionych hakerów – w pozwie wymienione są ich nicki z Discorda.

Mózg całej operacji – określony jako J.V.L. – przekierowuje całe pieniądze do losowej firmy zajmującej się projektowaniem stron internetowych i należącej do (tu znowu prawpodobnie) jego matki. I to pieniądze niemałe; Ubisoft uważa, że liczba cheaterów zapisanych do abonementu idzie w setki.

Rainbow Six Siege boryka się z oszustami od premiery. Jeszcze w 2016 roku zapowiedziano, że każdy kto podniesie rękę na kod multiplayera zostanie nagrodzony dożywotnim banem na wzór VAC (przy odpowiednim wysiłku można go zresztą wyłapać również za wyzwiska w kierunku innych graczy). Jak widać, nawet takie skutki nie odstraszają oszustów od wydawania niemałych sum pieniędzy na szemrane abonamenty.

Zarówno Ubisoft jak i MizuSoft nie odnieśli się do sprawy.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Ubisoft, akcja, Ubisoft,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 25 października 2019, 0:57   Airoder
Xellar niektórzy streamerzy używają oszustw by przyciągnąć ludzi niby ich umiejętnościami, którymi się wybijają ponadprzeciętność. Jak im się uda, to faktycznie moga na tym zarobić trochę.
piątek, 25 października 2019, 0:23   LordPoland
Zgaduje ze dla osób, które to kupują, już nie. Powiedzmy że już przy takich 3K na miesiąc takie 70 to nie dużo dla takich osób.
czwartek, 24 października 2019, 21:59   Xellar
70 dolarach w skali miesiąca, a w skali roku to już 840. Myślę, że to spora kwota, nawet w krajach dużo lepiej rozwiniętych gospodarczo niż Polska. W końcu mówimy o zestawie cheatów do gry.
czwartek, 24 października 2019, 21:47   LordPoland
@Xellar - Satysfakcje, punkciki w grze komputerowej. 70 dolków to nie duzo w niektorych krajach.
czwartek, 24 października 2019, 21:47   Xellar
z góry skazana na niepowodzenie.
czwartek, 24 października 2019, 21:46   Xellar
z góry skazana na niepowodzenie.
czwartek, 24 października 2019, 21:46   Xellar
Ok, ignorant z tej strony. Co zyskuje osoba używająca cheatów w R6:Siege, oprócz szeroko rozumianej "satysfakcji" z bycia w topce? Są z tego tytułu jakieś gratyfikacje pieniężne, turnieje gdzie można sporo zarobić, czy tylko zaspokojenie własnego ego, że jest się gdzieś tam pierwszy? Próbuje zrozumieć co kieruje osobą, która wydaje około 300zł miesięcznie (!) na zestaw cheatów. Motywy kierujące kimś takim wydają mi się równie obce, jak system emocjonalny Xenomorpha. Próba empatycznego zrozumienia pobudek

O autorze

Wokulski

Podobne newsy

Rainbow Six Siege: Darmowy weekend z shooterem Ubisoftu

News
środa, 10 czerwca 2020

rainbow-six-siege-darmowy-weekend-z-shooterem-ubisoftu Pora na zabawę w policjantów i złodziei. Czy tam antyterrorystów i terrorystów.

Komentarzy:
4

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
15

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z