Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITByły wiceprezydent i kandydat na prezydenta USA mówi o grach uczących zabijać ludzi

Witold poniedziałek, 20 stycznia 2020, 15:07 News

Nazywa też przedstawicieli branży technologicznej małymi „creepami”.

Nie muszę chyba nikogo przekonywać, że nie każdy myśli o grach wideo tak ciepło, jak my wszyscy tutaj zgromadzeni. Dla wielu osób niemających z nimi na co dzień styczności są one w najlepszym wypadku trwonieniem czasu, w najgorszym zaś drogą do zepsucia moralnego i fizycznego. Oczywiście, niektóre z ich uwag są niewątpliwe warte rozważenia, jednak niestety niezwykle często nasza branża jest traktowana jako wygodny chłopiec do bicia. Tak było przy okazji sierpniowych masakra w Stanach, kiedy w reakcji na nie spora część Ameryki zaczęło krzywo patrzeć na gry.

Usłyszeliśmy więc wtedy, że „przemysł gier wideo uczy młodych ludzi zabijać”, a prezydent Donald Trump mówił w ich kontekście o „kulturze celebrującej przemoc”. Teraz mimochodem jego potencjalny rywal w najbliższych wyborach wyraził podobną opinię. Joe Biden, wiceprezydent USA za czasów Baracka Obamy (2009-2017), startuje w prawyborach Partii Demokratycznej i istnieją duże szanse, że uda mu się je wygrać. Tym bardziej niepokojący może wydać się graczom wywiad, jakiego udzielił wczoraj New York Timesowi.

Rozmowa dotyczyła rzecz jasna wielu kwestii i tylko mały jej fragment zahaczył o gry. Gdy poruszono temat wzrostu znaczenia firm z Doliny Krzemowej za prezydentury Obamy, Biden zaznaczył, że nie zgadzał się ze swoim zwierzchnikiem w tych kwestiach i za przykład przywołał jedno spotkanie, jakie za swojej kadencji odbył z przedstawicielami przemysłu technologicznego.

[Podczas spotkania z liderami w Dolinie Krzemowej] w pewnym momencie jeden z tych małych oślizgłych typków [w oryginale: creeps – red.] siedzących wokół stołu, który był multi – prawie miliarderem – i który powiedział mi, że jest artystą, ponieważ jest w stanie stworzyć gry uczącymi cię, jak zabijać ludzi...

[...] A potem jeden z tych szlachetnych ludzi mówi mi: „Jesteśmy motorem napędowym ekonomii Ameryki. To my nim jesteśmy”. Na szczęście odrobiłem pracę domową, zanim tam poszedłem i powiedziałem: „Wiesz, uważam to za fascynujące. Podliczyłem całą siódemkę – byli tam wszyscy oprócz Microsoftu – i macie mniej osób na liście płac niż odeszło z General Motors w ostatnim kwartale. Więc nie rób mi tu wykładów, jak to tworzycie to całe zatrudnienie”.

Wypowiedź wypowiedzią, ale warto mieć świadomość, że istnieje niemała szansa, iż Biden zostanie kolejnym prezydentem USA – wtedy jego niechęć do gier czy całej branży technologicznej może przełożyć się na realne decyzje.

Oczywiście ludzie nie byliby sobą, gdy nie postarali się znaleźć wspomnianego przez Bidena „creepa”. Kotaku dość szybko znalazło paru kandydatów, którzy brali udział w spotkaniach z politykiem: Michaela Gallaghera z Entertainment Software Association (organizacji stojącej m.in. za E3), założyciela Zyngi, Marka Pincusa oraz Johna Riccitiello, prezesa Electronic Arts.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 22 stycznia 2020, 14:01   rafioza02
Skwituje to modnym powiedzeniem: "OK, Boomer"
wtorek, 21 stycznia 2020, 19:19   taz159357
@KlaudiuszDruzus Nie zakładam że ludzie na tej stronie mają zerową wiedzę. Przecież już w gimnazjum, na takich przedmiotach jak edb, uczyli o tym, że usa mają aktualnie armię z poboru. A jeśli ktoś o tym nie wie, to może natchnie go to co napisałem i potwierdzi moją wypowiedź za pomocą innego źródła, przez co poszerzy swój zasób informacji.
wtorek, 21 stycznia 2020, 18:03   KlaudiuszDruzus
@taz159357 Napisałeś: "... Przecież to kraj w którym normą jest wysyłanie do wojska młodych osób, które nie mają jeszcze prawa głosować." Czyli napisałeś "jest", a nie "było". Wniosek? Każdy mógłby pomyśleć, że mówisz o teraźniejszości. ;)
wtorek, 21 stycznia 2020, 17:05   taz159357
@KlaudiuszDruzus Napisałem gdziekolwiek, że to obecne praktyki? W Wietnamie to była całkowita norma, wcześniej także.
wtorek, 21 stycznia 2020, 10:20   KlaudiuszDruzus
Odnośnie wypowiedzi polityka - możliwe są gry z brutalnością, w których nie zabija się przeciwników (np. gra o Spider-manie z PS4).
wtorek, 21 stycznia 2020, 10:17   KlaudiuszDruzus
@Puncol "... rząd USA wywołuje wojny w Iraku/Iranie ..." O Iraku się nie wypowiadam, ale Iran ... To nie zabity generał irański siał terroryzm? Wolisz tego nie wiedzieć?
@taz159357 "... to kraj w którym normą jest wysyłanie do wojska młodych osób ..." Nie ma tam czasami amii z poboru (obecnie)? Jesteś kolejną osobą, która pomija fakty (gdy jej nie pasują)?
poniedziałek, 20 stycznia 2020, 23:50   Reyna
a w jakie gry grywają Trump i Putin, że 3WŚ wisi w powietrzu?
poniedziałek, 20 stycznia 2020, 22:32   skurczybyczek666
A tak w ogóle z okazji słów Bidena chyba włączę sobie któreś GTA i "pobawię się" na ulicach miasta.
poniedziałek, 20 stycznia 2020, 22:31   skurczybyczek666
@Witold:
"niewątpliwe warte" - "niewątpliwie".
"sierpniowych masakra" - "masakr".
poniedziałek, 20 stycznia 2020, 21:21   Amigos
Says creepy uncle Biden

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Myśl na dziś: Największy problem z pesymistami polega na tym, że rzadko się mylą.

Komentarzy:
0

O grach będących interaktywnymi komiksami słyszymy już od dawna, do tej pory rzadko jednak traktowano ten pomysł tak dosłownie, jak w produkcji Atomic Wolf.

Komentarzy:
1

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
1

Kilka dni temu wybrałam się do Londynu na zamknięty pokaz Ori and the Will of the Wisps. Nie mogłam się już doczekać, aż będę Wam mogła zdradzić, czym sequel różni się od Ori and the Blind Forest, ale w końcu mi wolno!

Komentarzy:
3

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z