Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

"The Thing": Powstanie remake znacznie rozszerzający fabułę pierwowzoru

Ninho wtorek, 28 stycznia 2020, 12:32 Film, serial, animacja

Wszystko za sprawą niedawnego odkrycia.

W 1938 roku John W. Campbell napisał nowelę "Who Goes There?". Na jej podstawie powstały filmowe adaptacje – w 1951 roku "The Thing from Another World" i w końcu "The Thing" Johna Carpentera z 1982. W 2018 roku odnaleziono "Frozen Hell" – książkę, którą Campbell pierwotnie napisał, by nastepnie skrócić ją do rozmiarów noweli. Książka została wydana w Stanach Zjednoczonych pod koniec 2019 roku, dzisiaj jest już dostępna także w Polsce nakładem wydawnictwa Vesper. 

Teraz okazało się, że na jej podstawie Blumhouse i Universal Studios zamierzają wyprodukować film będący remakiem "The Thing" Johna Carpentera, rozszerzonym o dodatkowe rozdziały z "Frozen Hell". Póki co nie wiadomo o obrazie nic ponad to, że powstaje oraz iż jego producentem jest Alan Donnes. 

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 30 stycznia 2020, 20:36   kubabyk
Ci*
czwartek, 30 stycznia 2020, 20:35   kubabyk
@Coronerser - słusznie, puknij się, puknij. Może co się coś poprawi
środa, 29 stycznia 2020, 17:13   Coroner
@kubabykce - facepalm
środa, 29 stycznia 2020, 0:11   kubabyk
A ja dla odmiany powiem, że "the thing" z 82 mnie odrzucił. Powody są dwa. Po pierwsze komputerowa symulacja zarażenia na komputerze chyba 8 bitów, który jest jednak na tyle zaawansowany, żeby sam przewidywać prawdopodobieństwa zarażenia załogi i czasu zarażenia populacji (że o animacji zarażenia nie wspomnę) oraz scena sekcji, w której wyjmują nerkę krowy i stwierdzają, że to normalny zestaw ludzkich organów.
wtorek, 28 stycznia 2020, 19:41   fidelxxx
Chciałbym poznać nazwisko idioty, który wpadł na ten pomysł.
wtorek, 28 stycznia 2020, 17:46   CzlowiekKukurydza
Co dalej? Remake 'Scarface'? 'The Thing' Carpentera to klasyka gatunku.
wtorek, 28 stycznia 2020, 17:22   Drogba
Wara od najlepszego horroru ever ! no chyba ze zrobi to Carpenter i bedzie Kurt Russel znowu.
wtorek, 28 stycznia 2020, 16:32   Silvaren
Remake remake'u, który w czasach premiery został zmieszany z błotem, a dziś uznawany jest za niedościgniony klasyk popkultury. Może historia się powtórzy? Wątpię, ale nie mam nic przeciwko, aby dać temu szansę. Czytałem rozszerzoną wersję opowiadania, które Campbell wykastrował z pierwszych kilku rozdziałów za sugestią swojego redaktora. Wersja kompletna zwalnia nieco tempo całości, ale zawiera fajny foreshadowing głównego twistu fabularnego.
wtorek, 28 stycznia 2020, 16:04   Shaddon
Carpenter nakręcił niedoścignione arcydzieło, które nawet po tylu latach nie tylko bez trudu broni się na każdym polu, ale wręcz ośmiesza późniejszych naśladowców. To może być najbardziej niepotrzebny remake w historii kina.
wtorek, 28 stycznia 2020, 14:27   DaeL
Krew mnie zalewa jak takie rzeczy czytam. The Thing Carpentera to jeden z najlepszych horrorów w historii. Już tego nie przebiją, zwłaszcza patrząc na jakość filmów z Blumhouse. Ale widać ten żałosny prequel z 2011 roku jeszcze nie popsuł wystarczająco marki The Thing. Trzeba rzecz wydoić do końca i pogrzebać.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
4

Żadna z poniższych gier nie ma z najlepszymi przyjaciółmi człowieka (fight me!) nic wspólnego, ale korzystając z okazji, zapraszam na koci stream charytatywny – dziś ok. 20.00 na twitch.tv/9kier.

Komentarzy:
2

Wyobraź sobie, że wsiadamy do wehikułu czasu, wbijamy datę – rok 1986 – i naciskamy czerwony guzik... Zzzium! Witamy w PRL-u, gdy w telewizji były dwa kanały, w radiu rozbrzmiewały Kombi i Kapitan Nemo (Lorelei!) , a pojęcie „oryginalnej gry” nie istniało w świadomości polskiego gracza.

Komentarzy:
24

Myśl na dziś: Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°.

Komentarzy:
1

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z