Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Command & Conquer Remastered Collection: Twórcy rozgadali się o nadchodzących remasterach

Witold poniedziałek, 1 czerwca 2020, 13:38 News

M.in. dowiedzieliśmy się, że Żniwiarki nie nabrały przez lata rozumu.

Co młodsi gracze mają prawo nie kojarzyć jednej z najważniejszych serii w historii gatunku strategii czasu rzeczywistego – zapewne dlatego, że i sam gatunek uległ w ostatnich latach zapomnieniu. Mająca swoją premierę już za chwilę Remastered Collection raczej tego nie zmieni, ponieważ ewidentnie skierowana jest do fanów tęskniących za pierwowzorami.

Podczas ostatniej redditowej serii pytań i odpowiedzi developerzy wypowiedzieli się na temat kilku mniej lub bardziej istotnych kwestii. Wiemy dzięki temu m.in. to, że rozgrywka pozostanie identyczna jak przed laty, ze wszystkimi swoimi wadami i zaletami. Za przykład niech posłużą Żniwiarki, które w przeszłości potrafiły się zachowywać co najmniej nierozsądnie. Twórcy postanowili nie zmieniać ich sztucznej inteligencji, aby nie wpływać na balans rozgrywki. Podobnie nie doczekamy się punktów zbiórki przy produkcji jednostek czy Attack-Move. Oldschool na całego, nie ma co ukrywać.

Zachęcają przy tym samych graczy poprawiania wszystkich elementów, które naszym zdaniem nie zestarzały się godnie. Jak zapewniał Jim Vessella, producent tytułu, po premierze udostępnione zostanie kod źródłowy Remastered Collection, dzięki czemu społeczność modderów będzie miała niespotykane dotąd możliwości majstrowania przy Tiberian Dawn i Red Alert. Fani na pewno spędzą też sporo czasu w zupełnie nowym edytorze map (posiadacze wersji steamowej podzielą się nimi za pomocą warsztatu).

Miłym akcentem będą także ponad cztery godziny niewidzianego nigdy wcześniej materiału, który znajdziemy w Bonus Gallery. Pecetowcy zagrają też po raz pierwszy w misje z wydań konsolowych (wraz z przerywnikami filmowymi).

Command & Conquer Remastered Collection na rynek trafi już 5 czerwca.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 1 czerwca 2020, 23:11   mientek
New construction options...
poniedziałek, 1 czerwca 2020, 21:46   Aramis
Poproszę Generalsów z dodatkiem. Szybciutko i ze wsparciem dla modów. Dziękuję.
poniedziałek, 1 czerwca 2020, 20:16   nietrol
OMG wiedziałem... ktoś to będzie musiał zrobić za nich. Grywałem skirmishe Red Alerta do bólu, najczęściej na hardzie komputerowy przeciwnik produkował bardzo dużo różnych jednostek, które się szybko wzajemnie blokowały i było po meczu.
poniedziałek, 1 czerwca 2020, 17:22   Reffan
@dino_19Paczka obu remasterów kosztuje 70zł na steamie.
poniedziałek, 1 czerwca 2020, 16:43   dino_19
Jeśli cena nie będzie z kosmosu, to zagłosuję portfelem, co by więcej takich perełek zremasterowali. Tiberian Sun, Red Alert 2.....grałbym :)
poniedziałek, 1 czerwca 2020, 15:56   Dantes
Mogli by chociaż poprawić wyszukiwanie ścieżki przez jednostki w oryginalnym Command & Conquer zbyt często nie potrafiły się ustawić w szeregu oraz powiększyć niektóre mapy ponieważ były zbyt mało przez co robiło się na nich zbyt ciasno to co było dobre w latach 90 może nie sprzedać się obecnie standardy się zmieniły i gracze również.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
14

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z