Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Electronic Arts: 50% osób zatrudnionych na stanowiskach menedżerskich to kobiety

Witold piątek, 20 listopada 2020, 10:56 News

Firma chwali się równościowym podejściem w nowym raporcie.

Na przełomie wiosny i lata branżą gier wideo wstrząsnęły liczne skandale związane z molestowaniem seksualnym czy toksycznym zachowaniem w pracy. Wydarzenia te nie oszczędziły takich legend jak Chris Avellon, ale dość szybko w sercu doniesień na ten temat znalazł się Ubisoft. Pracownicy oskarżali firmę o przymykanie oka od lat na najróżniejsze negatywne zachowania w biurach wydawcy. Gigant rozpoczął obejmujący wszystkie oddziały audyt, w wyniku którego posady utraciło wielu weteranów zatrudnionych w spółce od lat (w tym Serge Hascoët czy Michel Ancel).

Nie wszystkie spółki musiały mierzyć się jednak z podobnymi oskarżeniami. Electronic Arts chcąc podkreślić jeszcze sukcesy swojej wewnętrznej polityki, postanowiło przygotować pierwszy w historii Impact Report, pokazujący jak otwartą i przyjazną wszystkim firmą jest EA. Możemy się z niego dowiedzieć kilku interesujących rzeczy. Wydawca zatrudnia w tym momencie na etacie 9800 pracowników.

Wśród stanowisk menedżerskich – ludzi „nadzorujących prace koncepcyjne, rozwój i produkcję wszystkich naszych gier i usług – 50% zajmują kobiety. Jest to konsekwencją m.in. struktury samego rynku, na którym aż 43,9% osób to graczki. Jednocześnie stanowią one łącznie 23,9% pracowników w spółce.

EA chwali się również, że we wszystkich wydanych przez nią produkcjach w ostatnich dwóch latach finansowych mogliśmy znaleźć znaczące postaci kobiece. W raporcie czytamy też o rozbudowanym programie wsparcia dla zdrowia fizycznego i psychicznego obejmującym pracowników wraz z ich rodzinami.

Cały raport możecie znaleźć TUTAJ.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Electronic Arts,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 23 listopada 2020, 12:52   Jesus Freak
@tommy50 - nie marudź, w Simsy pograj :P
poniedziałek, 23 listopada 2020, 12:29   Jesus Freak
@Urkeith @Drogba To akurat poprawna forma. Cieszcie się, że nie "graczynie" ;)
poniedziałek, 23 listopada 2020, 12:19   Jesus Freak
A kogo to obchodzi? Chyba, że zatrudniają według klucza płci, a nie realnych umiejętności, wtedy chwalenie się tym jest słabe.
poniedziałek, 23 listopada 2020, 3:14   gbaranek
Na szczęście u nas nadal firma pozwala zatrudniać przede wszystkim wg kompetencji i jedynie "marudzi",że za mało kobiet. Choć w sytuacji,gdy jest dwóch kandydatów różnych płci o zbliżonych kompetencjach,a tylko jeden wakat,to niewątpliwie to kobieta ma większe szanse na zatrudnienie. Zwyczajnie rekruter woli uniknąć posądzenia o dyskryminację kobiet. Poza tym kobietom łatwiej jest się piąć po managerskich szczeblach kariery. No i był też dodatkowy budżet na podwyżki tylko dla kobiet,a to już kontrowersyjne.
poniedziałek, 23 listopada 2020, 3:00   gbaranek
Na studiach informatycznych były u mnie 4 dziewczyny na 200 chłopa. Wśród przyjętych programistów u nas w firmie, kobiety stanowią już 10% osób, choć wśród aplikujacych nie ma ich więcej niż 5%. Kadra managerska niższego szczebla, to jakieś 20%, a wyższego pewnie jeszcze więcej. Tam już wglądu nie mam. Nie rozumiem, dlaczego oskarża się rekruterów o dyskryminację kobiet i wywiera naciski w kierunku wyrównania liczby kobiet i mężczyzn, skoro problem leży u podstaw. Brak kobiet na studiach technicznych. Ehh..
niedziela, 22 listopada 2020, 13:26   kacperh2
To się nie dziwię że mają takie niezdecydowane podejście
Mówią jedno robią drugie
Gratulacje
sobota, 21 listopada 2020, 21:59   adimoon9
Wybieranie pracowników po tym co mają między nogami to obrzydliwa dyskryminacja i seksizm.
sobota, 21 listopada 2020, 20:11   tommy50
Ale zdzieranie kasy z dzieciw tych F(i)UTach czy innych online gierko kasynach idzie im doskonale. Zimne, podle i wyrachowane, moze to te Panie im podpowiedziały, po co tworzyc wyjatkowe gry? Oskubajmy i uzaleznijmy od hazardu dzieci, niech nam oddaja swoje kieszonkowe czy okradaja rodziców.EA to przyklad najwiekszego upadku jakosciowego i moralnego w branzy gier!
sobota, 21 listopada 2020, 20:08   tommy50
I żadnyvh wartościowych gier single player.
Najlepsza gra EA ostatnich lat to remaster Command &Conquer.
Ile lat minelo od trylogii Mass Effect, Saboteur, Dragon Age 1/2, Black, LAPD Future Cop?
Jakos im te Kobiety nie służą...
sobota, 21 listopada 2020, 18:38   Freyka
Mam nadzieję, że 100% menadżerów zatrudnionych w EA to osoby z odpowiednimi kwalifikacjami. Mam dość firm reklamujących się tym, że stanowimy jakiś tam % ich pracowników. To wszystko powinno odbywać się naturalnie a nie na zasadzie brownie points.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

FIFA: EA może zapłacić w Holandii nawet 10 milionów euro kary za loot boksy

News
czwartek, 29 października 2020

fifa-ea-moze-zaplacic-w-holandii-nawet-10-milionow-euro-kary-za-loot-boksy Firma zamierza się jednak odwołać od wyroku.

Komentarzy:
5

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

I całkiem często ktoś mi oddaje.

Komentarzy:
3

Godny szejka pokój z widokiem na chmury? Właśnie je podziwiam. Otwarta butelka whisky i napełniona nią szklanka? Stoją przede mną. Chwila tylko dla siebie z dala od wścibskich oczu gości? Ochrona zaraz wróci, ale dopiero „zaraz”. Do wymierzenia sprawiedliwości potrzebny jest zatem już tylko jeden składnik: trutka na szczury.

Komentarzy:
18

Bo przecież świąteczne i sylwestrowe obżarstwo to za mało.

Komentarzy:
6

Tanie granie już dawno nie jest tylko wymysłem marketingowców – nowego Xboksa możemy kupić w abonamencie, a najnowsze gry odpalimy nawet na kilkuletniej karcie graficznej. Całe szczęście, że do tego trendu już jakiś czas temu dołączyli producenci gamingowych monitorów.

Komentarzy:
0

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z