5
29.03.2021, 15:16Lektura na 2 minuty

Paradise Lost: Polska gra sprzedaje się lepiej, niż przewidywano

Tytuł zbliża się do pierwszej setki rankingu najbardziej pożądanych gier na Steamie.


Rafał „hraboll” Pieczka

Od rynkowego debiutu Paradise Lost nie minął jeszcze tydzień, a już pojawiają się pierwsze pozytywne komunikaty. Z przedstawionych informacji jasno wynika, że tylko na Steamie sprzedano ponad 12 tysięcy egzemplarzy gry. Tym samym udało się przebić przedpremierowe szacunki. Gdy dane sprzedażowe z PS4, Xboksa One i GOG-a trafią do wydawcy, wtedy nastąpi ogłoszenie pełnych wyników.

Postapokaliptyczne Paradise Lost trafi w późniejszym terminie na Switcha. Wydawca, firma All in! Games, ma nadzieję, że posiadacze konsoli Nintendo cenią sobie zagadki i rozwinięte historie – kluczowe składniki omawianej gry. Rodzima produkcja przedstawia się następująco:


Paradise Lost to gra dla miłośników zagadek i historii, a dzięki prostemu sterowaniu zapewni rozrywkę również mniej doświadczonym i wprawionym graczom. Akcja rozgrywa się na post-nuklearnych pustkowiach na terenie Krakowa (1980 rok), w alternatywnej rzeczywistości, w której II wojna światowa nigdy się nie skończyła. Wcielamy się w postać 12-letniego Szymona, który trafia do nazistowskiego, opuszczonego bunkru, gdzie słowiańska mitologia miesza się z retrofuturystyczną technologią. Miejsce to chowa przed bohaterem wiele tajemnic, a jego zadaniem jest odkrycie sekretów przeszłości.


To nie koniec dobrych informacji. Do 1 kwietnia grę można zakupić w promocyjnej cenie – 34% obniżki na Steam i GOG oraz 20% rabatu na Xboksie One i PS4 (tylko dla członków PS Plus).


Redaktor
Rafał „hraboll” Pieczka

Niegdyś byłem ekspertem od klasycznych przygodówek, zaś obecnie jestem nieuleczalnym łasuchem i nieprzyzwoicie zatwardziałym fanem angielskiego futbolu. Zaczynałem z poziomu wiernego czytelnika CD-Action, pisałem w kilku miejscach. Aktualnie spełniam swoje marzenia.

Profil
Wpisów1397

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze