Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITWorld of Warcraft: Po protestach graczy Blizzard obniża cenę klonowania postaci

Witold piątek, 14 maja 2021, 11:58 News
pc

Prawdopodobnie skłoni to więcej osób do zachowania swojej postaci z Classica.

Jak na ponad 15-letniego wiarusa MMO, World of Warcraft radzi sobie wyśmienicie. Chociaż złote czasy Wrath of the Lich King zapewne nie wrócą, dzięki sukcesowi Classica i sporej popularności Shadowlands w momencie premiery zainteresowania grą sięgnęło poziomu niewidzianego od dekady. Oczywiście nadchodzący powrót The Burning Crusade przyniesie kolejną falę chętnych do zabawy, choć tytuł już od momentu zapowiedzi wzbudzał spore kontrowersje.

Wszystko z powodu przyjętej przez Blizzard polityki przenoszenia postaci do dodatku. Przy okazji każdego z naszych „klasycznych” bohaterów zdecydujemy, czy zechcemy zostawić go na dotychczasowym serwerze (bez rozszerzenia) czy ruszyć nim przez Mroczny Portal, gdzie czekać będzie nowy wariant realmu. Ruch ten jest ostateczny i nieodwołalny... chyba że zapłacimy za usługę kopiowania postaci.

Ta pozwoli nam grać tym samym bohaterem zarówno na serwerze Classic, jak i TBC Classic. Problem tkwił jednak w cenie – Blizzard życzył sobie za to aż 35 euro/dolarów, co niekoniecznie spodobało się fanom płacącym przecież prócz tego comiesięczny abonament.

Po protestach graczy studio postanowiło zmienić plany. Usługa ta ostatecznie będzie kosztować 15 euro/dolarów, co ogłoszono dziś w nocy. Wciąż sporo, ale na pewno skusi to więcej osób do sklonowania swojej postaci.

World of Warcraft: The Burning Crusade Classic ruszy już 1 czerwca.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 15 maja 2021, 15:42   Ziemas
Wezcie pod uwage fakt, że te serwery Classic też trzeba będzie utrzymać. Skoro byłaby to opcja darmowa każdy by to zrobił niekoniecznie nawet chcąc grać. Dają za free to biore. Płacąc jednak składasz pewną deklarację, że chcesz jednak tam grać i utrzymanie takich serwerów ma sens.
sobota, 15 maja 2021, 9:57   Quel
Biorąc pod uwagę, że proces ten jest zautomatyzowany i nic to Acti-Blizz nie kosztuje to nie rozumiem dlaczego w ogóle za to graczy kasują. Lubię WoWa, płacę abonament, nie narzekam, teraz mam akurat przerwę. Jednak gdy widzę takie nieuzasadnione opłaty podyktowane tylko i wyłącznie pazernością wydawcy to zastanawiam się jak głęboko do naszych kieszeni są gotowe sięgnąć korporacje. Ta opcja powinna być wliczona w abonament i tyle. No ale firma musi zarobić na kolejne bonusy zarządu ¯\_(ツ)_/¯
sobota, 15 maja 2021, 1:47   Kuba1pl
Ale panowie, o co wam chodzi? Za czasów TBC w ogóle nie było wyboru. Wkraczało się w TBC i nara. A teraz możemy zrobić płatnego klona postaci i jednoczesnie mieć ją w klasyku, jak i w TBC. Więc?
Cena jest z zadka za tę usługę, ale szanujmy się. I tak większość przejdzie na TBC
piątek, 14 maja 2021, 17:39   Grimuald
Czy możemy już przestać posługiwać się nazwą Blizzard? Teraz to już tylko Activision moi drodzy. Jedna zmiana i natychmiast przestaniecie się dziwić czy denerwować tym :)
piątek, 14 maja 2021, 17:09   YogoWafel
15 to i tak sporo, tak jak zwykle nie cebule tak tutaj uważam, że taka opcja powinna być w cenie abonamentu, przynajmniej dla jednej postaci.
piątek, 14 maja 2021, 17:09   Ch3rry
Ogólnie żart jakich mało. Cena jest za każdą z posiadanych postaci. Czyli jak chciałbym sklonować dwie to dwa razy trzeba zapłacić.
Takiej opłaty nie powinno być, a Blizz/Acti testują czy dymanie graczy na 15 Euro budzi mniejszy opór niż za 35.
Tak przy okazji, nie jest to jakaś mała kwota - tylko równowartość pełnego miesiąca grania.
piątek, 14 maja 2021, 15:57   GrzegorzFloryda
@taz159357 - Dlaczego? Jest to gdzieś zapisane w konstytucji? Jest taka zasada? Pamietam jak przy dramie z ME3 ludzie pisali że w ogóle DLC powinno nie być (i była to wiekszosc), a teraz ludzie sami o to proszą. Dokładnie taka sama sytuacja jak przedstawiona wyżej. Pierwsza cena rzeczywiscie była absurdalna.
piątek, 14 maja 2021, 15:37   taz159357
W pierwszej kolejności takiej opłaty nie powinno być, skoro i tajk płaci się comiesięczny abonament.
piątek, 14 maja 2021, 14:53   GolecWTF
X D

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Konkurs „World of Warcraft: Jaina Proudmoore. Wichry wojny” – do wygrania 5 egzemplarzy książki

News
piątek, 11 czerwca 2021

konkurs-world-of-warcraft-jaina-proudmoore-wichry-wojny--do-wygrania-5-egzemplarzy-ksiazki Niedawno miała premierę książka, której akcja rozgrywa się w uniwersum World of Warcraft. Dzięki naszemu konkursowi można wygrać jeden z pięciu egzemplarzy powieści.

Komentarzy:
13

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Czyli urlop, na którym właśnie jestem. Całe 40 minut od domu! 

Komentarzy:
0

W odcinku z tego tygodnia odnajdą się przede wszystkim entuzjaści grania we dwoje. A także ci, którzy mają ochotę rzucić wszystko i uciec do lasu.

Komentarzy:
2

To samo co każdego dnia, Pinky. Pijemy wino i mścimy się na ludzkości.

Komentarzy:
7

Czy zdecydujesz się poznać odpowiedzi na wszystkie pytania, jeśli nie będziesz mógł się nimi z nikim podzielić?

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z