Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITCounter-Strike: Global Offensive – Mecze rankingowe stały się płatne

Witold poniedziałek, 7 czerwca 2021, 8:34 News
pc

Jednocześnie doczekaliśmy się pojawienia trybu nierankingowego, więc wciąż pogracie ze znajomymi bez statusu Prime.

CS:GO od swojej premiery niezmiennie pozostaje w gronie najpopularniejszych gier na Steamie. Gdy jednak na rynku rządzić zaczęły produkcje battle royale, zainteresowanie nim zaczęło stopniowo spadać. Valve poradziło sobie z tym w niezwykle prosty sposób: pod koniec 2018 Global Offensive stał się darmowy.

Od tamtej pory na brak chętnych do zabawy twórcy narzekać nie mogli, acz ze zrozumiałych względów przyniosło to tytułowi również szereg problemów. Blokada konta – za cheatowanie czy po prostu toksyczne zachowanie – nie była już dłużej wcale dotkliwa, a dalekie od doskonałości systemy zabezpieczeń firmy nie mogły sobie poradzić z tą sytuacją. Zauważyło to również samo studio:

Oprócz wszystkich trybów rozgrywki udostępnionych przez nas za darmo nowi gracze mieli również dostęp do losowo otrzymywanych przedmiotów, stopni profilu, rang oraz darmowej ścieżki prowadzącej do zdobycia statusu Prime. Niestety, wraz z upływem czasu, te korzyści stały się zachętą dla szkodliwych użytkowników rujnujących zabawę wszystkim graczom.

Po ponad dwóch latach Valve postanowiło zrobić krok... w tył? Naprzód? Trudno powiedzieć. W opisie piątkowej aktualizacji czytamy:

Nowi gracze wciąż mogą uczestniczyć we wszystkich trybach gry, dołączać do serwerów społeczności oraz grać na mapach z Warsztatu Steam. Jednakże nie będą już oni mieli dostępu do punktów doświadczenia, stopni profilu, losowo otrzymywanych przedmiotów oraz rang – te funkcje będą od teraz dostępne wyłącznie dla użytkowników ze statusem Prime.

Nowi gracze wciąż mogą otrzymać ulepszenie do statusu Prime poprzez zakup w Sklepie Steam, jednak opcja darmowego ulepszenia nie jest już dostępna. Jeżeli zakupicie ulepszenie do statusu Prime w ciągu następnych dwóch tygodni, wasze postępy w punktach doświadczenia i randze zostaną zachowane.

Rzeczone CS:GO Prime Status Upgrade kosztuje 56 zł i znajdziecie je na steamowej stronie tytułu. Jeżeli już posiadacie Prime'a, niczego więcej kupować nie musicie.

Global Offensive wciąż pozostanie jednak darmowy – i nie znaczy to wcale, że gracze F2P skazani będą na deathmatche czy latającego skauta. Twórcy nareszcie wprowadzili bowiem możliwość rozgrywania meczów nierankingowych zastępujących tryb sparingu.

  • Przedstawiamy mecze nierankingowe dla trybu Turniejowego, Skrzydłowego oraz Strefy zagrożenia.
  • Mimo że te mecze wciąż korzystają z dobierania gier w oparciu o umiejętności graczy, to nie będą one miały wpływu na rangę, a ich poczekalnie nie będą miały ograniczeń pod względem rang.
  • Konta nieposiadające statusu Prime mogą brać udział tylko w meczach nierankingowych, a te ze statusem Prime będą miały wybór między rankingowymi a nierankingowymi.
  • Mecze rankingowe zawsze będą rozgrywane z innymi graczami ze statusem Prime, z kolei nierankingowe będą zawierały mieszankę graczy bez tego statusu oraz z tym statusem, którzy zdecydowali się na grę nierankingową.

Czy to rozwiązanie pomoże rozwiązać problem cheaterów w CS:GO? Na pewno nie, ale przynajmniej choć trochę go ograniczy. Cieszy również tryb nierankingowy, dzięki któremu będziemy mogli bez stresu o naszą rangę grać wspólnie ze znajomymi, dla których szczytem taktycznego wyrafinowania jest „rush B”.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 7 czerwca 2021, 23:55   w1ntermu7e
@down ja wiem, ale pamiętam ze zawsze jak się pojawiał news o CS'ie to był płacz jak bardzo nikt już nie gra, mimo że cały czas liczba graczy rosła
poniedziałek, 7 czerwca 2021, 22:36   Doom4321
@w1ntermu7e bo nie jest martwa
Co najwyżej można powiedzieć że może trochę straciła na popularności, chociaż to też zależy, bo w niektórych miesiącach jest więcej aktywnych użytkowników, a w innych mniej. Ale mimo wszystko utrzymuje się w miarę stała ilość kilkuset tysięcy graczy w jednym czasie. Znam wiele osób które grają dosyć regularnie w CS:GO. Mnie jakoś nigdy przesadnie ta gierka nie "wciągnęła". Mam może z 15h na liczniku i to tylko dlatego, że grałem ze znajomymi, bo gdyby nie to,to pewnie byłoby 0
poniedziałek, 7 czerwca 2021, 21:57   w1ntermu7e
Aż muszę przyznać że nie ma żadnych komentarzy, że CSGO to martwa gra, szok :o
poniedziałek, 7 czerwca 2021, 21:57   w1ntermu7e
Super rozwiązanie, trochę mocno spóźnione. Problem był od dłuższego czasu, do tego dochodziły akcje typu uszkodzony trust factor i generalnie bardzo mała interakcja że strony Valve. Teraz banują również ręcznie konta boostowane-boty jeśli wyślę się je na specjalnego maila.
@manchot nie, jeśli kupiłeś grę/prime/wbiłeś prime to bez zmian dla takiej osoby
poniedziałek, 7 czerwca 2021, 21:13   zielonyfenix
Bardzo dobre rozwiązanie, jak ktoś chce grać sobie spokojnie na masie różnych serwerów typu jailbreak, zombie escape, zwykły cs itd. to może sobie dalej grać, a ci którzy chcą grać rankedy, mieć ikonke koło nicku i mieć święty spokój płacą 56 zł i dzięki temu mogą grać rankedy i pewnie trafiać na mniej cheaterów.
poniedziałek, 7 czerwca 2021, 16:59   Jonaszpl
Chyba każdy kto miał kupioną grę przed wejściem f2p dostawał prime.
poniedziałek, 7 czerwca 2021, 16:56   GrzegorzFloryda
Poprawnie. W koncu cos sensownego zrobili.
poniedziałek, 7 czerwca 2021, 15:35   MatikTheSeventh
Ej jak kupiłem grę już dawno temu to i tak muszę ulepszać?
poniedziałek, 7 czerwca 2021, 14:01   Manchot
Minęło już całkiem sporo czasu od kiedy grałem w Global Offensive, ale czy to dotyka w jakiś sposób graczy, którzy zakupili tę grę jeszcze przed przejściem na model F2P?
poniedziałek, 7 czerwca 2021, 10:03   nortalf
Jak dali CS za darmo, zacząłem grać w to i dojście do statusu Prime zajęło mi trochę ponad 200h. Wydawało mi się, że to dobry bufor, ale w sumie jak ktoś gra na cheatach to powie te moje dwieście godzin pyknie w dużo krótszym czasie.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Czyli urlop, na którym właśnie jestem. Całe 40 minut od domu! 

Komentarzy:
0

W odcinku z tego tygodnia odnajdą się przede wszystkim entuzjaści grania we dwoje. A także ci, którzy mają ochotę rzucić wszystko i uciec do lasu.

Komentarzy:
2

To samo co każdego dnia, Pinky. Pijemy wino i mścimy się na ludzkości.

Komentarzy:
7

Czy zdecydujesz się poznać odpowiedzi na wszystkie pytania, jeśli nie będziesz mógł się nimi z nikim podzielić?

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z