Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Final Fantasy Pixel Remaster trafi na kolejne platformy, jeśli będzie na to zapotrzebowanie

Witold wtorek, 20 lipca 2021, 13:51 News

Square Enix otwarcie mówi, że bez wyraźnego życzenia fanów nie podejmie decyzji o konsolowych portach.

Final Fantasy to seria kultowa jak mało która, stąd zapowiedzi kolejnych remasterów i remake'ów starszych odsłon spotykają się z pozytywnymi reakcjami graczy. W przypadku odświeżonej kolekcji pierwszych kilku części Square Enix podjęło jednak decyzję, która sporej części fanów niekoniecznie przypadła do gustu.

Nadchodzące „pixel remastery” trafić mają bowiem wyłącznie na pecety i urządzenia z Androidem i iOS-em, co rozczarowało (i odrobinę zirytowało) użytkowników konsol. Jak jednak czytamy w sesji pytań i odpowiedzi opublikowanej na japońskiej stronie zestawu, nadzieja na następne porty nie zgasła. Wydawca stwierdził bowiem, że jeżeli pojawi się wystarczająco dużo głosów za pojawieniem się Final Fantasy Pixel Remaster na innych platformach, firma się tym zajmie.

Prócz tego rzucono nieco światała na samo odświeżenie. Nobuo Uematsu, autor muzyki do pierwszych jedenastu odsłon serii, ponownie zajął się aranżacją muzyki, starając się osiągnąć w ścieżce dźwiękowej efekty, które 30 lat temu nie były możliwe z racji ograniczeń sprzętowych. Twórcy uspokajają przy tym, że nie zniszczą oryginalnego brzmienia utworów. Z kolei za nowe sprite'y postaci odpowiada Kazuko Shibuya, artystka pracująca przy cyklu od samego jego początku.

Final Fantasy I, Final Fantasy II i Final Fantasy III trafią na Steama oraz urządzenia z Androidem i iOS-em 28 lipca. Premiera trzech kolejnych odsłon odbędzie się jeszcze w 2021.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
Nikt jeszcze tego nie skomentował.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

…polega na zabraniu mnie do kasyna i czytaniu razem okultystycznych książek. To ty nie wiesz?! 

Komentarzy:
7

A i tak najwięcej emocji wywołał we mnie Saper.

Komentarzy:
2

Gamingowe laptopy mają to do siebie, że ich budowa jest dość przewidywalna. Oto bowiem mocnej karcie graficznej towarzyszy dobry procesor, całość zaś jest zamknięta w dość dużej, przewiewnej obudowie. Gigabyte Aero 15 OLED YD nieco się z tego schematu wyłamuje. A przy tym zachwyca ekranem.

Komentarzy:
7

Rodzice o tym nie wiedzą, ale do jednego z domów w mojej szkole magii przyjmuję osoby głupie, ale bogate. Win-win!

Komentarzy:
4

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z