10.08.2021, 16:08Lektura na 4 minuty
Sponsorowany

Polska gra w ESO: którą wersję gry wybrać?

W ramach programu Poland Plays ESO redakcja CD-Action postanowiła przybliżyć czytelnikom wielki i bogaty w przygody świat The Elder Scrolls Online. Na przestrzeni kolejnych dni spodziewajcie się z naszej strony wielu materiałów związanych z tym ogromnym MMORPG! Tym razem bierzemy na tapet platformy i sam proces instalacji gry.


Art. sponsorowany

W poprzednim naszym poradniku przyjrzeliśmy się dodatkom, ich cenom i różnym wersjom gry. Teraz warto odpowiedzieć sobie na proste pytanie: jaką platformę wybieramy. Jeśli PC to który klient gry? A może interesuje nas wersja konsolowa, albo jesteście fanami Apple? O wszystkim na temat zdrowej i bezpiecznej instalacji dowiecie się z tej krótkiej ściągawki.

Wybieram The Elder Scrolls Online na PC – co dalej?
Dróg jest kilka, jest też kilka rzeczy, o których wypadałoby wiedzieć. Przede wszystkim gra posiada swojego klienta (launchera) dostępnego na tej stronie. Po założeniu tam konta możemy go pobrać, jeśli ówcześnie zakupiliśmy grę. By to zrobić, w polu Redeem code wpisujemy klucz gry, który zakupiliśmy z zewnętrznego źródła, lub nabywamy grę bezpośrednio na stronie. Interesującą nas wersję wybierzemy w tym miejscu, w zakładce “Store” i klikamy “BUY NOW”.

eso_buynow_17c1e.jpg

Następnie, gdy gra już jest na naszym koncie cała i zdrowa, klikamy w przycisk “DOWNLOAD GAME” po prawej stronie.

Jeśli interesuje nas wersja steamowa gry, nie ma najmniejszego problemu: tę znajdziecie w tym miejscu, a ogromnym plusem takiego wyboru jest fakt, że gra automatycznie zakłada nam konto na stronie The Elder Scrolls Online i podłącza tam nasze konto Steam.

Możemy też wybrać platformę Google Stadia, która pozwala nam grać w ESO poprzez streaming – opcję tę polecamy tylko dla osób z dobrym łączem internetowym. Ciekawostką jest to że możemy podpiąć sobie nasze konto ESO (jeśli założyliśmy je wcześniej) i grać dalej, nie tracąc w żaden sposób progresu.

Ale ja mam Maca!
Nie ma problemu! Grać można i na MacOS-ie. Jeśli posiadamy kod na grę albo kupiliśmy ESO w sklepie na stronie, będzie on “pasował” do klienta pod MacOS oraz Windows. Po prostu, jeśli chcemy pobrać launchera, tak jak w przypadku pecetów klikamy na “DOWNLOAD GAME” po prawej.

I parę ważnych słów na koniec: wszystkie wersje pecetowe/macOS dzielą wspólne serwery. To oznacza, że gracze wyposażeni w myszki i klawiatury nie zagrają z konsolowcami.

Wolę grać na konsoli
Skoro tak, sprawa też jest dość prosta. Odpowiednią wersję gry kupujemy z PlayStation Store lub z Microsoft Store bezpośrednio w menu konsol. W przypadku Xboksa możemy też wykupić subskrypcję Xbox Game Pass. Miesięczny abonament pozwala na grę w podstawkę oraz rozszerzenie Blackwood.

Okej, ale czym różnią się wersje konsolowe od pecetowych? Niestety, crossplay i tu nie istnieje w żadnej formie. Posiadacze Xboksów zagrają tylko sami ze sobą: czyli, jeśli posiadasz Xboksa One, to połączysz się z tymi, którzy zagrywają się na Xboksie Series S, ale nie uświadczysz już entuzjastów PS4/PS5. Warto też pamiętać o tym, że jeśli grasz na konsolach najnowszej generacji, to masz dostęp do o wiele lepszych efektów graficznych, między innymi lepszego cieniowania i większego zasięgu rysowania obiektów.. W trakcie grania możemy oczywiście dobrać ustawienia graficzne według własnych preferencji. Jeśli wybierzemy Performance Mode, uzyskamy np. dostęp do 60 klatek na sekundę przy rozdzielczości 1440p. W przypadku Xboksa Series S jest nieco inaczej – gra będzie wtedy renderować się w 1080p, a poziom szczegółów też będzie nieco niższy, niż w przypadku mocniejszego Xboksa Series X.

W następnym czwartkowym poradniku przyjrzymy się bardzo aktywnej polskiej społeczności ESO. Do zobaczenia!


Redaktor
Art. sponsorowany
Wpisów157

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze