Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Polska gra w ESO: Crafting, czyli ręce urobione po łokcie

Art. sponsorowany poniedziałek, 13 września 2021, 14:10 Artykuł sponsorowany

W ramach programu Poland Plays ESO redakcja CD-Action postanowiła przybliżyć czytelnikom wielki i bogaty w przygody świat The Elder Scrolls Online. Teraz opowiemy co nieco o craftingu!

Myślisz, że tak łatwo jest być bohaterem? Że Tamriel tylko czeka, aż sięgniesz po jej skarby? Że smoki leżą pokotem pod krzakami, wystawiając karki pod ostrze miecza?


Nie, mój drogi. Aby daleko zajść, trzeba się nieźle namordować, ale też mocno natrudzić zwykłą pracą. Nie samą walką człowiek żyje. Nie raz będziesz musiał porzucić miecz i chwycić kilof, pędzelek, ubrudzić palce farbą do ubrań albo oparzyć się podczas przygotowywania obiadu. Ponieważ z poprzednich tekstów wiesz już co nieco o tym, jaką wersję ESO możesz kupić, jak wygląda jej community, które addony warto dodać, jak zacząć, jakie masz do wyboru klasy – pora na crafting! Opowiem Ci teraz trochę o uczciwej pracy rzemieślniczej.Każda z tych umiejętności, nawet beztroskie babranie się w ziemi w poszukiwaniu artefaktów, wymaga wcześniejszego przeszkolenia. Musisz znaleźć nauczyciela i wygodne stanowisko do nauki. Na szczęście, w każdym większym mieście są takie miejsca. Ja proponuję zacząć od największych metropolii w regionie, bo w nich są zebrani mistrzowie każdego cechu.
A do wyboru masz  aż osiem profesji: Alchemy (Alchemia), Blacksmithing (Kowalstwo), Clothier (Krawiectwo), Enchanting (Zaklinanie), Jewelcrafting (Złotnictwo), Woodworking (Stolarstwo), Provisioning (Gotowanie) oraz najnowsza, czyli Antiquity (coś w stylu Archeologii).Tak naprawdę najrozsądniejszym hobby, które przyda się i Tobie, i Twoim kumplom, jest Alchemia. Nauczysz się tworzyć eliksiry leczące zdrowie, manę oraz wytrzymałość oraz dające przeróżne buffy. Ale ponieważ różnica między lekarstwem a trucizną sprowadza się do proporcji, czasami zapewnisz sobie buteleczkę z czymś paskudnym. Możesz mieszać składniki wedle uznania albo postępować ściśle według kupionych uprzednio bądź znalezionych receptur.Ale równie ważne jest gotowanie. Napoje i potrawy mają nieraz długotrwałe działanie, potrafią przedłużyć Twoje zdrowie, zdolności magiczne lub staminę.


Wielu fanów ma oczywiście szlachetne kowalstwo i obróbka drewna umożliwiająca wykonywanie m.in. łuków. Ale nie wszyscy muszą koniecznie nosić zbroję, dlatego inną specjalizacją jest krawiectwo.Jubilerzy robią nie tylko ładnie wyglądające błyskotki. Praktycznie wszystko może być jakoś wykorzystane w walce, nie inaczej jest z ozdobami. A pod koniec, każdy z wykonanych elementów uzbrojenia lub broni da się jeszcze zakląć. Zaklinanie daje możliwość nadania zbroi, broni lub elementowi stroju dodatkowych efektów, działa też na biżuterię.


Dodatkowo, na pewnym poziomie pojawia się możliwość konstruowania mebli. Jest to niejako rozwinięcie jednej z sześciu głównych profesji: Blacksmithing, Clothier, Woodworking, Enchanting, Alchemy oraz Provisioning. Aby zacząć samodzielnie wyrabiać wyposażenie domu, należy znaleźć plan i odpowiedni warsztat. Można w ten sposób zbudować wiele unikatowych mebli i ozdób.


Wszystkie te umiejętności rozwijają się tylko poprzez trening. Czasami wystarczy zwykłe rozebranie zbroi na części pierwsze. Ponadto codziennie dostępne są jakieś zadania: ludzie w całym Tamriel potrzebują specjalistycznych przedmiotów i usług. Możesz być pewny, że rzemiosło jest dobrym sposobem na zarobek.Problem pojawia się, gdy zabraknie Ci miejsca na przedmioty w plecaku. Niektórzy postanawiają przeistoczyć się w tzw. muły, czyli zrezygnować z wszelkiej innej aktywności na rzecz tylko i wyłącznie kowalstwa albo stolarstwa. Cóż... jest to jakieś rozwiązanie. Kolejnym jest wykupienie subskrypcji ESO Plus, w ramach której w naszym plecaku pojawia się kieszeń bez dna, przeznaczona dla składników do rzemiosła.


Pod koniec wspomnę o jeszcze jednej umiejętności, która nie zalicza się do profesji, bo posiada ją absolutnie każdy. To jeździectwo. Przy każdym większym mieście znajdują się stajnie – to w nich można trenować się w trzech kategoriach: szybkość, stamina oraz pojemność juk. Ta zdolność ma inny mechanizm rozwoju niż opisane wyżej profesje, bo jest on rozpisany na wiele miesięcy. Nie da się go łatwo przyspieszyć, bowiem trening można przeprowadzić tylko raz na 20 godzin, i to nie za darmo.

 

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 14 września 2021, 17:44   taz159357
@AmberMozart Nigdy nie kupiłem subskrypcji a mam każdą profesje na max poziomie (trochę zabawy w optymalne powiększanie banku za gold i się da). Problemem gry jest grind na max poziomie. Nie dość że trzeba przejść ten mozolny proces expienia profesji, a później czeka nielada grind, gdyż jeden przedmiot na max lvl wymaga 10x więcej materiałów niż jego odpowiednik poziom niżej (np. przeskok z 15 na 150 (150 to bardzo dużo zbierania) materiału za rękawiczki, gdzie set ma jeszcze 7 elementów do wytworzenia).
poniedziałek, 13 września 2021, 22:36   AmberMozart
"Kolejnym jest wykupienie subskrypcji ESO Plus, w ramach której w naszym plecaku pojawia się kieszeń bez dna, przeznaczona dla składników do rzemiosła." - czyli crafting bez subskrypcji nie ma sensu i od tego trzeba było zacząć tekst

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Na miesiąc przed planowaną premierą miałem okazję zejść do komnat starożytnej świątyni pamiętającej czasy imperium Akadu. Jak wypada trzeci odcinek antologii The Dark Pictures?

Komentarzy:
2

Bez klikaczy nie ma kołaczy.

Komentarzy:
4

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z