Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITLeague of Legends: Riot wyłącza możliwość czatu z przeciwnikami, bo „interakcje negatywne przeważają nad pozytywnymi”

Witold środa, 13 października 2021, 8:56 News
pc

Cóż, nikt chyba zaskoczony nie jest, chociaż to i tak całkiem odważna decyzja.

Nie trzeba być weteranem Dusta 2 i spędzać każdych wakacji na Summoner's Rift, by wiedzieć, że ludzie w grach multiplayer nie zawsze są przyjaźnie nastawieni do innych. We wszystkich tytułach, w których mamy jakąkolwiek możliwość komunikacji z przeciwnikami, kanał temu poświęcony ma tendencję do zmieniania się w mały festiwal złości, wyzwisk i uwag do prowadzenia się naszych mam. Wiele oczywiście zależy od charakteru samej produkcji czy jej społeczności – problem wyraźnie widoczny jest w najpopularniejszych grach.

Riot z szeroko pojętą toksycznością w League of Legends walczy już od ponad dekady, ale do sukcesu wciąż daleko. Studio nie waha się więc sięgać po najbardziej drastyczne środki, a takim na pewno jest całkowite wyłączenie możliwości rozmowy z przeciwnikami podczas meczu. Jak czytamy w uzasadnieniu:

Chociaż w roku 2021, jeśli chodzi o systemy behawioralne, koncentrowaliśmy się głównie na zachowaniach takich jak odchodzenie od komputera i celowe ginięcie, doszły do nas opinie, że w tym roku coraz większym problemem było też obrażanie werbalne. Pracujemy nad wieloma zmianami, aby systematycznie usuwać ten problem na poziomie League i Riot, ale jedną bezpośrednią zmianę zauważycie już w patchu 11.21: całkowicie wyłączamy czat ogólny w kolejkach dobieranych.

Chociaż czat ogólny może być źródłem zabawnych interakcji społecznościowych pomiędzy drużynami, a także przyjaznego droczenia się, obecnie interakcje negatywne przeważają nad pozytywnymi. Ocenimy wpływ tej zmiany na podstawie raportów o obrażaniu słownym oraz współczynników kar, a także ankiet i waszych bezpośrednich opinii.

[…] Wiemy, że to wkurzające dla wszystkich tych, którzy lubią komplementować skórki przeciwników z alei lub wysyłać zaproszenia do tańca w legowisku Barona. Wierzymy jednak, że korzyści wyłączenia czatu przeważają ze względu na rosnącą liczbę negatywnych zachowań w czacie ogólnym podczas gry.

Nie znaczy to jednak, że nie będziemy mogli oponentom podziękować za mecz i pogratulować wyniku (tak, jestem optymistą) – czat na ekranie podsumowującym rozgrywkę wciąż będzie dostępny. Przypomnę zresztą, że możliwość wyłączenia komunikacji z przeciwnikami dostępna jest w produkcji od dawna.

Każdy, kto w LoL-a grał, wie przy tym, iż częstszym problemem jest zachowanie i reakcje naszych sojuszników – dlaczego więc jednocześnie nie pozbyć się czatu drużynowego? Cóż, odpowiedź nasuwa się sama, ale jeśli ktoś potrzebuje oficjalnego:

Zdajemy sobie sprawę, że obrażanie werbalne zdarza się również w czacie drużynowym, więc wyłączenie czatu ogólnego nie usunie całkowicie tego problemu. Jednak czat drużynowy odgrywa też istotną rolę w koordynacji działań drużyny, więc jego potencjalna wartość jest znacznie wyższa, nawet jeśli może stać się źródłem negatywnych doświadczeń.

Powyższe zmiany wejdą do gry w patchu patchu 11.21.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 15 października 2021, 8:50   Azaraphiel
No w końcu. Wszystkie inne moby nie mają już all chatu.
środa, 13 października 2021, 21:52   XENOTHERUSICTHYCANTHUS
...i poziom merytoryczny dyskusji znacznie spadnie. ;/
środa, 13 października 2021, 18:59   sebas24341
Swojądrogą, czemu o "bezstresowym wychowaniu" wypowiadają się zawsze kuce które własne dziecko mogą sobie co najwyzej narysować w paincie?
środa, 13 października 2021, 18:56   sebas24341
@Wcogram no nie mow, "bezstresowe granie" cie nawet uwiera? XD Wy biedne płatki śniegu, co by nie włączyli czy wyłączyli to zawsze was urazi. Teraz dzieciaki są inteligentnymi bestiami, a patrząc na ciebie i tobie podobnych bardzo sięcieszę, że nowe pokolenia są wychowywane odmiennie do ciebie.
środa, 13 października 2021, 17:34   Janek500
Jeszcze tylko wystarczy wyłączyć serwery
środa, 13 października 2021, 15:34   Gumiaczek
@taz159357 Wszystko przez pozwy. Na każdą duperele znajdzie się organizacja która przyszykuje pozew. Jak np. ostatnio w Far Crayu 6 o walke kogutów. A co do lola to słuszna decyzja szkoda że zajęło im to kilkanaście lat.
środa, 13 października 2021, 14:25   AmberMozart
widze ludzie już płacza, ze nie będą sobie mogli powyzywać innych. Jak tacy cwani to dawać na ulicę wyzywac przechodniów. Tylko tam pójdą dwa strzały w gębę i tyle.
środa, 13 października 2021, 14:18   Wcogram
Bezstresowe wychowanie i granie. Piękne czasy.
środa, 13 października 2021, 12:01   taz159357
O chyba casus Blizzarda się zaczyna, który wyrzuca z wowa emotki kick (brak jakiejkolwiek animacji tylko napis na czacie you kicked player x) , spit (bo ludzie pluli na posiadaczy mountów ze sklepiku), czy rasp, by biedni gracze nie czuli się urażeni. Ba nawet na serwerzw testowym pojawia się zmiana w przypadku emotki kiss. Osoba w którą jest skierowana musi wyrazić zgodę na jej przyjęcie :D
środa, 13 października 2021, 11:49   Shinu
Nie mogli po prostu wyłączyć chata graczom, którzy są wielokrotnie raportowani za wulgarny język?

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Zainteresowani wiedzą już zapewne, że nowy Baldur nie będzie miał wiele wspólnego ze starym. Czy fan serii powinien zatem chwycić za Karsomira i z nabożną pieśnią w sercu ruszyć na siedzibę Lariana? A może jednak po 12 miesiącach we wczesnym dostępie udało się stworzyć coś, co przekona niedowiarków?

Komentarzy:
26

Przyniosłam w plecaku trochę Nintendo, trzecią część To the Moon oraz ostatnią grę twórców No Man’s Sky. Smacznego! 

Komentarzy:
2

Jeszcze ciągle się łudzę, że zasnął…

Komentarzy:
4

Przez 17 lat swej historii seria Far Cry zasłynęła między innymi pamiętnymi antagonistami. Przy okazji premiery „szóstki” warto zarówno zapoznać się z brylującym w niej Antónem Castillo, jak i przypomnieć sobie jego barwnych poprzedników ze starszych odsłon.

Komentarzy:
8

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z