Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Epic Games kupiło Harmonix, twórców Guitar Hero i Rock Banda

Witold środa, 24 listopada 2021, 8:08 News

Studio zajmie się... tworzeniem muzycznych podróży do Fortnite'a.

W końcówce pierwszej dekady XXI wieku gry muzyczne były fenomenem o niewyobrażalnej skali. Guitar Hero sprawiło, że nagle wszyscy zapragnęli plastikowych gitar – seria biła rekordy sprzedaży i zbierała świetne oceny, a o jej popularności świadczy chociażby poświęcony jej w całości odcinek „South Parku”. Odpowiedzialne za te sukcesy Harmonix straciło jednak kontrolę nad marką, gdy zostało zakupione Viacom, korporację, do której należało m.in. MTV. Pod skrzydłami nowego właściciela stworzyło świetne Rock Bandy (na czele z The Beatles: Rock Band), ale niedługo cieszyło się powodzeniem.

Gatunek w tym czasie zaczął już bowiem podupadać, a rynek plastikowych kontrolerów muzycznych z roku na rok tracił na wartości. Harmonix nie było w stanie powstrzymać tego trendu, choć ostatecznie nigdy nie porzuciło gier rytmicznych – przed rokiem na rynek trafił w końcu Fuser. 

Jak ogłoszono, Harmonix zostało przejęte przez Epic Games. Niestety, jeżeli po cichu liczyliście na renesans gier muzycznych, muszę was rozczarować – studio wspomoże bowiem rozwój Fortnite'a:

Nasz zespół będzie współpracował z firmą Epic, aby stworzyć muzyczne podróże i rozgrywkę w Fortnite. Chociaż nie jesteśmy gotowi, aby podzielić się żadnymi szczegółami, cały zespół jest niesamowicie podekscytowany rozpoczęciem prac. CZekajcie na dalsze informacje!

Jednocześnie Harmonix uspokaja, że gry studia (Fuser itd.) pozostaną w sprzedaży na Steamie. Twórcy nie zamierzają też kończyć wspierania Rock Banda nowymi piosenkami w ramach kolejnych DLC.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Harmonix,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 24 listopada 2021, 10:41   promant12
W sumie to i lepiej - przez ostatnie 10 nie pojawiło się zbyt dużo materiału na kolejną "gitarówkę" (chyba, że ktoś sobie wyobraża grać Maneskin - no ja nie). A tak przynajmniej zarobią trochę kasy na przyszłe projekty.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Super Beats Sports: Nowa gra twórców Guitar Hero i Rock Banda

News
środa, 30 sierpnia 2017

super-beats-sports-nowa-gra-tworcow-guitar-hero-i-rock-banda Czeka nas rytmiczna gra sportowa.

Komentarzy:
0

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Do wyboru masz także śmierć przez pożarcie.

Komentarzy:
3

Baaaaczność! Na dzisiejszej odprawie poznacie wykradzione przez naszych szpiegów informacje na temat najnowszego wojennego RTS-a. Spocznij!

Komentarzy:
2

„Znam wszystkie kłamstwa. Znam wszystkie kłamstwa.  
Znam wszystkie miny, które robi księżyc, kiedy myśli, 
Że nikt nie patrzy”(*). 

Komentarzy:
6

Wiecie, co to agrowłóknina? Ja też nie. Ale to nic – w Farming Simulatora 22 i tak grało mi się dobrze.

Komentarzy:
7

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z