16.05.2022, 15:00Lektura na 2 minuty
Wideo

Cyberpunk 2077: A gdyby zafundować mu terapię odmładzającą na Unreal Enginie 5?

Najnowsze potężne narzędzie Epic Games potrafi zdziałać cuda we właściwych rękach.

Cyberpunk 2077 swego czasu wyczekiwany jak mesjasz giereczkowa, finalnie nie zebrał samych pochlebnych recenzji. Wśród użytkowników Steama, którzy zostawili już ponad 400 000 opinii, zdania również są podzielone (76% pozytywnych opinii).

Nie przeszkadzało to jednak w tym, by sprzedaż osiągnęła wynik 18 milionów kopii. W lutym tego roku, ponad rok po premierze, pojawiła się także wersja na konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Na fabularne DLC przyjdzie natomiast poczekać aż do 2023 roku.

CD Projekt RED aktualnie zdaje się być skupione ma marce Wiedźmin, której kolejna odsłona ma powstać w oparciu o Unreal Engine 5, a firma ma współpracować z Epic Games nad rozwojem silnika. Co jednak, gdyby Cyberpunk 2077 także został przeniesiony na ten engine?

Enfant Terrible, indie developer, który prowadzi też własny kanał na YouTube, podzielił się filmikiem ze swojego nowego projektu, nad którym dłubie w Unreal Enginie 5 i przedstawił jak mógłby wyglądać „Cyberek". Do prac nad ludzkimi twarzami użył narzędzia MetaHumans Creator, natomiast otoczenia powstały przy użyciu Environment Megapacka, również zaciągniętego ze strony tegoż silnika.

Efekty tej pracy są całkiem przyjemne dla oka i pokazują, jak potężnym narzędziem jest Unreal Engine 5. Według wstępnych przecieków tytuły, które powstaną na tym silniku, będą nas wysadzać z kapci, a karty graficzne za kilka tysięcy złotych zapłoną ogniem piekielnym, ale o tym niewiele się mówi.

A w przerwie od grania korzystajcie z ładnej pogody i wybierzcie się do parku celem zażycia odrobiny aktywności ruchowej. ;)

Redaktor
Bolesław Zapałka

Redaktor bezczelny giereczkowej grafomanii. Antyfan gazety, który dostał robotę newsmana, by zinfiltrować i zniszczyć ten serwis od środka. Zagorzały przeciwnik craftingu, rozwoju postaci i dialogów w grach.

Profil
Wpisów79

Obserwujących3

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane