14.05.2022, 09:00Lektura na 1 minutę

Fortnite: Epic Games wypuści edytor, który pozwoli… zarabiać

I wcale nie chodzi tu o NFT! Tak, wiem, Epic lubi kontrowersje.

Trudno aktualnie o tydzień bez newsów na temat Fortnite’a. Czy się to komuś podoba, czy nie, gra sterczy na horyzoncie giereczkowa jak PKiN w centrum Warszawy. Ostatnio nawet, za sprawą jednej sprytnej sztuczki, powróciła możliwość rozegrania partyjki na systemie iOS.

Co zatem nowego w obozie Fortnite'a? Tim Sweeney, prezes Epic Games, wspomniał o tym, iż firma pracuje nad narzędziami, które pozwolą twórcom zarabiać na kontencie, jaki przygotują.

Co więcej, zmonetyzowanie powstałej w ten sposób zawartości ma odbywać się na platformie zbudowanej właśnie do tego celu. Dla lepszego zobrazowania tej wizji Tim wspomina o sklepach, jakie znamy z konsol czy urządzeń mobilnych. Wspomina także samego... Steama, a nie Epic Games Store. Szok.

Na bazie silnika Unreal powstanie w ten sposób gospodarka, w której twórcy będą właściwie mogli zbudować cały swój biznes wokół autorskiego kontentu.

Unreal Engine 5 miał premierę 5 kwietnia 2022 roku i z miejsca oczarował możliwościami. Firma wypowiada się na temat swojego dziecka w bardzo ciepłych słowach. Ma to być narzędzie do tworzenia zawartości o nowej jakości, bez względu na to, czy chodzi o gry, filmy lub inne „interaktywne doświadczenia”.

Redaktor
Bolek Zapałka

Ron Swanson giereczkowej grafomanii. Naczelny antyfan gazety, który dostał robotę newsmana, by zinfiltrować i zniszczyć ten serwis od środka. Zagorzały przeciwnik craftingu, rozwoju postaci i dialogów w grach.

Profil
Wpisów35

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane