16
15.06.2022, 12:15Lektura na 1 minutę

Internet Explorer dokonał żywota

Wiedziliśmy, że ten dzień nadejdzie. Z drobnym ukłuciem w sercu zawiadamiamy, że Internet Explorer zakończył swoje cyfrowe życie 15 czerwca. Śpij spokojnie, słodki książę.


Czesław Coleslaw

Klasyczna przeglądarka internetowa Microsoftu działała w latach 1995-2022. Jak donoszą użytkownicy, próba pobrania instalki przekierowuje na stronę z Microsoft Edge. Narzędzie do pobierania Chrome'a przestało być wspierane i nie otrzyma więcej łatek.

Nie powinno to jednak nikogo dziwić, bowiem wg serwisu Statcounter aż 67% procent użytkowników na całym świecie używa Chrome'a, niecałe 10% jedzie na Safari, 9% korzysta z Edge'a, dalej jest Firefox i Opera z 8% i 3%, a pozostałe stanowią końcowe 3%.

W latach 90. Internet Explorer wziął udział w historycznej bitwie z płatnym Netscape Navigatorem. Jak nietrudno się domyślić, darmowy IE wygrał, a jego wersja 2.0 była domyślnie instalowana z systemem Windows. We wczesnych latach 2000 Internet Explorer szarpał się z Firefoksem o dominację, ale gdy na rynku pojawił się Chrome, to wszystkie pozostałe dzieciaki oddawały mu kanapki bez zająknięcia i dziś jest on szefem wszystkich szefów, internetowym Krzysztofem Jarzyną ze Szczecina.

Następca IE, Edge, został domyślną przeglądarka systemu Windows 10 w 2015 roku.

Redaktor
Czesław Coleslaw

Lubię stare gry i życzę pysznej kawusi. ~ give super shotgun suckmyrocket

Profil
Wpisów167

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane