2
13.05.2022, 14:00Lektura na 2 minuty
Wideo

Soulstice: Pierwszy rzut oka na gameplay, premiera gry już jesienią

Nowa gra włoskiego Reply Game Studios została właśnie zaprezentowana na 10 minutach gameplayu. Przed państwem Soulstice!


Bolek Zapałka

O tym szpilu wspominaliśmy w zeszłym roku przy okazji krótkiego trailera w trakcie Gamescomu. Przyjdzie nam sterować tutaj dwoma siostrami, Briar i Lute. Jedna z nich to pirat w ciężkiej zbroi, druga to byt astralny.

Nazwy własne, jakimi zasypuje nas ten fragment rozgrywki, sobie podarujemy, jesteśmy tu w końcu po samo mięso. Pod względem walki to szybki slasher z perspektywy trzeciej osoby. Dostaniemy kilka różnych rodzajów broni przydatnej do wywijania morderczych kombinacji ciosów.

Wiecznie przyklejona do nas Lute zadaje ból na dystans. Niektóre z jej ruchów są kontekstowe lub też aktywowane automatycznie. Pozwala również na użycie tarczy bądź wyprowadzanie kontr, a także zdejmowanie osłon przeciwników tak, by można było im zadać obrażenia poprzez ataki Briar.

Wszystko to oprawione dość przyjemną grafiką (może i rodem z innej epoki, ale za to skromna) i w akompaniamencie tłustych beatów. Aż się przypomina złota era PS2/PS3, kiedy to takich singlowych gier mieliśmy na pęczki. Słyszycie to ciche szorowanie? To dźwięk zacieranych rąk.

Soulstice ma zostać wydane jesienią tego roku na PlayStation 5, Xbox Series X/S oraz PC. Po opublikowanym materiale można dojść do wstępnych wniosków, że nie będzie to poziom serii Devil May Cry, ale hej, nie wszystko musi być doskonałe.

Redaktor
Bolek Zapałka

Ron Swanson giereczkowej grafomanii. Naczelny antyfan gazety, który dostał robotę newsmana, by zinfiltrować i zniszczyć ten serwis od środka. Zagorzały przeciwnik craftingu, rozwoju postaci i dialogów w grach.

Profil
Wpisów34

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane