20.06.2022, 12:00Lektura na 2 minuty

The Quarry miało być tytułem na wyłączność dla Google Stadii

Supermassive Games i Google pozbijali razem piątki, plany były masywne, a potem zrobiło się dziwnie cicho.

The Quarry swoją premierę miało 10 dni temu na pecetach oraz konsolach Sony i Microsoftu. Według doniesień gra pierwotnie miała być tytułem na wyłączność dla Google Stadii. To samo źródło wspomina zresztą także o tym, że drugim exclusive’em miało być High on Life, które kilka dni temu zostało zaprezentowane w trakcie Xbox Showcase. Jest to szpil autorstwa Squanch Games prowadzonego przez Justina Roilanda, współtwórcę serialu „Rick and Morty”.

Krótki wycinek z historii giereczkowa. W 2019 roku Google zapowiedział Stadię, która miała odrobinę potrząść branżunią i pozwolić na granie w chmurze. W 2020 roku ogłoszona została współpraca z Supermassive Games, ale nie podzielono się żadnymi szczegółami tej współpracy. W 2021 roku Google zaczął się wycofywać z planów na duże gierki i pozamykał wewnętrzne studia. Poniżej historyczny tweet z 2020 roku, kiedy to doszło do podpisania papierów.

Jeśli faktycznie The Quarry miało wyjść jedynie na Stadię, to może i dobrze, że sprawy potoczyły się inaczej i wakacyjny slasher zawitał na konsolach i PC. Tytuł spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem, a znany serwis cdaction.pl wystawił grze bardzo wysoką ocenę. Produkcja ma otrzymać również tryb multiplayer, ale z powodu wojny w Ukrainie doszło do jego opóźnienia.

Redaktor
Coleslaw

Lubię stare gry i życzę pysznej kawusi. ~ give super shotgun suckmyrocket

Profil
Wpisów156

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane