Mimo iż był w tej kategorii nominowany, musiał uznać wyższość Fallouta 4.
Serio.
Do tego Fallout 4 okazał się – według sędziów – lepszy od Wiedźmina 3 także pod względem reżyserii.
Oraz jako RPG.
Pełna lista nominowanych i zwycięzców (to ci pogrubieni) poniżej, a od komentarza na razie się wstrzymamy…
Gra roku
Bloodborne
Fallout 4
Ori and the Blind Forest
Rise of the Tomb Raider
The Witcher 3: Wild Hunt
Wspaniałe osiągnięcie (reżyseria gry)
Fallout 4
Life is Strange
Rise of the Tomb Raider
The Witcher 3: Wild Hunt
Undertale
Wspaniałe osiągnięcie (projekt gry)
Fallout 4
Her Story
Lara Croft GO
Massive Chalice
The Witcher 3: Wild Hunt
Wspaniałe osiągnięcie (ścieżka dźwiękowa)
Batman: Arkham Knight
Everybody’s Gone To The Rapture
Ori and the Blind Forest
Starcraft II: Legacy Of The Void
The Witcher 3: Wild Hunt
Wspaniałe osiągnięcie (dźwięk)
Destiny: The Taken King
Ori and the Blind Forest
Rise of the Tomb Raider
Star Wars Battlefront
The Order: 1886
Wspaniałe osiągnięcie (fabuła)
Fallout 4
Her Story
Tales from the Borderlands: A Telltale Game Series
Rise of the Tomb Raider
The Witcher 3: Wild Hunt
Wspaniałe osiągnięcie (postać)
Assassin’s Creed Syndicate — Evie Frye
Her Story — Hannah Smith
Life is Strange — Max
Rise of the Tomb Raider — Lara Croft
The Witcher 3: Wild Hunt — Geralt of Rivia
Wspaniałe osiągnięcie (kierunek artystyczny)
Lara Croft GO
Ori and the Blind Forest
Rise of the Tomb Raider
The Order: 1886
Star Wars Battlefront
Wspaniałe osiągnięcie (strona techniczna gry)
Just Cause 3
Rise of the Tomb Raider
Star Wars Battlefront
The Order: 1886
The Witcher 3: Wild Hunt
Wspaniałe osiągnięcie (animacja)
Assassin’s Creed Syndicate
Batman: Arkham Knight
Ori and the Blind Forest
Rise of the Tomb Raider
The Order: 1886
Wspaniałe osiągnięcie (rozgrywka sieciowa)
Destiny: The Taken King
Halo 5: Guardians
Hearthstone: Heroes of Warcraft
Rocket League
Splatoon
Najlepsza gra RPG/MMO
Bloodborne
Fallout 4
Pillars of Eternity
The Witcher 3: Wild Hunt
Undertale
Najlepsza przygodowa gra akcji
Batman: Arkham Knight
Life is Strange
METAL GEAR SOLID V: The Phantom Pain
Ori and the Blind Forest
Rise of the Tomb Raider
Najlepsza gra akcji
Destiny: The Taken King
Helldivers
Just Cause 3
Star Wars Battlefront
Splatoon
Najlepsza gra mobilna
Dominations
Fallout Shelter
Lara Croft GO
PAC-MAN 256
The Room Three
Najlepsza gra na konsole przenośne
Earth Defense Force 2: Invaders from Planet Space
Helldivers
Pokemon: Super Mystery Dungeon
Yo-Kai Watch
Najlepsza gra sportowa
FIFA 2016
Madden NFL 2016
MLB 15 The Show
NBA 2K16
Rocket League
Najlepsza gra wyścigowa
Forza Motorsport 6
Need for Speed
Project CARS
Najlepsza bijatyka
Mortal Kombat X
Dead or Alive 5 Last Round
Rising Thunder
Najlepsza gra strategiczna/najlepszy symulator
Cities: Skylines
Fallout Shelter
Grey Goo
Heroes of the Storm
Kerbal Space Program
Najlepsza gra rodzinna
Guitar Hero Live
Lego Dimensions
Rock Band 4
Super Mario Maker
Tearaway Unfolded
D.I.C.E. Sprite Award
Her Story
Galak-Z
Kerbal Space Program
Rocket League
Undertale
Naprawdę w grupie RPG są Pillarsy i wygrał Fallout? Podobnie reżyseria – W Tomb Raidera i Undertale nie grałem, ale Life is Strange czy chociażby wiesiek biją tutaj Fallouta na głowę.
Fallout z każdą kolejną odsłoną ma coraz mniej wspólnego z RPG i żeby jeszcze wygrał z Pilarsami ? Porażka
Świat się zmienia, kiedyś nie do pomyślenia było by gra FPS z elementami Simsów miała szanse na cokolwiek więcej niż porażka roku.
Co za kretyni wybierali Fallout 4 powinien przegrać w każdej nominowanej kategorii, powinno skończyć z nagradzaniem gier tylko ze znanych studiów mimo że nie są dopracowane.
kocham wieśka i Redów za to co osiagneli i jak wywrócili rynek do góry nogami ale chociaż bardzo tego chce to nie jestem w stanie ogłosić W3 moja grą roku. Fallouta4 jeszcze nie grałem ale zamierzam w najbliższym czasie. Grą roku 2015 jest dla mnie Life is Strange ktore wczoraj skonczylem, nie jest to wielka produkcja to prawda i jakas super wybitna ale ja tez nie jestem jakims prosem, sama „Journey” jest dla mnie najwazniejszym aspektem i ona mnie powaliła, wciągneło mnie bardziej od ME2 a dziś to wyczyn.
Według mnie grą roku powinno zostać Life is Strange albo Rocket League, no ale przecież są to małe studia które oczywiście nie mają szans… A w takiego Fallouta 4 grałem z 2 godzinki po czym odinstalowałem mimo że trójka mi się podobała i byłem pozytywnie nastawiony do czwórki, a za Wiedzminem jakoś nigdy nie przepadałem.
Dla mnie istnieje tylko jedna gra zasługująca na miano gry roku 2015 i jest nią Life is Strange. Doceniam inne produkcje, zawsze to świetna wiadomość kiedy istnieją porządne, wciągające produkcje, a takimi bez wątpienia są Wiedźmin 3 i Fallout 4, jednak to Life is Strange wciągnęło mnie bez reszty, pozwoliło przeżyć fantastyczną przygodę pełną zwrotów akcji, prawdziwych uczuć, tak, prawdziwych, mimo że to „tylko” gra, jednak ma w sobie to coś, czego brakowało mi w innych tytułach.
Gra roku i najlepszy RPG to śmiech na sali 😛 Wspaniałe osiągnięcie (postać) to pewnie cycki wygrały XD Już prędzej bym Max obstawiał. A fajnie widzieć, że Rocket League czy Ori zostały docenione 🙂
Kto w ogóle dopisał „MMO” do „Najlepsza gra RPG”?? Fallout 4 lub Bloodborne jako Massive Mupltiplayer Online?! :C W ogóle jak w tym zestawieniu znalazła się ta każulowa karcianka od Blizzarda?!xDDDDDD to jest śmieszne
Jak widać rok 2016 jest przełomowy jeśli chodzi o definicje gry fabularnej, ale to w końcu i tak musiało nadejść. Parę wygranych jest całkiem kontrowersyjnych (dlaczego Life is strange nie zdobyło żadnej nagrody, nawet pocieszenia; i dlaczego Metal Gear Solid zdobył nagrodę Najlepszej Przygodowej Gry Akcji(?), powinna być prędzej najlepsza skradanka). A najbardziej dziwi pojawienie się Order:1886.
Wiedźmin 3 był świetny i szkoda że nie wygrał, ale było też dużo innych perełek które mogłyby spokojnie tutaj konkurować, nie rozumiem tylko co robi tutaj przeciętny dość Fallout 4? Rozumiem, że większości europy i amerykanom pasują takie klimaty ale z ręką na sercu gra od strony fabularnej nie porywa, questy poboczne to standardowe zadania jakie znaleźć można w co 2 RPGu więc naprawde nie wiem…..Gra jest dobra ale tylko dobra, mogłoby już takie Life is Strange wygrać
@q123AS | |Popieram xD
Wszedłem, nie zawiodłem się polskim poziomem komentarzy. Bez urazy, ale takiego dna dawno nie widziałem, a zacząłem czytać reddita. Miejcie sobie ból tyłka bo WY uważacie, że coś nie powinno wygrać i dalej oceniajcie gry na podstawie własnego durnego hypu zamiast oceniać to jaka produkcja jest na prawdę:)
Jakieś żarty.Dużo moich znajomych mówi że to wiesiu jest grą roku 2015.Doceniam fallouta ale Jak wiedzmin wyszedł to na pełnej k***ie i zdeptał wszytkie inne gry.
Jakieś żarty [beeep]
F4, LEL.
belfelcer bo dużo twoich znajomych to polacy.
F4 ??? realy ??? do Wieśka 3 mu daleko…F4 dałbym tylko nagrodę za chęci…bo jak dla mnie gra odpycha…a szkoda…ja nadal czekam na tak epicką grę w świecie sanktuarium jaką był fallout tactics: brotherhood of steel,a przy obecnych możliwościach współczesnych sprzętów ja bardzo chętnie bym pograł w kolejnego tacticsa z grafiką w jakości ULTRA…
DICE nieźle miało spiłowane krawędzie, skoro wypadło na F4.
Kto przyznaje te nagrody? Amerykanie? Bo jeśli tak, to nie mam pytań 🙂 Fallout Shelter najlepsza grą mobilną… taaa, wypełnianie formularza PIT jest bardziej fascynujące…
Akurat najlepszym erpegiem zeszłego roku jest Pillars of Eternity więc….
sorry ale tylko polski cebularz stwierdzi ze wiedzmin 3 byl lepszym rpgiem niz poe, wiedzminy maja bardzo malo wspolnego z rpg od czasu wydania 2 czesci
Pillars to najlepszy (i chyba jedyny mogący tytułować się tym mianem) crpg od dobrych kilku lat, nadal zaskakuje mnie ta wiedźminofilia
Cóż Pillars jest dobry. Fallout to chyba wygrał z wiedźminem tylko dlatego, że jest amerykański. Osobiście uważam, że W3 na prawdę dał radę, W2 mógłby przegrać z PoE, ale nie W3. W3 ma mnóstwo wątków wplecionych płynnie i sensownie w fabułę, mnóstwo contentu, poruszone wszystkie możliwe niedokończone wątki z książek chociaż chętnie bym tam jeszcze zobaczył Rince’a najętego przez Emhyra mimo, że Rince nie żyje. Jak dla mnie W3 jest grą pięciolecia, w końcu minął wtedy 2015.