18.05.2012
Często komentowane 25 Komentarze

Brothers in Arms: Furious 4 – gra skasowana? Ubisoft zrezygnował z zarejestrowanego znaku towarowego [UPDATE]

Brothers in Arms: Furious 4 – gra skasowana? Ubisoft zrezygnował z zarejestrowanego znaku towarowego [UPDATE]
Brothers in Arms: Furious 4 było jedną z największych niespodzianek Ubisoftu na ubiegłorocznym E3. Od tamtej pory jednak o tej dość szalonej grze w klimatach „Bękartów wojny” nie słyszeliśmy niczego nowego. Niewykluczone, że produkcja została skasowana lub – w najlepszym razie – zmieniono jej nazwę. Dlaczego?

Okazuje się, że Ubisoft zrezygnował z dwóch, zarejestrowanych przez siebie w czerwcu ubiegłego roku znaków towarowych związanych z nazwą Brothers in Arms: Furious 4. W informacjach dostępnych w bazie amerykańskiego urzędu patentowego można przeczytać, że firma straciła prawa do tej konkretnej marki 19 kwietnia – powodem jest brak reakcji na próby uzyskania ze strony urzędu potwierdzenia, czy nadal spółka korzysta ze wspomnianej nazwy.

Co to oznacza? Możliwości są dwie – Ubisoft całkowicie skasował Brothers in Arms: Furious 4 lub po prostu postanowił zmienić nazwę gry. Bardziej prawdopodobna jest ta druga opcja – zwłaszcza, że mimo wszystko z tego, co pokazano na E3 wynika, iż produkcja cechuje się bardzo luźnym klimatem, z którym seria Brothers in Arms nie była dotąd kojarzona. Być może, aby nie szkodzić cyklowi – który jak obiecują jego twórcy z Gearbox Software ma się doczekać pełnoprawnej i „normalnej” czwartej części – postanowiono zmienić nazwę gry. Niewykluczone, że zostanie ona „na nowo” ujawniona na zbliżających się coraz większymi krokami targach E3.

Dla przypomnienia – trailer Brothers in Arms: Furious 4 z poprzedniego E3:

[UPDATE]: Fałszywy alarm. W oficjalnym oświadczeniu wystosowanym na łamach portalu Games Radar firma Ubisoft wyjaśniła, że zrezygnowała ze znaku towarowego celowo. Gdy 9 miesięcy temu składała wniosek o rejestrację nazwy, amerykański urząd patentowy odrzucił go. Okazało się, że prawo do rejestracji znaków towarowych związanych z Brothers in Arms ma tylko i wyłącznie studio Gearbox Software. Aby uniknąć zamieszania, postanowiono celowo zrezygnować z nazwy Brothers in Arms: Furious 4.

25 odpowiedzi do “Brothers in Arms: Furious 4 – gra skasowana? Ubisoft zrezygnował z zarejestrowanego znaku towarowego [UPDATE]”

  1. Brothers in Arms: Furious 4 było jedną z największych niespodzianek Ubisoftu na ubiegłorocznym E3. Od tamtej pory jednak o tej dość szalonej grze w klimatach „Bękartów wojny” nie słyszeliśmy niczego nowego. Niewykluczone, że produkcja została skasowana lub – w najlepszym razie – zmieniono jej nazwę. Dlaczego?

  2. Zmiana nazwy byłaby najlepsza, bo ta gra nie ma nic wspólnego z BiA

  3. @Qvist91: Jak nie ma, jak ma – 2WŚ… Tak samo jak pierwsze CoDy, MoHy czy BFy… 🙂

  4. Jakoś mi nie szkoda tej gry.

  5. i bardzo dobrze to nie było to BiA które mi się spodobało

  6. Ech, szkoda.

  7. Mi tez nie. Kopia Bekartow i tyle. Nie zdziwilbym sie jakby mieli na swojej glowie pozwy o lamanie praw autorskich 😛

  8. Nemesis753159 18 maja 2012 o 17:51

    Cóż, to wszyscy uznajemy że projektu nie było, tak samo jak pomysłu na to i uznajmy że o serii od baaardzo dawna nie wspominano. A wszystko wróci do normy ^^

  9. to jest super!

  10. Gra bardzo mi przypomina (po trailerze…) Team Fortress 2.|BTW. kiedy zobaczymy kolejną część najlepszej onlajnowej strzelanki ewer?

  11. Heh, podoba mi się taki klimat gry. 🙂 Może jednak ona jeszcze żyje.

  12. hellghaasst 18 maja 2012 o 20:11

    Kuzyni Bękartów się nie dadzą! Mam nadzieję, że tylko zmienią nazwę.

  13. NOOOOO!

  14. @Okuru: Znaczy, Quake’a? Unreal Tournament? CS? CoD? BF? 🙂 |TF3 nie powstanie nigdy. Najpierw Valve musialby zrobic calkiem nowy silnik, zeby miec powod przerobic cala gre, a poza tym TF3 to bylby duzy samoboj, bo pewnie duzo graczy zostaloby na TF2 (tak jak jest podzial CS i CSS), wiec musieliby robic dwa osobne sklepy z itemami.

  15. @Okuru |Nigdy przed HL3(przynajmniej ja mam taką nadzieję).

  16. fajne nawet może być , podoba mi się ten luzacki klimat

  17. To żeś Piotrek mnie nastraszył ufff… 🙂 Czuję potencjał w tej grze 😛

  18. Wczoraj przeszedłem BiN: Hell Highway i muszę powiedzieć, że to była mordęga. Cała gra jest tak okropnie powtarzalna, wszystkie misje odbywają się w tym samych miejscu i na tym samym polegają. Jak dla mnie to jedyna słąba gra Ubi, przechodziłem ją jakieś 3 lata. Mam nadzieję, że jednak F4 nie będzie skasowany, bo może być fajnym off-topem.

  19. Napromieniowany 19 maja 2012 o 10:16

    No i całe szczęście, że to coś nie będzie nazywać się BiA.

  20. wskrzeszacz 19 maja 2012 o 14:46

    @Roborak|Przynajmniej była długa bo mało którą grę przechodzi się 3 lata, tym bardziej FPSa 🙂

  21. @bohater8|Wiem, wiem. Jednak odczuwam pewien niedosyt. Chociaż, TF2 jest niezaprzeczalnie doskonały i nie wyobrażam sobie „trójki”, bo w końcu sequele mają być lepsze od poprzedniczek. Jedyne wyjście to zrobienie czegoś co jest już znane ale na nieznanym. Po ludzku: jak już powiedziałeś, nowy silnik.|Ale czemu by nie dodać lawiny przedmiotów do TF2? Odpowiedzią jest mityczny, złoty środek aka umiar. Bo co za dużo to nie zdrowo!

  22. ja chcę starego, dobrego,trudnego brothers in arms nie napierdzielankę pokroju coda.

  23. fanboyfpsow 19 maja 2012 o 18:18

    I ja też. kurcze kiedy będą jakieś konkretne informacje a to coś SKASOWAĆ

  24. Powinni zostawić samo Furious 4 i będzie ok. Powiązanie z Brothers in Arms pasuje jak pięść do nosa…

  25. @Roborak: SPIN OFF-em, a nie OFFTOP-em…

Dodaj komentarz