rek

Zmarł współtwórca systemu Dungeons & Dragons

Zmarł współtwórca systemu Dungeons & Dragons
Zmarł Dave Arneson - współtwórca klasycznego systemu RPG Dungeon & Dragons, na którym oparto wiele gier komputerowych.

Arneson od kilku lat walczył z rakiem. 7 kwietnia, we wtorek, walkę tę przegrał. Według relacji, twórca odszedł w spokoju wśród bliskich.

Stworzony przez Arnesona i Gary’ego Gygaxa Dungeon & Dragons (pierwszę edycję opublikowano w 1974 roku) jest najpopularniejszym systemem RPG. Fani gier komputerowych znają go z bardzo wielu produkcji, w tym Neverwinter Nights oraz Baldur’s Gate.

16 odpowiedzi do “Zmarł współtwórca systemu Dungeons & Dragons”

  1. Zmarł współtwórca systemu Dungeons

  2. Szkoda. // Najpierw Gary Gygax a teraz Dave Arneson. Wielka strata dla świata gier fabularnych. [_] [_]

  3. Szkoda // zgadzam się to wielka strata… ale dzięki Dungeons&Dragons, ludzie będą ich jeszcze długo pamiętać.

  4. Smutne. // Wielka strata, naprawdę wielka. W Baldursach zakochałem się bez pamięci, choć minęło już tyle lat od premiery. Papierowego D&D dotykałem, ale jakoś nie potrafiłem się w to zgłębić, co innego mój brat, który był wręcz zapaleńcem owego systemu. [*]

  5. Szkoda // Był to wielki człowiek

  6. Odpoczywaj // Skoro NN to też KotOR. Oby tam na górze miał wypasionego kompa.Składam dla niego ostatni hołd wdzięczności, że zmienił świat gier RPG na lepsze.

  7. Wielka szkoda // [*]

    Wielka strata dla fanów fantastyki

  8. Miszaczek // D&D to system fantasy. KotOR oparty byl na Star Wars Ropleplaying Game.

  9. // RIP

  10. [*][*][*] // [*]

  11. [*] [*] // Stawiam 2 świeczki i już nic nie mówię.

  12. Mistrz Jedi Radek 10 kwietnia 2009 o 13:25

    [*] // [*]

  13. [*] [*] [*] // nic dodać nic ująć…

  14. [*] // [*]

  15. Requiescat in pace // Szkoda, ja jednak, jako fan D&D, pamięć o nim zachowam.

  16. [*] // [*] [*]

Dodaj komentarz