17.07.2009
Często komentowane 17 Komentarze

Dave Jones z Realtime Worlds ujawnia garść informacji o APB – czyli zobacz, co nasi ludzie widzieli na E3 [WIDEO]

Dave Jones z Realtime Worlds ujawnia garść informacji o APB – czyli zobacz, co nasi ludzie widzieli na E3 [WIDEO]
Okej, z filmiku na filmik jestem coraz bliżej prezentowanego już od dawna przez Huta stanu niecierpliwego oczekiwania odnośnie All Points Bulletin. Chyba jednak twórca GTA wie, jak robić gry o gangsterach w otwartym świecie, oj wie.

Prezentację możliwości najfajniejszego w historii edytora postaci, którym może się pochwalić APB widzieli już u nas chyba wszyscy, a jeżeli ktoś nie miał okazji w poniższym, dwudziestominutowym materiale z tegorocznej Develop Conference znajdzie się miejsce i na to.

Podsumowując w skrócie wywody pana Jonesa można powiedzieć, co następuje:

– Miasta na serwerach będą „żyły” przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Nie będzie znikania i pojawiania się aut za rogiem – cały ruch na ulicach będzie liczony w czasie rzeczywistym.
– Filozofia rozgrywki opiera się o hasła Creativity, Conflict i Celebrity.
– To środkowe, czyli umożliwienie graczom jak najlepszych warunków do współzawodnictwa przejawi się między innymi brakiem lobby i dynamicznym tworzeniem potyczek w trakcie gry. Przypuśćmy, że dwoje zbirów będzie chciało zarobić kradnąc wóz. Podczas włamania mogą zostać zalarmowani dwaj inni gracze stojący po stronie stróżów prawa. W zasadzie może być ich dwóch, trzech, czterech, a nawet więcej. Jeżeli bandyci będą skutecznie się bronić, do gry zostaną zaproszeni kolejni stróże, a jeśli sytuacja będzie się nadal rozwijać ciekawie i widowiskowo – nic nie będzie stało na przeszkodzie, by drobny incydent z początku przerodził się ostatecznie w kilkudziesięcioosobową wojnę.
– Muzyka będzie grała ważną rolę w APB. Wraz z grą gracze dostaną sto utworów, ale będą również mogli oczywiście sobie puścić coś własnego. Dane o utworze będą przesyłane dzięki technologii last.fm do innych użytkowników, którzy usłyszą właśnie ten kawałek (jeśli mają go w swojej kolekcji) lub podobny, utrzymany w tej samej stylistyce sączący się z zestawu stereo przejeżdżającego właśnie obok wozu.
– Głośność rozmów graczy będzie się również zmieniać w zależności od odległości, w której znajduje się podsłuchujący.
– Oprócz tego gracze dostaną prosty mikser sampli, dzięki któremu będą mogli skomponować własną „death tune” – melodię, która zagra ubitemu właśnie przeciwnikowi do „snu” (14:46 rządzi! ;]).

Wysłuchawszy tego, co miał do powiedzenia Dave Jones, nie wiem, szczerze mówiąc, czy ABP stanie się wielki, ale na pewno będzie o nim głośno.

Nasze wrażenia z prezentacji APB na E3 znajdziecie TU. Jak twierdzi Hut prezentacja z Develop Conference, to ta sama, którą widział na E3. Nowością jest jednak fragment o ruchu w mieście generowanym w czasie rzeczywistym. Zawsze coś 😉

17 odpowiedzi do “Dave Jones z Realtime Worlds ujawnia garść informacji o APB – czyli zobacz, co nasi ludzie widzieli na E3 [WIDEO]”

  1. Okej, z filmiku na filmik jestem coraz bliżej prezentowanego już od dawna przez Huta stanu niecierpliwego oczekiwania odnośnie All Points Bulletin. Chyba jednak twórca GTA wie, jak robić gry o gangsterach w otwartym świecie, oj wie.

  2. o jestem pierwszy 😀 no no, zapowiada się obiecująco.

  3. Dobra, to ten moment w którym mówię: Koniec olewania! Od dziś wyczekuję tego ciacha!:P Kurcze, zrobię sobie chudego szybkiego snipera, yea! I gogle!:P

  4. Wiem czemu Hut oczkuje tej gry. Spójrzcie na edytor. Lepszy niż w Sims 3. Bez obrazy dla Huta i Simsów, bo czasem po godzinach destrukcji człowiek ma ochotę odrobinę potworzyć. Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi… ;D

  5. cd. Ale jeśli gra będzie za free/płatna ale bez abonamentu to świetnie. Albo będę chodził z dwoma 9mm albo krótka+snajpa (jak szpieg w Mass Effect).

  6. fajna gra morze być podoba mi sie pomysł

  7. @Alexkaktus – akurat na APB czekam nie ze względu na edytor (choć dziewczyny pozwala robić wyjątkowo sexy), ale ze względu na obietnicę nieustającej i nieoskryptowanej (bo online) gangsterski 😉 Poza tym lubie Jonesa za Lemmingi, pierwsze GTA i Crackdown

  8. Żeby było tylko darmowe !! Czekam na beta testy !!

  9. Jeśli abonament na tą gre będzie w miare niski (20 zł miesięcznie) i wymagania nie będą zbyt kosmiczne to już się szykuje.

  10. Cholernie długi filmik… Obejrzałem tylko fragment z muzyczką.:D

  11. MrocznyLord 18 lipca 2009 o 11:44

    Nieźle się zapowiada, jak nie będie abonamentu to może kupie.

  12. No, też liczę na brak abonamentu. Mikro płatności jak w BH lub Combat Arms (za fajnie wyglądające ale podobne w statach itemy) można olać, a ci co mają kasę to sobie coś walną i wszyscy happy będą:P Lub też zrobić jak np GW i raz płaciż za gra i z głowy:P

  13. Queen – Another One Bites The Dust(13:22) wymiata 😉

  14. ja popieram Janka wole dać 120zł za gre ale nie miec rzeczy typu buy $w33t kox sniper rifle only 5$ tylko mieć już wszystko bez dopłat, i coś czuje że 3/4 graczy to będą gangsterzy : D i ja opowiem się po stronie tych złych : P ale ja stworze

  15. niby niewinna uroczą niewiaste : D długie proste czarne włosy sczupła sylwetka ładnie niezaduże piersi STOP! to nie miejsce do opisywania moich fantazji : D poczekamy zobaczymy póki co miodnie się zapowiada.

  16. Już sobie wyobrażam gangstera z 2-oma micro SMG i totalna rozpierducha z glinami 😛 …

  17. Gra mogłaby kosztować i te 200 pln, byle tylko płaciło się za nią raz.

Dodaj komentarz