Stellaris: Darmowy tydzień z kosmiczną strategią Paradoksu [WIDEO]
![Stellaris: Darmowy tydzień z kosmiczną strategią Paradoksu [WIDEO]](https://cdaction.pl/wp-content/uploads/2021/11/20/99d50747-0b5c-4ab5-91da-8536b797c349.jpeg)
Na rynku grand strategies (aka wielkich strategii, ale to miano się jeszcze jakoś nie przyjęło) od lat niepodzielnie rządzi firma Paradox. Chociaż twórcy Europy Universalis i Crusader Kings niejednokrotnie podpadli fanom (a to zbyt ochoczo wydawanym DLC, a to nieco wybrakowanym pod względem zawartości Imperator: Rome), wciąż spędzamy przy ich grach setki godzin. Takiej zabawy jak ten gatunek nie zapewni bowiem nic innego.
Grand strategies nie są jednak znane ze swojej przystępności – wbudowane samouczki pozwalają zrozumieć na ogół jedynie podstawy podstaw, a niektóre opcje wciąż potrafią zaskoczyć nawet po tygodniach zabawy. Dlatego na początek przygody warto wybrać Stellaris – grę wciąż niezwykle rozbudowaną, ale całkiem sprawnie uczącą swoich zasad. Tytuł oferuje przy tym świetny klimat science fiction i możliwości, jakich nie znajdziecie w żadnej innej produkcji.
Z okazji czwartych urodzin Stellaris studio postanowiło udostępnić je za darmo w dniach 12-17 maja. Developerzy pochwalili się również, że po grę sięgnęło już od premiery 3 miliony osób. Na serwery trafił też nowy patch poprawiający znacząco grafikę.
Stellaris znajdziecie TUTAJ. W tym samym czasie na GOG-u i Steamie produkcję nabędziecie także w cenie obniżonej o 75% (36zł). Aktualizacja o nowe DLC doczekała się także konsolowa wersja tytułu.
Czytaj dalej
8 odpowiedzi do “Stellaris: Darmowy tydzień z kosmiczną strategią Paradoksu [WIDEO]”
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Za darmo, lol. Paradox nigdy nic nie daje za darmo. Pewnie gra bez pierdyliarda dlcków jest niegrywalna.
@jackBronson jest jak najbardziej grywalna i bez DLC
dzieki wielkie za ten post, czas na testowanie 🙂
@jackBronson Antyfan ? „Pewnie”? Najlepiej nie zagrać ale walić opiniami 😉 Otóż podstawka jest grywalna, a DLC ją czynią jeszcze lepsza. Nie kupowałbym wszystkich gdyby było inaczej.
Panowie, abstrahując od kłótni, w strategie grywałem ale raczej te prostsze (settlers, AOE, Rollercoster, Sim City 3,4 czy Faraon) ale od EU się odbiłem kiedyś (choć nie powiem, nawet ciekawa gra była ale to było dawno)|Czy da się grać tu „niewojennie” na spokojnie czy zawsze dochodzi ostatecznie do konfliktów? Jak to jest?
Główna zaletą Stallaris jest to że to Ty jako gracz ustalasz narrację swojej rozgrywki.|Chcesz grać jako robale pożerającą całe planety ?|Roboty stojące na czele naukowej federacji ? |Wielbiące pokój koty które szukają odpowiedzi w wierze ? |Jedyne co Cię ogranicza to Twoja wyobraźnia.Szczerze powiedziawszy mając przegranych ponad 1tys godzin wiekszosc rozgrywek było bardzo pokojowych,|… hmmm no pomijając końcówki rozgrywki, ale takie niespodzianki pozostawiam do odkrycia tym co się odważą 😉
@PanMianDa|Antyfan ich polityki aniżeli gier, ale jak widać są osoby, które ją wspierają 🙂
@Pawel478 czyli pokojowo można grać 😉 ale chodziło mi też o to czy gra nie zmusza nas niejako do tych wojen 🙂