Tainted Grail: Mroczne legendy arturiańskie z datą debiutu w Early Accessie i trybem roguelike [WIDEO]
Tworzące hit za planszówkowym hitem Awaken Realms postanowiło jakiś czas temu poszerzyć grona swoich fanów także o graczy komputerowych. Zapowiedziany pół roku temu Tainted Grail jest zresztą efektem ubocznym jednej z popularnych zbiórek studia – ciekawie więc zobaczyć, jak uznani twórcy radzą sobie w zupełnie nowym środowisku.
Na to czekać długo już nie musimy, ponieważ developerzy ogłosili właśnie datę debiutu swojego tytułu we wczesnym dostępie. W udostępnionej wersji znajdziemy jednak tylko sam początek kampanii fabularnej (ok. 3-4 godzin) – główną atrakcją Early Accessu ma być dopiero co ogłoszony tryb Conquest. To nic innego jak roguelike z proceduralnie generowanymi mapami, dzięki któremu posmakujemy rozgrywki tytułu i poznamy jej zasady. Jeżeli liczyliście już teraz na tradycyjne erpegowe doznania i porywającą historię w realiach mrocznych legend arturiańskich, macie prawo być odrobinę rozczarowani. Co nie znaczy, że grą nie warto się zainteresować już teraz.
Tainted Grail we wczesnym dostępie pojawi się 25 czerwca – zarówno na GOG-u, jak i Steamie.

Marzy mi się porządny, poważny RPG w klimatach legend arturiańskich. Coś a la Kingdom Come z mrocznymi elementami fantastycznymi. Albo zgoła całkiem realistyczna egranizacja „Trylogii arturiańskiej” Cornwella.
O matko, jakie koślawe animacje.