Immortals of Aveum to powtarzalna gra, którą ratuje fantastyczny setting [RECENZJE]
![Immortals of Aveum to powtarzalna gra, którą ratuje fantastyczny setting [RECENZJE]](https://cdaction.pl/wp-content/uploads/2023/08/22/6b82be78-882b-494e-a722-27d342a15b74.jpeg)
Premiera Immortals of Aveum już za nami, więc wypada przyjrzeć się recenzjom, które gra zbiera od krytyków i społeczności. Jak poradził sobie ten FPS dla jednego gracza w klimatach fantasy i czy zamiana klasycznych pukawek na magiczne arkana okazała się udanym pomysłem? Akurat w tym recenzenci są zgodni: sam pomysł stworzenia strzelanki w świecie fantasy to zdecydowanie powiew świeżości, czego niestety nie można powiedzieć o samej zawartości gry. Średnia pozytywnych ocen na Metacriticu to 84% na XSX oraz 69% na PS5. Co do wersji na PC, to nie wystawiono jeszcze dość recenzji, aby można było ustalić średnią.
Łącząc powtarzalną i nieprecyzyjną walkę z irytującymi postaciami i prawdziwą lawiną absurdalnych, napchanych nazwami własnymi informacji o grze, Immortlas of Aveum jest prawie tak złe, że aż dobre. Eh, gdyby tylko.
Tak brzmi podsumowanie recenzji serwisu Eurogamer, który wystawił grze zaledwie 2 na 5 gwiazdek. Oprócz tego wytykane są ubogość mechanik oraz lakoniczna fabuła.
Nieco bardziej pozytywnie do gry odnosi się Gamerant, tam Immortals of Aveum uzyskało notę 3,5/5. W tym przypadku zupełnie odwrotnie, to fabuła i system walki są nakreślane jako najjaśniejsze punkty produkcji.
Zdecydowanie jest co chwalić, biorą pod uwagę, że to debiutancka gra Ascendant Studios, któremu udało się dostarczyć solidną i angażującą produkcję, opatrzoną dobrym systemem walki i przyjemną historią. Niestety, poza tym nic nie sprawia wrażenia nowego lub szczególnie interesującego. […] Immortals of Aveum jest poprawnie wykonane, łatwe w odbiorze i niezwykle solidne, ale przede wszystkim niesamowicie znajome.
Niezwykle pozytywnie do gry odnosi się redakcja IGN-u, która wystawiła ocenę 8/10. Chwalony jest praktycznie każdy aspekt produkcji, która do tego została okrzyknięta „przywracającą wiarę w FPS-y dla jednego gracza”.
Immortals of Aveum to niezwykle pewna siebie strzelanka pierwszoosobowa, w której z powodzeniem wymienia się lufy i magazynki na czarowników i magię. Dynamiczna walka skupiona na rzucaniu zaklęć jest zarówno satysfakcjonująca do opanowania, jak i spektakularna dla oka, a także zawiera długą i obfitą kampanię pełną tajemnic, wartych odkrywania nawet po zakończeniu historii.
A jeśli jesteście ciekawi co o Immortals of Aveum sądzi nasz redakcyjny kolega Łukasz Morawski, to zapraszam do zapoznania się z jego recenzją.
Poniżej kilka ocen od innych serwisów:
- XboxEra – 8.8/10;
- GamingTrend 85/100;
- Game Informer – 8/10;
- GamePro 80/100;
- Gram.pl – 8/10;
- PPE – 7/10;
- Polygamia – 7/10;
- GameSpot – 5/10;
- Metro GameCentral – 5/10;
- GamesRadar+ – 3/5.
Czytaj dalej
Jedna odpowiedź do “Immortals of Aveum to powtarzalna gra, którą ratuje fantastyczny setting [RECENZJE]”
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Czyli gra do obadania, kiedy będzie za darmo od Epica, albo w jakimś bundlu.