Steam wprowadza zmiany w wyświetlaniu dem gier w bibliotece i sklepie

Zakup nowej gry często wiąże się z wydatkiem rzędu kilkuset złotych. Nic zatem dziwnego, że gracze chcą unikać kupowania kota w worku i sprawdzać interesujące ich tytuły poprzez np. odpalenie dema. Valve zdaje się dostrzegać tę potrzebę, czego dowodem jest najnowsza aktualizacja Steama. Update wprowadza szereg usprawnień skupiających się na lepszym dostępie do wersji demonstracyjnych. Te można dodać teraz do swojej biblioteki bez konieczności natychmiastowej instalacji. Opcja ta jest dostępna nawet w przypadku posiadania pełnej wersji danej produkcji.

Na tym nowości się nie kończą – wersje demonstracyjne otrzymały oddzielne strony w sklepie, na których znajdziemy opis ich zawartości oraz opinie użytkowników. Całość przypomina to, do czego przyzwyczaiły nas dostępne na Steamie tytuły free-to-play. Ponadto każdy, kto dodał interesującą go grę do swojej listy życzeń, dostanie powiadomienie o ewentualnym udostępnieniu dema tytułu. Według Valve zmiany te mają ułatwić życie nie tylko konsumentom, ale i developerom.
Czytaj dalej
2 odpowiedzi do “Steam wprowadza zmiany w wyświetlaniu dem gier w bibliotece i sklepie”
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Super! Jako część ekipy, co pracuje właśnie nad demkiem – oby tak dalej B)
Teraz przynajmniej widać na karcie gry, czy ma wersję demo, bo wcześniej z niewiadomego powodu nie zawsze tak było. Przeglądało się gry z kolejki do odkrycia, zainteresował nas tytuł „Gra X”, ale na karcie ani słowa o demie. Dopiero po wpisaniu tytułu w wyszukiwarkę widziało się osobną pozycję pt. „Gra X Demo”. No i świetnie, że jest wreszcie możliwość oceniania dem. Pomoże to nieraz podjąć decyzję, czy warto ściągać te 20 GB.