8.12.2023, 09:34Lektura na 5 minut

Predator Connect W6 – router do zadań specjalnych

Każdy wie, że do grania potrzebujemy mocnego peceta. Konfiguracja naszego gamingowego potwora pochłania jednak tyle uwagi, że na ogół zapominamy o innych urządzeniach, w tym o routerze. A jeśli chcemy cieszyć się komfortem zabawy w sieci, powinniśmy wyposażyć się w coś dobrego, np. w router Predator Connect W6.

Predator Connect W6 został stworzony, by… użytkownik nie musiał myśleć o połączeniu sieciowym. Wbrew pozorom to cecha każdego dobrego routera: konfigurujesz, a potem po prostu o nim zapominasz, bo nie irytuje lagami, nie muli nawet w sytuacji, gdy intensywnie korzysta z niego jednocześnie kilka osób, nie przerywa połączeń. Taki właśnie jest Predator Connect W6. Co jednak sprawia, że możemy na nim polegać?


Rewelacyjne możliwości

To urządzenie, które zostało wyposażone w wyjątkową sieć bezprzewodową w standardzie Wi-Fi 6E. Mamy tu do dyspozycji trzy zakresy: 2,4, 5 oraz 6 GHz. Nie musimy się przy tym martwić o ich „zapchanie”, router zapewnia bowiem transfer do aż 7,8 Gbit/s. Najważniejsze w kontekście grania jest jednak co innego – bezprzewodowa łączność charakteryzuje się wyjątkową stabilnością. Technologie stanowiące serce standardu Wi-Fi 6E gwarantują utrzymywanie opóźnień na poziomie ok. 2 ms, w praktyce więc z Predatorem Connect W6 granie „bez kabla” jest naturalne i jak najbardziej sensowne.

Predator Connect W6
Predator Connect W6

A co, jeśli wolimy tradycyjne skrętki i porty RJ-45? Tutaj Predator Connect W6 oddaje do naszej dyspozycji port WAN 2,5 Gbit/s oraz cztery porty LAN 1000 Mbit/s – bez kłopotu podłączymy więc większą liczbę urządzeń, a router zrobi użytek z najszybszych połączeń z internetem. Niezależnie już od preferencji możemy mieć pewność, że się sprzęt sprosta wyzwaniom: jego serce to procesor Quad Core 2 GHz, mamy także 1 GB pamięci RAM DDR4 oraz 4 GB pamięci flash eMMC. W razie potrzeby nic też nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z możliwości, jakie daje obecność portu USB 3.1 Gen 1.


Ciekawe dodatki

Router wyposażono w sześć zewnętrznych anten, których pozycję możemy zmieniać. Jest to o tyle istotne, że w przypadku tego urządzenia mamy możliwość ręcznej kalibracji siły sygnału Wi-Fi. Pomaga w tym dioda LED, pokazuje ona bowiem, czy anteny zostały ustawione w mniej lub bardziej optymalny sposób.

Predator Connect W6 to również wyśmienity sprzęt pod względem bezpieczeństwa. Dzięki Trend Micro Home Security otrzymujemy dodatkową ochronę przed włamaniami. IoT Security Protection pozwala powstrzymać potencjalne ataki sieciowe, jest także dobrym filtrem blokującym złośliwe strony. W razie potrzeby dzięki temu modułowi możemy też skorzystać z niektórych funkcji kontroli rodzicielskiej. Ponadto router robi użytek z mechanizmu priorytetyzacji ruchu Intel Killer, który został zaprojektowany do wykrywania, klasyfikowania i przyspieszania połączeń z różnymi usługami. System ten potrafi rozpoznać i odpowiednio dobrać ruch sieciowy dla przeszło tysiąca gier, aplikacji i witryn w sposób automatyczny i adekwatny do ich potrzeb.

Użytkowników ucieszy również fakt, że Predatora Connect W6 wyposażono w podświetlenie RGB. Wbudowana iluminacja – prześwitująca przez ożebrowanie oryginalnie prezentującej się konstrukcji – pozwala w prosty sposób zmienić wygląd sprzętu. Ważniejszy jednak może się okazać fakt, że proces konfiguracji urządzenia jest tu bardzo łatwy: do zmiany ustawień mamy dostęp dzięki aplikacji Predator Connect dla telefonów z Androidem lub iOS-em. Łącząc się bezprzewodowo, możemy zarządzać ustawieniami routera bez potrzeby sięgania do panelu administracyjnego za pośrednictwem komputera.

Wrażenie robi również przejrzysty interfejs. Po zalogowaniu się do panelu administracyjnego poprzez sieć lokalną w sekcji Wi-Fi znajdziemy m.in. sekcję, która pozwoli nam zarządzać trzema pasmami sieci bezprzewodowej w sposób niezależny. Nic też nie stoi na przeszkodzie, żeby ujednolicić je w jeden SSID, co sprawi, że mniej zaawansowani użytkownicy nie będą mieli problemu z doborem najlepszego wariantu połączenia – ich urządzenia same wybiorą odpowiednią opcję. Cieszy również fakt, że router umożliwia łatwą konfigurację ruchu sieciowego i np. przyznanie priorytetu usługom streamingowym i graniu, co w praktyce przełoży się na lepsze osiągi w tych zastosowaniach. Sprzęt może również działać w trybie routera lub punktu dostępowego. W tym drugim przypadku zyskamy możliwość wykorzystania portu WAN 2,5 Gbps w ramach LAN – co oczywiście pozwoli nam zbudować bardzo wydajną sieć lokalną. Najważniejsze jednak jest to, że kolejne sekcje ustawień sprzętu są jasno opisane i bez problemu znajdziemy opcje, na których nam zależy.


Jak szybki w praktyce jest router?

Należy pamiętać, że przepustowość sieci bezprzewodowej jest ściśle uzależniona od umiejscowienia zarówno routera, jak i urządzeń, które się z nim łączą. Nie bez znaczenia jest także klasa tych ostatnich. W praktyce jednak, w ramach jednego piętra możemy liczyć nawet na 1 Gbps dla częstotliwości 5 GHz, gdy sprzęty dzieli niewielki dystans. W przypadku mniej wydajnej częstotliwości 2,4 GHz przepustowość oczywiście spada – wciąż jednak utrzymuje się na świetnym poziomie ok. 400 Mbps.

Jak widać, Predator Connect W6 jest urządzeniem szybkim i wszechstronnym. Nie mniej ważny jest również fakt, że jego konfiguracja nie nastręczy problemów nawet osobom mniej zaawansowanym.

Sprzęt jest dostępny w sklepach Media Expert, X-KOM i Komputronik.

Predator Connect W6
Predator Connect W6

Konfiguracja sprzętowa:

Procesor: Quad Core 2 GHz • RAM: 16 GB DDR4 • Pamięć flash: 4 GB eMMC • Sieć bezprzewodowa: Wi-Fi 6E, trójzakresowa 2,4, 5 i 6 GHz, do 7800 Mbit/s • Złącza: Ethernet 1 × 2,5 Gbit/s, 4 × 1000 Mbit/s, USB 3.1 Ge 1, zasilanie • Inne: konfiguracja za pomocą aplikacji, 6 zewnętrznych anten, zgodny z Intel Killer Prioritization Engine, funkcja Intelligent Device Recognition, silnik Trend Micro Home Security, kalibracja zasięgu sygnału za pomocą ustawienia anten i diod wskazujących na siłę sygnału • Wymiary: 265 × 260 × 111 mm

Artykuł powstał we współpracy z partnerem.


Czytaj dalej

Redaktor
Partner
Wpisów126

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze