1
15.06.2022, 11:07Lektura na 4 minuty

Bądź jak Maverick dzięki Turtle Beach VelocityOne Flight

„Top Gun: Maverick” to bez wątpienia udana kontynuacja hitu z lat 80. Okazuje się, że podobne emocje możemy przeżyć w domu, zasiadając przed ekranem komputera z odpaloną grą Microsoft Flight Simulator oraz z wolantem Turtle Beach VelocityOne w dłoniach.

Najnowsza edycja gry Microsoft Flight Simulator jest dla fanów wirtualnego latania jednym z najciekawszych tytułów dostępnych obecnie na rynku. Również ze względu na dodatki. W ramach ostatniego z nich – wciąż dostępnego za darmo rozszerzenia na motywach filmu „Top Gun: Maverick” – możemy wskoczyć do kokpitu samolotu F/A-18E Super Hornet.


Jak w "Top Gunie"

Wspomniany dodatek oddaje nam do dyspozycji wymienioną wcześniej maszynę wraz z charakterystycznym malowaniem, a także trzy misje treningowe, które pozwolą opanować możliwości „Super-Szerszenia”. To jednak nie koniec: możemy wylądować na lotniskowcu, wziąć udział w pięciu wyzwaniach oraz wznieść się na pułap stratosfery.

Top Gun nad Tatrami.

By wycisnąć maksimum z rozgrywki, wypadałoby jednak mieć – rzecz jasna oprócz samej gry i peceta lub konsoli Xbox – odpowiednie akcesoria. A wśród dostępnych w sprzedaży zestawów dla fanów lotnictwa Turtle Beach VelocityOne Flight jest jednym z najciekawszych. To kontroler, na który składa się wolant wraz z przepustnicą – a więc kompletny zestaw nie tylko zapewniający najlepsze wrażenia, ale też dzięki analogowym spustom z powodzeniem zastępujący orczyk. Innymi słowy z Turtle Beach VelocityOne Flight na biurku nie potrzebujemy już niczego więcej, by wskoczyć do wirtualnego kokpitu i ruszyć na podbój przestworzy.

Czy poznajecie, gdzie tym razem na wycieczkę wybrał się Maverick?

Komplet idealny

Tym, co przyciąga wzrok, jest budowa urządzenia. Wolanta i przepustnicę możemy ze sobą spiąć, korzystając z dobrze zaprojektowanej obudowy, całość zaś – dzięki wysuwanemu mocowaniu – bez kłopotu przykręcimy do biurka. Do dyspozycji gracza przeznaczono szereg przycisków i przełączników. Prócz analogowych spustów mamy tu po dwa komplety przełączników POV i HAT, cztery przyciski funkcyjne oraz komplet „guzików” Xboksa. Z kolei na przepustnicy umieszczono aż siedem manetek, w tym trzy Verniera, dziesięć przycisków funkcyjnych oraz bardzo wygodne, duże pokrętło trimu, które korzysta z technologii optycznej. Za odczytywanie ruchu wolanta odpowiadają zaś sensory Halla.

Turtle Beach VelocityOne Flight

Oprócz wymienionych funkcji urządzenie Turtle Beach wyposażono w szereg dodatków. Mowa tu przede wszystkim o wygodnym, ciekłokrystalicznym ekranie konfiguracyjnym, który pozwala m.in. zmieniać profile i przełączać się pomiędzy pecetem a konsolami z serii Xbox. Producent nie zapomniał również o bardziej hardkorowych fanach symulacji i w korpusie obudowy umieścił wyświetlacz SIP umożliwiający – dzięki wymiennym nakładkom i licznym kontrolkom – podgląd na żywo stanu wielu urządzeń pokładowych pilotowanej przez nas wirtualnej maszyny.

Turtle Beach VelocityOne Flight współpracuje zarówno z pecetami, jak i konsolami Microsoftu, najlepiej sprawdzi się zaś z Microsoft Flight Simulatorem – choć oczywiście zrobimy z niego użytek również w pozostałych grach i z innymi maszynami niż te, które znamy z „Top Guna: Mavericka”. Nawet jeśli nie masz wojskowego zacięcia i wolisz spokojną podróż przez przestworza, to sprzęt Turtle Beach też sprawdzi się wyśmienicie.

Sprzęt znajdziecie w sklepach Media Expert.

Turtle Beach VelocityOne Flight

Turtle Beach VelocityOne Flight – dane techniczne

Obsługiwane platformy: PC, Xbox Series X|S, Xbox One • Sterowanie: 12-osiowy wolant 180° z sensorami Halla, 2 × ośmiokierunkowy POV, 2 × czterokierunkowy HAT, 4 × przyciski, 2 × analogowe spusty, przyciski kontrolera Xbox (wolant); optyczne pokrętło trimu, 10 × przyciski, 4 × manetki, 3 × manetki Verniera (przepustnica) • Łączność: USB-C (podłączenie całości, kabel USB-A – USB-C), USB-C (podłączenie przepustnicy do wolantu, kabel USB-C – USB-C), wyjście mini-jack 3,5 mm • Inne: kolorowy ekran LCD 320 x 230 z ustawieniami, profilami i czterema przyciskami sterującymi, na wolancie podświetlany panel informacyjny z trzema wymiennymi nakładkami, konfigurowalne podświetlenie RGB LED, uchylna górna pokrywa z kluczem i dostępem do śrub mocujących, cztery kolorowe nakładki na manetki • Wymiary: 483 × 496 × 183 mm • Waga: 6,5 kg

Redaktor
Partner
Wpisów25

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane