2
28.07.2023, 10:35Lektura na 5 minut

Czy warto sięgnąć po Samsunga Flip 5 i Samsunga Fold 5?

Technologia smartfonów rozwija się w niewiarygodnym tempie. Można odnieść wrażenie, że nowe modele pojawiają się co drugi dzień, i z tego względu trudno zdecydować się na konkretny model. Wśród najpotężniejszych telefonów królują Samsung Flip 5 i Samsung Fold 5.

Samsung Flip & Fold 5 to świetne przykłady tego, jak daleko zaprowadziła nas technologia. Obydwa telefony stanowią pokaz skrupulatnego rzemiosła i uwagi, jaką Samsung przykłada do łączenia technologii i wzornictwa. Wynik? Niezrównane piękno i elastyczność w obu telefonach.


Estetyka spotyka funkcjonalność

Samsung Flip 5 zwraca na siebie uwagę charakterystycznym designem. Podobnie jak robiły to telefony w czasach minionych, korzysta z obudowy typu flip-flop, równocześnie jednak różni się od tych najstarszych modeli, i to w kilku kluczowych obszarach. Zapomnij o plastikowych i małych ekranach – ten model ma ogromny, bo 6,7-calowy wyświetlacz dynamic AMOLED o rozdzielczości Full HD+! Od teraz duży rozmiar telefonu w niczym nie przeszkadza – przed schowaniem urządzenia do kieszeni wystarczy je złożyć. Składana konstrukcja tego gadżetu ułatwia jego przenoszenie, po zamknięciu możesz zaś szybko rzucić okiem na 1,9-calowy wyświetlacz Cover Screen, aby odczytać powiadomienia, sterować odtwarzaniem muzyki lub odebrać połączenie.

Samsung Galaxy Z Flip 5
Samsung Galaxy Z Flip 5

Samsung Fold 5 to jedyne w swoim rodzaju urządzenie „dwa w jednym”. Zamknięty, wygląda jak zwykły telefon wyposażony w wyświetlacz Super AMOLED o przekątnej 6,2 cala. Jednak po rozłożeniu smartfona jego superkompaktowa forma zmienia się w ogromny tablet z ekranem Dynamic AMOLED 2X o przekątnej 7,6 cala i rozdzielczości QXGA+. To sprzęt idealny dla tych, którzy potrzebują dodatkowej przestrzeni dla swoich cyfrowych aktywności, ale nie chcą dźwigać nieporęcznego urządzenia.

Samsung Galaxy Z Fold 5
Samsung Galaxy Z Fold 5

Bez względu na to, czy mowa o Flipie 5, czy Foldzie 5, fani fotografii będą zachwyceni. Oba telefony zostały wyposażone w najnowocześniejsze aparaty, które rejestrują wspaniałe ujęcia niezależnie od oświetlenia. Kluczową cechą obydwu konstrukcji jest to, że dzięki składanej formie możesz robić doskonałe selfie, korzystając z głównego obiektywu. Problemów nie nastręcza również świetny zoom. Samsung naprawdę wie, jak stworzyć solidną technologię: od doboru materiałów po fakturę obudowy, a nawet kolorystykę – każdy telefon koreańskiego producenta to przykład niezrównanej jakości. Ponadto składana konstrukcja sprawia, że zarówno Flip 5, jak i Fold 5 są bardziej odporne na uszkodzenia.


Więcej niż ekran oraz aplikacje

Samsung Flip 5 i Fold 5 to smartfony, które są w stanie zaoferować coś więcej niż supernowoczesne ekrany. Choć oczywiście ich elastyczne AMOLED-y stanowią jedną z najważniejszych cech, modele te odznaczają innowacyjnością nie tylko z tego powodu.

Samsung Flip 5 wyposażony został w ekran Dynamic AMOLED o przekątnej 6,7 cala, który zapewnia wyjątkowo żywe i realistyczne kolory, a także doskonały kontrast i czernie. Nie zabrakło również technologii adaptive refresh rate dostosowującej częstotliwość odświeżania ekranu do wyświetlanej treści – a to przekłada się na oszczędzanie energii. Na zewnątrz zaś znajdziemy mały, 1,9-calowy ekran Super AMOLED, który pozwala na szybki podgląd powiadomień, kontrolę muzyki czy odbieranie połączeń bez konieczności otwierania telefonu.

Samsung Galaxy Z Flip 5
Samsung Galaxy Z Flip 5

Samsung Fold 5 wyróżnia się z kolei dużym, płynnym wyświetlaczem Dynamic AMOLED 2X o przekątnej 7,6 cala z technologią adaptive refresh rate i rozdzielczością QXGA+. Dzięki zastosowaniu tak dużego ekranu Fold 5 umożliwia komfortowe korzystanie z licznych aplikacji naraz, co czyni go idealnym dla osób lubiących wielozadaniowość. Po złożeniu mamy do dyspozycji dodatkowy ekran Super AMOLED o przekątnej 6,2 cala, na którym można wykonywać wszystkie podstawowe czynności, takie jak dzwonienie, wysyłanie wiadomości czy korzystanie z mediów społecznościowych. Innowacje technologiczne w tych smartfonach to jednak nie tylko kwestia ekranów. Obie jednostki wyposażone są w zaawansowane aparaty, które pozwalają robić doskonałe zdjęcia i nagrywać wideo w jakości 4K.

Samsung Galaxy Z Fold 5
Samsung Galaxy Z Fold 5

Flip 5 posiada dwa aparaty 12 MPix, a Fold 5 – potrójny system kamer. Oznacza to, że otrzymujesz główny 12 MPix, ultraszerokokątny 12 MPix i teleobiektyw 12 MPix z dwukrotnym zoomem optycznym. Oba telefony mają wyświetlacze z aparatami do selfie, ponadto zostały wyposażone w potężny procesor Qualcomm Snapdragon 888, który gwarantuje szybkie działanie niezależnie od zastosowania. Wreszcie – to modele zgodne z technologią 5G, dzięki czemu możesz cieszyć się szybkim i niezawodnym połączeniem oraz transmisją danych na wysokim poziomie.

Wszystko to w połączeniu z solidnymi bateriami, które zapewniają cały dzień pracy, oraz szybkim ładowaniem przewodowym, bezprzewodowym i zwrotnym sprawia, że Samsung Flip 5 i Samsung Fold 5 są nie tylko innowacyjne, ale też praktyczne w codziennym użytkowaniu.


Który model jest dla ciebie?

Ostatecznie wybór między telefonami Samsung Flip 5 i Samsung Fold 5 zależy od twoich osobistych preferencji. Jeśli cenisz sobie kompaktowość i nowoczesny styl, Flip 5 może być dla ciebie lepszy. Jeśli z kolei chcesz cieszyć się korzyściami płynącymi z dużego ekranu, bez rezygnowania z wygody użytkowania smartfona, warto rozważyć zakup Folda 5. Obydwa modele Samsung Flip 5 oraz Samsung Fold 5 – są dostępne w Media Expert, gdzie można uzyskać więcej informacji o ich specyfikacjach i funkcjach. Pamiętaj, że niezależnie od wyboru Flip 5 i Fold 5 to smartfony, które zdecydowanie wyróżniają się na tle konkurencji, zapewniając użytkownikowi unikatowe doznania.

Samsung Galaxy Z Flip 5
Samsung Galaxy Z Flip 5
Samsung Galaxy Z Fold 5
Samsung Galaxy Z Fold 5

Artykuł powstał we współpracy z partnerem.

Redaktor
Partner
Wpisów100

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane