2
6.06.2022, 08:25Lektura na 4 minuty

Lenovo IdeaPad Gaming 3i 6. generacji – gamingowy laptop na każdą kieszeń

W sytuacji, gdy budżet nie ogranicza, kupić gamingowy laptop jest bardzo prosto. Co innego, gdy potrzebujemy maszyny, która pozwoli pograć, ale nie zrujnuje portfela. W takim przypadku Lenovo ma asa w rękawie.

Urządzenia z serii Lenovo IdeaPad Gaming 3i to przykład laptopów gamingowych, które pozwolą cieszyć się wirtualną rozrywką, a przy tym śmiało można powiedzieć, że są na każdą kieszeń. Producent bowiem skupił się na wykorzystaniu najbardziej opłacalnych podzespołów, które cechują się świetnym stosunkiem wydajności do ceny.


Niedrogi laptop do grania

Sercem urządzenia jest procesor, który sprosta wszystkim wyzwaniom: to czterordzeniowy i ośmiowątkowy Intel Core i7-11370H o poborze mocy 35 W, który w trybie boost potrafi osiągnąć częstotliwość do 4,8 GHz i został zoptymalizowany pod kątem wydajności, nie tylko w grach. Uzupełnia go przyzwoita karta graficzna najnowszej generacji: NVIDIA GeForce 3050 w wyjątkowo mocnej edycji o TGP równym 90 W. Duet ten pozwoli nie tylko uruchomić najpopularniejsze tytuły sieciowe, ale i zagrać w rozdzielczości Full HD w większość ostatnich hitów.

Lenovo IdeaPad Gaming 3i
Lenovo IdeaPad Gaming 3i

Co istotne, wraz ze wspomnianą kartą graficzną zyskujemy dostęp do popularnych technologii NVIDII: ray tracingu i DLSS. Szczególnie ten ostatni jest warty uwagi, gdyż dzięki korzystającej ze sztucznej inteligencji technologii upscalingu pozwoli wydobyć z maszyny Lenovo dodatkowe pokłady wydajności. Zastosowanie takich podzespołów i najnowszych rozwiązań NVIDII sprawi, że choć nie jest to laptop do bezkompromisowego grania w najbardziej wymagające tytuły, to tak czy inaczej wiele tego rodzaju gier z powodzeniem na Lenovo IdeaPad Gaming 3i uruchomimy. Szczegóły na temat wydajności przy różnych ustawieniach graficznych znajdziecie w tabeli poniżej.


Wyposażenie dodatkowe i warianty

Karta graficzna i procesor to rzecz jasna nie wszystko. Konfigurację sprzętu uzupełnia 16 GB RAM, pół terabajta przestrzeni na dysku SSD oraz ekran Full HD o jasności 250 nitów i o odświeżaniu 60 Hz. Opcjonalnie możemy zdecydować się na inny wyświetlacz – laptop Lenovo IdeaPad Gaming 3i dostępny jest bowiem w różnych konfiguracjach, w zależności od potrzeb i kwoty zakupu do dyspozycji. Równie dobrze równie dobrze możemy więc wybrać matrycę 120 lub nawet 165 Hz.

Lenovo IdeaPad Gaming 3i
Lenovo IdeaPad Gaming 3i

Podobnie jest zresztą m.in. z układami graficznymi: jeśli RTX 3050 to za mało, nic nie stoi na przeszkodzie, by zdecydować się na przykład na model RTX 3050 Ti, a bardziej oszczędni mogą pozostać przy sprawdzonym już układzie GTX 1650. Niezależnie już od wybranej konfiguracji dostajemy Wi-Fi 6 z obsługą Gigabit Wi-Fi oraz system audio Nahimic. Wśród wartych uwagi dodatków należy również wymienić klawiaturę o skoku klawiszy 1,5 mm i możliwości wciśnięcia jednocześnie ich dowolnej liczby. Mamy również do dyspozycji podświetlenie – w zależności od wybranej opcji białe lub czterostrefowe RGB.


Świetne chłodzenie

Oczywiście dobry laptop do gier musi być również odpowiednio chłodzony. Za kulturę pracy w sprzęcie Lenovo odpowiada przeprojektowany system odprowadzania ciepła: laptopy z serii IdeaPad Gaming 3i dzięki temu są pod tym względem aż o 35% lepsze od poprzedników. Producent wykorzystał tu m.in. czterokierunkowe wloty powierza i trzy ciepłowody – w praktyce więc Lenovo IdeaPad Gaming 3i jest lepiej wyposażony od starszej generacji, a wspomniany układ zapewnia ponad dwukrotnie lepszy przepływ powietrza.


Układ chłodzący nowych laptopów gamingowych Lenovo jest o 35% lepszy od poprzedników.


Więcej informacji na temat laptopa Lenovo IdeaPad Gaming 3i znajdziecie na stronie producenta. Za pośrednictwem tej witryny możecie również przejrzeć oferty sprzedawców i poszukać najbardziej wam odpowiadającej waszym potrzebom konfiguracji. Ceny w zależności od wariantu zaczynają się od ok. 3500 zł.

Lenovo IdeaPad Gaming 3i
Lenovo IdeaPad Gaming 3i

PARAMETRY • Procesor: Intel Core i7-11370H, cztery rdzenie, osiem wątków, 3,3 GHz, boost do 4,8 GHz • Grafika: NVIDIA GeForce RTX 3050 90 W • Ekran: IPS, 15,6”, 1920 x 1080, matowy, 60 Hz, 45% NTSC, 250 nitów, DC Dimmer • Pamięć: 16 GB RAM, SSD 512 TB • Komunikacja: 2 x USB 3.2 gen 1, USB-C 3.2 gen 1, HDMI 2.0, słuchawki/mikrofon, RJ45, gniazdo nano, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.0 • Bateria: 45 Wh, ładowanie Rapid Charge (do 50% w 30 minut) • Inne: podświetlenie klawiatury, głośniki 2 x 2W Nahimic, kamerka 720p z fizyczną migawką • Wymiary: 359,6 x 251,9 x 24,3 mm • Waga: 2,25 kg

Artykuł powstał we współpracy z partnerem.

Redaktor
Partner
Wpisów25

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane